فوتبال ایران / شناسه خبر: 101572 / تاریخ انتشار : 1399/2/4 00:20
|
در جستجوی ماجراهای تازه

طارمی، دنیایی از استعداد و دنیای پیش رو

طارمی اما تا امروز کمتر از استعداد و توانایی‌اش درخشیده است. شاید حالا دوران خوبی را در تیم کوچک ریوآوه طی می‌کند اما دوستداران فوتبال طارمی چه بسا معتقدند که او امروز باید ستاره یک تیم بزرگ‌تر بود.

مازیار گیلکان| مهدی طارمی نه این‌روزها، بلکه از اولین روزهای درخشش در شاهین بوشهر و ایران‌جوان بوشهر یک استعداد جذاب بود. وقتی به پرسپولیس رفت داستان خود را با خودکار قرمز و درخشان‌تر نوشت. اما آنچه مهدی طارمی را گرفتار هیاهوی مخرب کرد، رفتار و نحوه جدایی‌اش از پرسپولیس بود. آن رفت و برگشت بحث‌برانگیز به ترکیه برای بازی در ریزه‌اسپور برای طارمی دردسرآفرین بود، تصمیمی اشتباه و انتخاب یک فرایند غیرقانونی.

ستاره‌ها باید در انتخاب مدیربرنامه دقیق و بادرایت باشند، باید بدانند چه تصمیماتی روی سرنوشت حرفه‌ای آنها اثر می‌گذارد و باید رفتار صادقانه‌ای در مقابل قراردادهای خود داشته باشند، اما طارمی تصمیمات حرفه‌ای بحث‌برانگیز گرفت و دوره‌ای از فوتبالش با همین رفتارها تحت تاثیر حواشی بود.

طارمی اما تا امروز کمتر از استعداد و توانایی‌اش درخشیده است. شاید حالا دوران خوبی را در تیم کوچک ریوآوه طی می‌کند اما دوستداران فوتبال طارمی چه بسا معتقدند که او امروز باید ستاره یک تیم بزرگ‌تر بود.

طارمی در تیم ملی و پرسپولیس همیشه بازیکنی تاثیرگذار بود، همیشه گام‌های بلندی برای موفقیت‌های بزرگ‌تر برداشت اما او هربار خودش را متوقف کرد و نتوانست روابط حرفه‌ای خود را به شکل صادقانه‌ای بسازد. طارمی حالا اما در ریوآوه شاید دنبال جستجوی دنیای تازه‌ای باشد، با تجربه‌های بزرگ‌تر و شاید با تصمیمات بهتر برای زندگی حرفه‌ای.

یکی از بحران‌های طارمی شاید بی‌ثباتی در تصمیم باشد، چه در زمین و چه در موقعیت‌های حرفه‌ای بیرون زمین. او ممارست در درخشش ندارد، در حالیکه درخشش در یک دوران طولانی می‌تواند از طارمی یک سوپراستار در فوتبال بسازد.

کم‌شمار نیستند کسانی که طارمی را مهم‌ترین استعداد در خط حمله سالیان اخیر در فوتبال ایران می‌دانند. مهدی طارمی بی‌شک استعدادی کم‌نظیر در میان هم‌نسل‌های خود دارد. طارمی با تمرکز بالاتر می‌تواند مهاجمی بسیار بزرگ‌تر باشد و شاید همین تمرکز اندک باعث می‌شود که سردار آزمون و بسیاری دیگر می‌توانند با او شوخی کنند که دروازه خالی را گل نمی‌کند. آن عکس از یک توپ و دروازه خالی در اینستاگرام که منجر به شوخی سردار آزمون با طارمی شد، اگرچه اغراق‌آمیز است اما همان نکته‌ای است که طارمی باید درباره فوتبالش بازنگری کند. این یک واقعیت اغراق‌شده درباره فوتبال اوست.

طارمی اگرچه همواره خود درباره دوری‌اش از حواشی حرف می‌زند اما باید باور کند که حاشیه‌ها بخشی از زندگی یک سلبریتی هستند و او باید آموخته باشد که به رغم تمام این هیاهو باید بدرخشد. درخشش در هیاهو بخشی از حرفه‌ای‌گری یک بازیکن است.

طارمی در اروپا سرنوشت تازه‌ای را می‌خواهد بسازد، سرنوشتی که شاید لازم بود زودتر از اینها برای طارمی رقم بخورد. اوست و دنیایی از استعدادش و دنیای پیش رویش.


 

captcha
تازه ها
بیشتر