ورزش ایران / شناسه خبر: 101670 / تاریخ انتشار : 1399/2/7 17:38
|
ایران ورزشی - فدراسیون کشتی با میزبانی شهر سنندج برای برگزاری هفتمین دوره جام باشگاه‌های کشتی فرنگی جهان موافقت کرد. طی هفته‌های اخیر برخی از استان‌ها آمادگی خود را برای میزبانی از هفتمین دوره مسابقات جام باشگاه‌های جهان اعلام کردند که بعد از مذاکرات صورت گرفته میان رئیس سازمان لیگ و استاندار کردستان، نام شهر سنندج به عنوان گزینه اصلی مطرح شد.
با توجه به اعلام آمادگی رسمی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان، فدراسیون کشتی نیز با بررسی تمامی جوانب موافقت خود را با میزبانی شهرسنندج از هفتمین دوره مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان اعلام کرد.
به این ترتیب میزبانی سنندج از جام باشگاه‌های جهان در رشته کشتی فرنگی قطعی شد. مسابقاتی که در سال‌های اخیر منتقدان زیادی را داشته و هنوز به نوع برگزاری مسابقات ایراد وارد است. حضور تیم‌های بی‌کیفیت و صرف هزینه‌های سنگین که در نهایت از جیب مردم  خارج می‌شود، مهمترین نقدی است که به این مسابقات وارد است اما با این حال نبود درآمد برای برخی از کشتی‌گیران باعث شده تا فدراسیون کشتی این مسابقات را منبع درآمدی برای این کشتی‌گیران بداند اما حتماً اگر قرار باشد که تیم‌های باکیفیت به این مسابقات ورود نکنند موجی از انتقادات به برگزاری این مسابقات سرازیر می‌شود.
برگزاری هر رقابتی باید توجیه داشته باشد و حداقل باید در این زمینه از ظرفیت‌های اتحادیه جهانی به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. این مسابقات حالا نزدیک به هفت سال است که به عنوان جام باشگاه‌های جهان برگزار می‌شود در حالی که صفر تا صد هزینه‌های این مسابقات به پای ایران است. وقتش رسیده که فدراسیون کشتی پای اتحادیه جهانی را هم وسط بکشد و از ظرفیت‌های اتحادیه برای حضور تیم‌های معتبر و باکیفیت در این رقابت‌ها استفاده کند.
رفاقت کشتی ایران با اتحادیه جهانی در سال‌های اخیر شبیه به یک اتوبان یکطرفه بوده و در حالی که ایران در راه ماندن کشتی در المپیک و میزبانی متعدد از مسابقاتی همانند جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی و همچنین جام باشگاه‌های جهان در این چند سال اخیر پیشگام بوده اما اتحادیه جهانی هرگز سعی نکرده که خودش را هم در قبال کشتی ایران مسئول بداند. میلیون‌ها دلار در این چند سال از سوی ایران صرف کشتی دنیا شده اما دریغ از یک گام حمایتی موثر که همین رفتار اتحادیه باعث شده تا این سوال مطرح شود که کشتی ایران نقش کیف پول اتحادیه جهانی را ایفا کرده است.
حداقل برای این دوره باید با اتحادیه جهانی رایزنی لازم صورت بگیرد که شاید دو تیم خوب و باکیفیت در حد و اندازه‌های کشتی ایران در مسابقات حاضر شود تا احساس نشود که این مسابقات محلی برای دور ریختن پول است.
captcha
تازه ها
بیشتر