فوتبال ایران / شناسه خبر: 101552 / تاریخ انتشار : 1399/2/4 00:19
|
سردار آزمون تا کجا پیش می‌رود؟

پرواز بلند بعد از این خبرها

سردار می‌تواند در باشگاه‌های بزرگ‌تر تبدیل به چهره مؤثرتری برای تیم ملی باشد و بخشی از مسئولیت حرفه‌ای او در قبال تیم ملی کشورش، همین میل به پیشرفت است.

مازیار گیلکان| سردار آزمون را همیشه میان انبوهی از خبرهای رنگارنگ یافته‌ایم، خبرهایی درباره انتقالش به باشگاه‌های بزرگ و جدایی از لیگ روسیه اما این خبرها تازه نیستند. در چند سال اخیر همیشه تکرار شده‌اند.
تکرار این خبرها همیشه این شائبه را ساخته که اخبار نقل و انتقالات سردار همیشه خبرسازی‌های رسانه‌ای هستند و واقعیت ندارند. شاید بخشی از این اخبار را بتوانیم خبرسازی تصور کنیم اما سردار سازنده تمام این اخبار نیست و بسیاری از فرصت‌ها برای او پدید آمده‌اند و به دلایلی به واقعیت تبدیل نشده‌اند.
خبرسازی در رسانه فارسی برای سردار آزمون نه در لیگ روسیه به کارش می‌آید، نه باشگاهی را در کالچو و لیگ برتر و لالیگا تحت تأثیر قرار می‌دهد. بنابراین شائبه خبرسازی چندان موضوع بااهمیتی نیست، حتی اگر سردار به آن گرایش داشته باشد.
سردار آزمون از پدیده‌های یک دهه اخیر فوتبال ایران است، پدیده‌ای که برای هیچ باشگاه ایرانی منافعی تولید نکرد و سپاهان او را به آسانی از دست داد. سردار در لیگ روسیه حالا نمی‌تواند به تنهایی تصمیم بگیرد و باشگاه او سپاهان نیست که استعدادهایش را رایگان تقدیم لیگ‌های دیگر کند. حالا سردار یک درآمد بزرگ برای زنیت است و حتی حق رشد او به یک باشگاه ایرانی نمی‌رسد.
سردار آزمون می‌تواند درآمد خوبی برای باشگاهش بسازد اما در ایران همه به انتقال او به یک تیم هیجان‌انگیز در کالچو یا لیگ برتر فکر می‌کنند ولی انتقال سردار، مسأله‌ای نیست که سردار فقط در آن نقش داشته باشد، بلکه باشگاه او بزرگ‌ترین منافع را مال خود می‌کند و در این تصمیم نقش اصلی را خواهد داشت.
حضور سردار در کالچو یا هر لیگ باکیفیتی در اروپا می‌تواند اتفاق خوشایندی برای فوتبال ایران باشد. فوتبال ایران در سال‌های اخیر هرگز نتوانست موفقیت بازیکنی در اروپا را در قواره ستاره‌های سابق خود ببیند، مثل آنچه علی دایی و مهدی مهدوی‌کیا یا علی کریمی در دوران خود رقم زدند اما حضور سردار از این منظر برای ایرانی‌ها جذاب است و خبرها گاهی پاسخی به این میل و هیجان هستند.
سردار می‌تواند در باشگاه‌های بزرگ‌تر تبدیل به چهره مؤثرتری برای تیم ملی باشد و بخشی از مسئولیت حرفه‌ای او در قبال تیم ملی کشورش، همین میل به پیشرفت است. گاهی شاید دلیل انتقادات از سردار این باشد که چرا او برای تصمیمات بزرگ‌تر اشتیاق بیشتر ندارد. سال‌ها پیش علی کریمی نیز با چنین انتقاداتی مواجه بود. او یک استعداد کم‌نظیر در تاریخ فوتبال ایران بود و بی‌شک می‌توانست دنیای بزرگ‌تری را در دوران حرفه‌ای خود پشت سر بگذارد اما اشتیاق علی کریمی برای فوتبال حرفه‌ای چه بسا کمتر از استعدادش بود. بسیاری از دوستداران فوتبال علی کریمی گاه با حسرت از او یاد می‌کنند که چرا بیشتر نجنگید و بیشتر نخواست.
سردار آزمون نباید در آینده سازنده چنین حسرتی باشد. او باید فارغ از این خبرسازی‌ها، بهترین تصمیم را برای آینده‌اش بگیرد، تصمیمی برای یک پرواز بلند.
 

 

کلیدواژه
سردار آزمون
captcha
تازه ها
بیشتر