فوتبال ایران / شناسه خبر: 101512 / تاریخ انتشار : 1399/1/30 12:53
|
کاش سرنوشت تکراری نباشد

آرزوی آبی: فردای روشن

در همین شرایط ناآرام بار دیگر یک انتخاب تکراری در این باشگاه صورت گرفته و مردی به میدان آمده که اصول کار را خوب بلد است.

سامان موحدی راد| احمد سعادتمند می‌گوید می‌خواهد استقلال را به جایی برساند که نه تنها مشکل مالی نداشته باشد بلکه بتواند به هواداران نیازمند هم کمک کند. همین یک جمله برای من کافی است تا بدانم این مدیر چند بار بخت آزموده در مدیریت ورزش چند مرده حلاج است و کشتی توفان زده استقلال در دریای بی‌تدبیری مدیریتی این باشگاه قرار است به کجا برسد. 
کمی قبل از اینکه به احمد سعادتمند و حرف‌هایش بپردازیم بد نیست نگاهی به استقلال بیندازیم. تیمی که در سال‌های اخیر کورسوهایی برای دلخوشی هوادارانش داشته اما در نهایت به بدترین شکل ممکن این نور امید خاموش شده است. 
عوامل زیادی در این مسأله دخیل هستند ولی بی‌شک بی‌ثباتی در مدیریت باشگاه یکی از بزرگ‌ترین دلایل آن است. چیزی که مستقیماً به مدیریت دولتی باشگاه استقلال باز می‌گردد. در همین یک فصل اخیر ببینید که بر سر تیم مدیریتی باشگاه استقلال چه آمد. مدام آدم‌هایی در هیأت مدیره این باشگاه آمدند و رفتند و هیچ به باشگاه اضافه نشد. هر روز یک سرپرست و یک مدیرعامل. هر ماه ترکیب جدیدی در هیأت مدیره. نتیجه هم البته استقلال است و بدهی‌های زیادی که حیات این باشگاه را تهدید می‌کند و تدبیری برای از بیخ کندن این دیوار کج وجود ندارد. 
حالا در همین شرایط ناآرام بار دیگر یک انتخاب تکراری در این باشگاه صورت گرفته و مردی به میدان آمده که اصول کار را خوب بلد است. صحبت از وعده‌های عجیب و غریب در همین اول کار یکی از استانداردهایی است که شما برای حضور در صندلی یکی از دو باشگاه بزرگ کشور به آن نیاز دارید. سعادتمند در حالی از بی‌نیاز کردن استقلال صحبت می‌کند که حجم بدهی‌های این تیم مدیران قبلی را فراری داده. همچنین چهره‌های اقتصادی که در این سال‌ها در استقلال بودند و تخصص‌اش را داشتند هم از پس آن برنیامدند. در این شرایط یک مدیر با سابقه حضور در مدیریت ورزشی دولتی در ایران با اعتماد به نفس بالایی می‌گوید که می‌خواهد مشکلات اقتصادی استقلال را برطرف کند. آن هم در حالی که کشتی اقتصاد کشور در روزگار درگیری با کرونا با ناملایماتی همراه است. 
روزگار بی‌عقوبت مدیران دولتی در استقلال و پرسپولیس به آنها این فرصت را می‌دهد تا با وعده‌های دهن پرکن وارد میدان شوند، کارهای هیجانی کنند و نهایتا باشگاه را با وضع بدتری رها کنند بی‌آنکه حساب و کتابی در کار باشد. مگر فتحی نبود که شفر را در موقعیتی که لزومی نداشت اخراج کرد و حالا هزینه سنگینی برای باشگاه ایجاد کرده است. فتحی کجاست و پاسخش به نتیجه تصمیماتش چیست؟ این همان راهی است که پیش‌روی سعاتمند هم قرار دارد. 
 
 
captcha
تازه ها
بیشتر