ورزش ایران / شناسه خبر: 101686 / تاریخ انتشار : 1399/2/8 15:51
|

اختلاف پانصد میلیونی مدیران گذشته و حال شطرنج

محسن سمیع‌زاده، سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج از گم شدن 500 میلیون در حساب این فدراسیون خبر داد که این موضوع واکنش پهلوان زاده، رییس فدراسیون در آن مقطع را در پی داشت.

محسن سمیع‌زاده سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج از گم شدن 500 میلیون در حساب این فدراسیون خبر داد که این موضوع واکنش پهلوان زاده، رییس فدراسیون در آن مقطع را در پی داشت. سمیع زاده گفت: «در اسفند ماه گذشته از سوی معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و به منظور برگزاری یک مسابقات بین‌المللی با حضور چند استاد بزرگ خارجی و رقابت آن با نمایندگان کشورمان، مبلغ 500 میلیون تومان به حساب فدراسیون شطرنج واریز شد که البته به خاطر شیوع ویروس کرونا در کشور، برگزاری این تورنمنت و رقابت مسکوت ماند. با توجه به مورد خاص در واریز این مبلغ که همان برگزاری مسابقه بود، این مبلغ باید در حساب فدراسیون باقی می‌ماند تا در فرصت مقتضی و پس از پایان این دوران شیوع کرونا، مسابقه مدنظر برگزار و این پول نیز بابت همان رویداد هزینه شود. زمانی که ما فدراسیون را تحویل گرفتیم، 2 میلیون تومان در حساب بود و 70 هزار یورو نیز بدهی ارزی وجود داشت. وظیفه ما نیست که در این باره کنکاش کنیم و نهادهای ذیربط درباره این مسائل بررسی لازم را انجام می‌دهند، ولی حداقل می‌شد که حقوق و مزایای فروردین ماه را می‌گذاشتند که بماند تا با مشکل مواجه نشویم، البته علی‌نژاد معاون وزیر ورزش مبلغی را مجدداً به فدراسیون و خارج از اعتباراتش کمک کرد تا مشکلات به حداقل برسد«.

با توجه به اینکه واریز این 500 میلیون تومان در اواخر دوره ریاست مهرداد پهلوان‌زاده رئیس پیشین فدراسیون صورت گرفته این مدیر ورزشی درباره این پول و سرنوشتش توضیح داد: «این پول به حساب فدراسیون واریز شد تا ما با آن کارهای مربوط به شطرنج را انجام بدهیم، در واقع در هیچ جایی نوشته نشده بود که این مبلغ بابت یک رویداد یا اتفاق خاص باید هزینه شود. فدراسیون به هتل و بازیکنان بدهی داشت و ما هم با این پول، این بدهی‌ها را تسویه کردیم و اسنادش هم موجود است. باز هم تأکید می‌کنم  که در هیچ کجا اشاره نشده که پول مورد نظر باید برای برگزاری رویداد هزینه شود و در واقع همان کمک به فدراسیون بوده است.»
captcha
تازه ها
بیشتر