یادداشت / شناسه خبر: 101709 / تاریخ انتشار : 1399/2/9 21:24
|
انگار به تماشای بهار آمده‌اند

یادداشت: اخلاق و کمیته اخلاق در فدراسیون‌ها

امروز کمیسیون یا کمیته اخلاق، هر از چندی در مراسم مذهبی یا تجلیل و... خودی نشان می‌دهد، در حالی که در فدراسیونش ده‌ها پروندۀ باز در فیفا جریان دارد. پرونده‌هایی که همگی بودارند. بودار و گاه متعفن.

اخلاق و کمیته اخلاق در فدراسیون‌ها

منوچهر زندی / بحث اخلاق و کمیسیون اخلاق در ورزش جهان روزی شکل گرفت که عده‌ای از اعضای IOC  هنگام رقابت بر سر انتخاب میزبان بازی‌های زمستان، از تشکیلات  Salt Lake City پول گرفتند و آبروریزی بزرگی در جهان ورزش رخ داد. از آن پس تشکیلات ورزش دید که بد نیست به کمیته یا کمیسیون اخلاق در بطن کار خود بیاندیشد. کمیسیونی کاملاً بیرون از مدیریت اجرایی فدراسیون‌ها و سازمان‌ها...

... و چون این مقوله به ایران آمد گروهی مسئول این مهم شدند که جیره خوار فدراسیون و زیر نظر همان‌هایی قرار گرفتند که قرار بود کنترل‌شان کنند! در این راه شناخته شده‌ترینش پس از یک چند بهره‌گیری از مواهب پست مدیریتی اخلاقی در کمیته المپیک سر از زندان اوین در آورد!

امروز هم این کمیسیون یا کمیته، هر از چندی در مراسم مذهبی یا تجلیل و... خودی نشان می‌دهد، در حالی که در فدراسیونش ده‌ها پروندۀ باز در فیفا جریان دارد. پرونده‌هایی که همگی بودارند. بودار و گاه متعفن. پرونده‌هایی که بحث روی ده ها میلیارد پول می‌چرخد و در آن سوء مدیریت، زدوبند، دلال بازی، سند سازی، بی سوادی، بی هنری و... بسیار بسیار چشمگیر است. تنها پرونده شفر و استراماچونی میلیاردها خرج روی دست ورزش ایران گذاشته و در این وضعیت، کمیسیون اخلاق به تماشای بهار آمده است.

 

captcha
تازه ها
بیشتر