ورزش ایران / شناسه خبر: 101611 / تاریخ انتشار : 1399/2/3 16:35
|
انتخابات، شاید کمی دیرتر

خانه‌تکانی در دوومیدانی

دوومیدانی، در چند ماه اخیر، حرف و حدیث‌های زیادی داشته و به همین علت است که شاید انتظار برگزاری مجمع انتخاباتی در چنین شرایطی کمی غیر منتظره باشد.

ایران ورزشی - دوومیدانی، در چند ماه اخیر، حرف و حدیث‌های زیادی داشته و به همین علت است که شاید انتظار برگزاری مجمع انتخاباتی در چنین شرایطی کمی غیر منتظره باشد بخصوص حالا که المپیک عقب افتاده و دیگر عجله‌ای برای برگزاری هر چه سریعتر مجمع نیست.
دو سه ماه قبل شرایط فرق می‌کرد. اگر اصرار به برگزاری هر چه سریعتر مجمع وجود داشت، دلایل خاصی پشتوانه این اصرار بود. یکی اینکه تیم مدیریتی وقت فدراسیون، به واسطه ناآشنایی و صرفاً برای جلب توجه و احتمالاً فراهم کردن زمینه ماندن در دوومیدانی، مشغول صرف هزینه‌های زیاد بود به طوری که برای رئیس بعد، بدهی‌های زیادی به جا می‌گذاشت. البته این تنها دلیل عجله برای برگزاری انتخابات نبود. دوومیدانی رشته‌ای المپیکی است و اگر برگزاری انتخابات به سال جدید موکول می‌شد، دیگر امکان برگزاری مجمع تا بعد از المپیک فراهم نبود که در این شرایط، حدود یک سال، یکی از مهم‌ترین فدراسیون‌ها بلاتکلیف می‌ماند. این شرایط و البته اقداماتی که از سوی مسئولان سابق فدراسیون انجام می‌شد، از جمله دلایلی بودند که باعث شده بود نسبت به برگزاری مجمع اصرار شود اما حالا که المپیک عقب افتاده و آن اتفاق‌های عجیب و غریب هم در مجمع 19 اسفندماه افتاد، دیگر اصراری به برگزاری هر چه سریعتر مجمع وجود ندارد.
اسفند ماه با در نظر گرفتن شرایط موجود در کشور و با توجه به اجازه ستاد مقابله با کرونا، مجمع انتخاباتی برگزار شد اما عده‌ای از اعضای مجمع بدون اینکه از قبل چیزی بگویند، تصمیم گرفتند شرایط را به گونه‌ای دیگر رقم بزنند. برخی از این افراد که حتی گفته می‌شود در روز برگزاری مجمع در تهران بودند، در سالن آکادمی حاضر نشدند و همین موضوع ابهام‌هایی را ایجاد کرد تا اینکه علی‌نژاد تصمیم گرفت نتیجه انتخابات را ابطال کند و سرپرست جدیدی برای فدراسیون دوومیدانی منصوب کند.
حالا با عبور از تعطیلات نوروزی و روی روال افتادن برخی کارها باز هم این سؤال در جامعه دوومیدانی مطرح است که چه زمانی انتخابات برگزار می‌شود؟
پیگیری از وزارت ورزش، پاسخ این سؤال را روشن می‌کند. شاید در مورد برخی فدراسیون‌های دیگر این عجله وجود داشته باشد که مجمع انتخاباتی هر چه سریعتر و با رعایت اصول بهداشتی برگزار شود اما گویا در مورد دوومیدانی حداقل تا چهار، پنج ماه پیش رو این اصرار وجود ندارد.
حواشی که در این رشته وجود داشته، باعث شده تصمیم‌گیران این روزهای دوومیدانی پیش از برگزاری مجمع، اولویت‌های دیگری داشته باشند؛ مثل برقراری آرامش و پایان دادن به حرف و حدیث‌ها.
اخبار خوبی از برخی هیأت‌ها به گوش نمی‌رسد و به همین خاطر احتمالاً در روزها و ماه‌های آینده، شاهد تغییراتی در هیأت‌های دوومیدانی خواهیم بود. به هر حال رئیس هیأت نماینده جامعه دوومیدانی استانش است و وقتی به صورت شخصی تصمیم می‌گیرد، آنها را از یک حق بدیهی‌شان که یک رأی در مجمع است، محروم کند و طبیعی است که با اعتراض ورزشکاران و مربیان استانش مواجه می‌شود و در این شرایط است که ممکن است مدیر کل استان، در موردش تصمیم‌های تازه‌ای بگیرد.
در بخش‌های دیگر هم گویا تغییراتی در راه است تا خون تازه‌ای در دوومیدانی به جریان بیفتد. در دوره قبل خیلی از اهالی دوومیدانی در ابتدا دعوت شدند اما با رفتارهای نامناسبی که دیدند، رفتن را به ماندن ترجیح دادند و حالا این انتظار وجود دارد که زمینه برگشت این افراد فراهم شود. برخی چهره‌های پیشکسوت، هر زمان که در دوومیدانی حضور داشتند، منشأ خدمات بودند اما در چهار سال گذشته، جایی در تصمیم‌گیری‌ها نداشتند، شاید به این خاطر که بزرگی این افراد، جایگاه برخی دیگر را متزلزل می‌کرده است.
به هر حال برنامه‌های گسترده‌ای در دوران سرپرستی پیش روی فدراسیون است اما این را هم نباید نادیده بگیریم که برداشتن هر قدمی در این رشته، نیازمند تأمین منابع مالی است. دوره چهارساله دوومیدانی در شهریور سال قبل به پایان رسیده و این روزها دوره سرپرستی دوم سپری می‌شود. همین شرایط و چند ماه بی‌برنامگی در آخرین سال مدیریت رئیس قبلی، به خوبی نشان می‌دهد که این رشته تا چه حد به حمایت ویژه نیاز دارد تا حداقل بعد از پایان روزهای قرنطینه، بتواند قدم‌هایش را محکم‌تر بردارد. بعد از طی این مقدمات است که می‌توان از وزارت ورزش انتظار برگزاری مجمع انتخاباتی را داشت، آن هم در شرایط آرام‌تر و با حضور کاندیداهای قوی‌تر.
 

captcha
تازه ها
بیشتر