ورزش ایران / شناسه خبر: 101671 / تاریخ انتشار : 1399/2/7 17:40
|
رضازاده کجا و سرپرستی انجمن کجا؟

چوب حراج به 2 دهه اعتبار جهانی

به نظر می‌رسد این حکم بیش از اینکه به سود رضازاده تمام شود، برای انجمن وزنه‌برداری مهم است که خب طبیعتاً شروین اسبقیان، رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان به خوبی این موضوع را می‌داند.

رضاعباسپور -  سال ها قبل وقتی حسین رضازاده بلافاصله بعد از پایان دوره قهرمانی به عنوان رییس فدراسیون وزنه برداری برگزیده شد، این نقد مطرح بود که چرا اسطوره‌های تاریخ ورزش ایران بدون اینکه در سیستم مدیریتی ورزش کشور آبدیده شوند، به مدیریت فدراسیون‌های پرحاشیه ورزشی کشانده می‌شوند؟ اما آن زمان گوشی بدهکار نبود و درنهایت دیدیم که چگونه یکی ازبرندهای تکرار نشدنی ورزش ایران روز به روز از محبوبیتی که داشت، دور شد و در نهایت رضازاده با چه شرایط اسفباری از فدراسیون وزنه برداری بدرقه شد. اما انگار اتفاق‌هایی که در فدراسیون وزنه‌برداری افتاد، برای رضازاده درس عبرت نشده و او بار دیگر با پذیرش سرپرستی انجمن وزنه برداری معلولان و جانبازان، اشتباهی دیگر را مرتکب می‌شود. در حالی که سال‌ها قبل برای او جایگاه و کرسی‌های درجه یک داخلی و بین المللی تصور می‌شد، حالا می‌بینیم که  او به سرپرستی یک انجمن دلخوش می‌کند.
 
پذیرش حکم برای مقابله با فراموشی
بعد از شنیدن خبر پذیرش حکم سرپرستی انجمن وزنه برداری معلولان و جانبازان کشور توسط حسین رضازاده، نخستین پاسخی که در ذهن هر کسی که با خصوصیات این قهرمان استثنایی وزنه برداری جهان و المپیک آشنا است شکل می‌گیرد، این است که چون رضازاده از گردونه ورزش کشور(خصوصاً خانه خودش یعنی فدراسیون وزنه برداری) سال‌ها دور مانده است، برای اینکه از حافظه تاریخی علاقه مندان به ورزش و مردم ایران محو نشود، پذیرفته که همه اعتبار و جایگاه تکرارنشدنی خود در وزنه برداری جهان را فراموش کرده و به پذیرش حکم سرپرستی یک انجمن کوچک که زیر مجموعه فدراسیون ورزش جانبازان و معلولان است راضی شود!
به هر حال نمی‌شود این موضوع که چهره‌های سرشناس و نامدار در عرصه‌های مختلف همیشه دوست دارند در صدر باقی بمانند و دیده شوند را کتمان کرد. اما اینکه برندهای هر صنف و رشته‌ای چطور و با پذیرش چه جایگاهی حاضرند از اعتبار و عزت گذشته خود برای بقا در بین ستاره‌ها و صدر اخبار خودشان را هزینه کنند، جای سوال و تعجب دارد!
 این اتفاق امروز برای یکی از معتبرترین برندهای وزنه برداری دنیا یعنی رکورددار جهان و قویترین مرد دنیا در سال‌های نه چندان دور رخ داده و بار دیگر برای او چالشی ایجاد می‌کند. چالشی که ممکن است حتی آینده مدیریتی حسین رضازاده در رشته اختصاصی خود یعنی وزنه برداری را نیز به مخاطره بیندازد. زیرا وقتی اهالی وزنه برداری می‌بینند که ستاره‌ای همچون رضازاده که می‌توانست به راحتی جایگاهی خوب و کرسی در خور شأن خود در مجامع مهم و معتبر بین‌المللی داشته باشد، اینطور سطح  خود را پایین می‌آورد، خب طبیعی است که دیگر برای بخش‌های مهمتر به او فکر نمی‌شود.
البته قطعاً انجمن وزنه برداری جانبازان و معلولان جایگاه والا و معتبری در ورزش کشور دارد اما سرپرستی این انجمن برای برندی در حد و اندازه رضازاده جایگاه کوچکی است و اصلاً جای رضازاده آنجا نیست.
به نظر می‌رسد این حکم بیش از اینکه به سود رضازاده تمام شود، برای انجمن وزنه‌برداری مهم است که خب طبیعتاً شروین اسبقیان، رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان به خوبی این موضوع را می‌داند.
captcha
تازه ها
بیشتر