ورزش ایران / شناسه خبر: 101613 / تاریخ انتشار : 1399/2/3 16:40
|

رضا دهدار: مسئولان شهرم، یک سالن اختصاصی به من دادند/ رفقا برنامه‌ریزی المپیکی دارند، من جهانی

بعد از جام فجر با مصدومیت زانو مواجه شدم. بنابراین برای اینکه درد زانویم حاد نشود به کادرفنی شرایط را توضیح دادم و از رکوردگیری انصراف دادم تا برای مداوای زانویم تحت درمان قرار گیرم.


رضا عباسپور - پرونده عملکرد فنی رضا دهدار ملی‌پوش 96 کیلویی تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان کشورمان در سال 98 اگرچه با درخشش و کسب یک نشان مرغوب طلایی در مسابقات جهانی تایلند باز شد اما آسیب‌دیدگی ملی‌پوش وزنه‌برداری در رقابت‌های جهانی پاتایا باعث شد او سال گذشته را با ناکامی در پنجمین دوره رقابت‌های بین‌المللی وزنه‌برداری در رشت به پایان برساند اما دهدار حالا بعد از درمان مصدومیت‌اش در سال 99 آماده است تا با رسیدن به رکوردهایی ایده‌آل در این دسته وزنی خود را برای تکرار موفقیت در رقابت‌های جهانی 2020 مهیا کند. به همین دلیل با او همکلام می‌شویم تا وضعیت آمادگی و تمرینی او در شرایط فعلی که اردوهای تیم ملی به خاطر شیوع ویروس کرونا تعطیل است را از زبان خودش بشنویم.
 
آسیبدیدگی زانویت که در پنجمین دوره تورنمنت فجر رشت برایت به وجود آمد بهبود پیدا کرده یا هنوز با آن درگیری؟
من در حرکت دوضرب مسابقات دسته 96 کیلوگرم جام فجر در رشت از ناحیه زانو تا حدودی آسیب دیدم چون بعد از جهانی تایلند خیلی تمرین نداشتم و بدنم در رشت آماده نبود. به همین دلیل وقتی به شهرم برگشتم، با حمایت مسئولان پزشکی و درمانی همچنین حمایت هیأت وزنه‌برداری استان خوزستان درمانم را در دستور کارم قرار دادم تا زمان را برای بازگشت به تمرینات با وزنه از دست ندهم. خداراشکر با پیگیری و حساسیتی که روی برنامه درمانی زانویم داشتم خیلی سریع با انجام فیزیوتراپی که برای بهبودی درد زانویم طراحی شده بود، موفق شدم به آمادگی برای بازگشت روی تخته برسم.
پس یعنی الان درد زانویت رفع شده و می‌توانی وزنه بزنی؟
بله. تا حدود زیادی مصدومیتم برطرف شده و می‌توانم زیر وزنه بروم. با احتیاط بیشتر و رعایت یکسری موارد درمانی که پزشکم توصیه کرده است، تمریناتم را آغاز کردم.
انصرافت از رکوردگیری درون اردوی تیم ملی برای انتخاب وزنه‌برداران اعزامی به مسابقات آسیایی هم به خاطر همین زانو درد بود؟
بعد از جام فجر با مصدومیت زانو مواجه شدم. بنابراین برای اینکه درد زانویم حاد نشود به کادرفنی شرایط را توضیح دادم و از رکوردگیری انصراف دادم تا برای مداوای زانویم تحت درمان قرار گیرم.
با ویروس کرونا و تعطیلی اردوهای تیم ملی وزنه‌برداری چه می‌کنی؟
 این ویروس عجیب بحران وحشتناکی برای مردم در سراسر دنیا به وجود آورده است. بحرانی که فکر کنم حالاحالاها تا پیدا شدن واکسنی برای کنترل این بلای همه‌گیر ادامه خواهد داشت. من هم مثل بقیه ورزشکاران در دوره قرنطینه اغلب در خانه ماندم و تمریناتم را با همان امکانات اندکی که در خانه داشتم، دنبال کردم تا بدنم از فرم ایده‌آل خارج نشود اما جا دارد از مسئولان ورزش شهرستان رامهرمز تشکر ویژه داشته باشم که نهایت همکاری را با من داشتند و باشگاه تمرینی را به صورت شخصی و خصوصی برای من باز کردند تا تنها در سالن حاضر شوم و تمریناتم را دنبال کنم. خدا را شکر الان تمرین دارم و آرام‌آرام دارم به شرایط رکوردی مناسب برای حضور در اردوی آماده‌سازی تیم ملی و مسابقات داخلی و بین‌المللی امسال (99) می‌رسم.
تعویق یکساله المپیک را برای خودت و مجموعه وزنه‌برداری ایران چطور می‌بینی؟
 این تعویق از نظر حرفه‌ای برای کسانی که در اوج آمادگی قرار داشتند، اتفاق جالبی نبود اما مطمئناً از سوی دیگر برای ورزشکارانی که به هر دلیل در مسیر بازی‌ها آسیب دیدند یا مصدوم شدند و امید مدال‌آوری در المپیک داشتند اتفاق خوب و امیدوارکننده‌ای است. من تمریناتم را از سر گرفتم و خب قبل از المپیک سعی می‌کنم به شرایط ایده‌آل در دسته 96 کیلوگرم برسم. اما حقیقت این است که برای حضور در المپیک آتی خیلی امید ندارم چون در وزنی هستم که مدعیان زیادی برای المپیکی شدن دارد. در عوض هرچقدر رفقا با برنامه المپیکی شدن تمریناتشان را دنبال می‌کنند، من برای حضور در جهانی 2020 و بعد از آن بازی‌های آسیایی آینده برنامه‌ریزی دارم و تلاش می‌کنم.
چه برنامه‌ای برای تکرار موفقیت‌های داخلی و بین‌المللی در سال 99 داری؟
من سرباز تیم ملی وزنه‌برداری ایران هستم. بنابراین اول منتظرم ببینم اردوها کی شروع می‌شود. بعد هم تابع مسئولان فدراسیون و کادرفنی تیم ملی هستم. قطعاً هر برنامه‌ریزی که آنها برای آینده طراحی کنند بی‌چون و چرا در خدمتشان خواهم بود.

captcha
تازه ها
بیشتر