ورزش ایران / شناسه خبر: 101727 / تاریخ انتشار : 1399/2/9 18:28
|

معرفی قهرمان لیگ وزنه برداری بعد از نظرسنجی

وقتی دیدیم که شرایط کشور به خاطر شیوع این ویروس حساس است، تصمیم گرفتیم بعد از انجام نظرسنجی از مدیران تیم‌های حاضر در لیگ وزنه‌برداری 98 تکلیف قهرمان این فصل و باقیمانده مسابقات را مشخص کنیم.

 
 رضاعباسپور - هفته سوم از لیگ برتر وزنه برداری فصل 98 بزرگسالان و فینال لیگ جوانان اواخر بهمن ماه سال گذشته در تهران برگزار شد و در نهایت پس از مشخص شدن ملی حفاری به عنوان صدرنشین رده جوانان و ایران مال به عنوان تیم اول بزرگسالان، ادامه رقابت‌ها متوقف شد تا حالا فدراسیون وزنه برداری با نظرخواهی از باشگاه‌ها به دنبال تعیین تکلیف این رقابت‌ها باشد.
 
امروز، اعلام رسمی فدراسیون
فینال لیگ برتر وزنه‌برداری جوانان اواخر بهمن ماه سال گذشته در تهران و مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد؛ رقابتی که با برتری و قهرمانی قابل پیش‌بینی شرکت ملی حفاری اهواز به پایان رسید. شرکت ملی حفاری اهواز با کسب 2315 امتیاز به عنوان قهرمانی دست یافت و تیم‌های نیروی هوایی عقاب و نیروی زمینی بر سکوی های دوم و سوم تکیه زدند. در رده سنی بزرگسالان نیز ستاره‌های ملی‌پوش و عنواندار باشگاه ایران مال در هفته سوم لیگ وزنه برداری باشگاه‌های کشور موفق شدند با عبور از سد رقبای خود، صاحب صدر جدول رده‌بندی لیگ در پایان این هفته از مسابقات شوند اما به خاطر شیوع ویروس کرونا و دستور وزارت ورزش بابت تعطیلی تمامی مسابقات، باقیمانده این رقابت همچنان  برای سال 99 ماند که حالا هم انگار قرار است شرایط به گونه‌ای پیش برود که مسابقه‌ای برگزار نشود.
بعد از تعطیلی لیگ‌های مختلف ورزشی در پایان سال 98، این امیدواری وجود داشت که با برطرف شدن بحران به جا مانده از شیوع این ویروس بار دیگر اوضاع مسابقات و اردوهای ورزشی به حالت طبیعی خود برگشته و روند عادی خود را در سال 99 طبق برنامه ریزی انجام شده طی کند اما حالا که حدود دو ماهی از قرنطینه خانگی و تعطیلی مسابقات و اردوهای مختلف می‌گذرد، بخش‌های مختلف ورزش به دنبال تصمیمات تازه‌ای هستند. مثل وزنه برداری که بر خلاف تصور به دنبال راه حل تازه‌ای است.
کمیته برگزاری مسابقات لیگ فدراسیون وزنه برداری تصمیم گرفت با انجام نظرسنجی از تیم‌های حاضر در لیگ وزنه‌برداری 98، نهایتاً به یک جمع بندی واحد برای مشخص شدن تکلیف مسابقات سال گذشته برسد. در همین راستا باشگاه‌ها نظراتشان را اعلام کرده‌اند و با توجه به شرایط  ویژه اگر تا پایان وقت اداری امروز (چهارشنبه 10 اردیبهشت) نظر تیم‌های حاضر در لیگ بزرگسالان تغییری نکند، طبق نتایج کسب شده در هفته سوم لیگ بزرگسالان به ترتیب تیم‌های بازار بزرگ ایران با کسب امتیاز 2271 ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات با امتیاز 2215، شرکت ملی حفاری اهواز با  کسب امتیاز2203،  نیروی‌هوایی عقاب با امتیاز 2039، مناطق‌نفت‌خیزجنوب خوزستان با ثبت امتیاز 1848 و نهایتاً باشگاه نیروی زمینی ارتش با کسب امتیاز 1836 رده های اول تا ششم مسابقات لیگ وزنه برداری در فصل 98 را به خود اختصاص می‌دهند.
 
 
رئیس سازمان لیگ: اکثر تیم‌ها با اتمام لیگ موافقند
محسن جلیلی، رئیس سازمان لیگ و مسئول کمیته مسابقات فدراسیون وزنه برداری در خصوص تعیین تکلیف ادامه مسابقات لیگ وزنه برداری بزرگسالان توضیحاتی می‌دهد. او به نظر باشگاه‌ها اشاره می کند و می‌گوید: «وقتی ما دیدیم که شرایط کشور به خاطر شیوع این ویروس حساس است، ضمن اینکه کلیه اردوها و مسابقات مختلف ورزشی هم تعطیل است، تصمیم گرفتیم بعد از انجام نظرسنجی از مدیران تیم‌های حاضر در لیگ وزنه‌برداری 98 تکلیف قهرمان این فصل و باقیمانده مسابقات را مشخص کنیم.»
جلیلی ادامه می‌دهد: «تا به حال تقریباً اکثر تیم‌های حاضر در لیگ بزرگسالان نظرشان موافق این بوده که ما پرونده لیگ وزنه برداری 98 را با همان نتایج کسب شده در هفته سوم مسابقات ببندیم و قهرمان فصل 98 را با همان امتیازات کسب شده معرفی کنیم. اما آخرین زمان اعلام شده به تیم‌ها برای اینکه نظراتشان را به ما اعلام کنند، دهم اردیبهشت 99 است. بنابراین نظر قطعی و نهایی ما برای تعیین تکلیف لیگ وزنه برداری در سال 98 و مشخص شدن قهرمان این رقابت‌ها با توجه به وضعیت مبهم موجود در پایان وقت اداری روز چهارشنبه اعلام می‌شود. اما خب به نظر می‌رسد نهایتاً تعطیلی مسابقات و مشخص شدن قهرمان لیگ با همان نتایج کسب شده در هفته سوم لیگ نظر نهایی تیم‌های حاضر باشد.»
captcha
تازه ها
بیشتر