ورزش ایران / شناسه خبر: 101740 / تاریخ انتشار : 1399/2/12 17:06
|
در آینده‌ای نزدیک به دسته 96 کیلوگرم تغییر وزن می‌دهم

علی میری: فاصله زیادی تا شکستن رکورد دنیا ندارم

من بی‌خیال المپیک نشده‌ام. اما چون شرایط امتیازی و قوانین المپیک دست و پای ما را بسته طبق قانون چاره‌ای جز این ندارم.

رضاعباسپور- علی میری وزنه‌بردار تیم ملی بزرگسالان بعد از کسب عنوان نایب قهرمانی جهان در سال 2019، کادرفنی را برای داشتن یک وزنه‌بردار خوب و قابل اعتماد 89 کیلویی در مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی آتی امیدوار کرد. البته با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اردوها، نایب قهرمان وزنه‌برداری جهان این روزها در زادگاهش ارومیه به صورت انفرادی دست به وزنه می‌شود. به همین بهانه سراغ میری می‌رویم تا وضعیت فعلی او را در دوره قرنطینه از زبان خودش بشنویم.
***
درحال حاضر با توجه به تعطیلی اردوها در خانه تمرین می‌کنی یا باشگاه؟
 من از همان زمانی که اردو تعطیل شد در باشگاه تمرین می‌کنم. البته به صورت انفرادی. باید از مسئولان هیأت و ورزش استان قدردانی کنم چون مسئولان وزنه‌برداری استان، برای اینکه من از تمریناتم عقب نمانم هر روز باشگاه را ضد‌عفونی می‌کنند تا در شرایط استاندارد تمریناتم را انجام دهم. هفته گذشته روزی سه جلسه تمرین داشتم اما در هفته جاری یک جلسه تمرینم را کاهش دادم تا بدنم از فشار تمرینی خارج شود. با این شرایط اگر همه چیز خوب پیش برود باید منتظر رکوردشکنی من در این وزن خصوصاً در دوضرب باشید. خبرهای خوبی دارم که به زودی از آن مطلع می‌شوید.
 
بعد از نایب قهرمانی در رقابت‌های جهانی 2019 شاهد رونمایی از علی میری جدید و باانگیزه هستیم. همه این تغییرات به خاطر تغییر وزن است  یا شیوه تمریناتت را عوض کرده‌ای؟
 همه این مواردی که اشاره کردید با هم در من تغییر کرد تا توانستم با ویژگی‌های جدیدی روی تخته مسابقه حاضر شوم. فکر می‌کنم وقتی وزنم را افزایش دادم با تمرینات ویژه‌ای که در دستور کار قرار دادم و انگیزه‌ای که برای کسب موفقیت داشتم توانستم سرحال‌تر و آماده‌تر از قبل روی تخته حاضر شوم.
 
در مسابقات گزینشی امارات در دسته 96 کیلوگرم وزنه زدی. آیا قصد داری دوباره تغییر وزن بدهی؟
 نه. در این تورنمنت با هماهنگی کادر فنی وزنم را کاهش ندادم و در یک وزن بالاتر یعنی دسته 96 کیلوگرم روی تخته رفتم. البته خوشحالم که در این وزن هم موفق شدم وزنه‌های خوبی ثبت کنم اما فعلاً برای تغییر وزن برنامه‌ای ندارم.
 
با توجه به جدول امتیازی کسب سهمیه المپیک توکیو، خیلی شانسی برای المپیکی شدن نداری.
 من چون بازه زمانی اول و دوم گزینشی‌های المپیک را از دست دادم و نتوانستم در آن مقطع زمانی نتایج دلخواه را در یکی از اوزان المپیکی کسب کنم، از کسب سهمیه جا ماندم و کلاً خیال حضور در بازی‌های المپیک توکیو را با این شرایط از سرم بیرون کردم زیرا این المپیک برای من سوخته و باید برای موفقیت و حضور در المپیک بعدی تلاش کنم.
 
پس اگر بی‌خیال المپیک شده‌ای با چه هدفی اینطور با انگیزه تمرین می‌کنی؟
 من بی‌خیال المپیک نشده‌ام. اما چون شرایط امتیازی و قوانین المپیک دست و پای ما را بسته طبق قانون چاره‌ای جز این ندارم. البته سوای داستان المپیک، قطعاً برای موفقیت در سال پیش‌رو برنامه دارم. من به دنبال این هستم تا ضمن شکستن رکوردهای جهانی دسته 89 کیلوگرم، خصوصاً در حرکت دوضرب طوری برای شرکت در مسابقات جهانی امسال تمرین کنم که وقتی روی تخته جهانی رفتم تنها حریف جدی‌ام خودم باشم و به دنبال ارتقای رکوردهای شخصی خودم با عبور از رکوردهای جهانی این وزن هستم. حضور در المپیک بعدی و کسب یک مدال در این رویداد از اهداف بلندمدت من است.
 
چرا زودتر وزنت را تغییر نمی‌دهی که در دسته 96 کیلوگرم سریع‌تر به آمادگی دلخواه برسی؟
من الان به رکوردهای دنیا در دسته 96 کیلوگرم خیلی نزدیک شده‌ام. به همین دلیل می‌توانم در دسته 89 کیلوگرم در مسابقات جهانی امسال با قدرت روی تخته رفته و ضمن رکوردشکنی صاحب مدال طلا در این وزن شوم. به همین دلیل تغییر وزنم با توجه به اینکه می‌شود یک چنین نتیجه‌ای را در مسابقات جهانی کسب کرد، در شرایط فعلی منطقی نیست. به امید خدا بعد از جهانی برای حضور در المپیک بعدی به دسته 96 کیلوگرم می‌روم.
 
البته حتماً می‌دانی که در 96 کیلوگرم کار خیلی سختی داری.
هیچ‌وقت از رقابت با بزرگان و چهره‌های شاخص وزنه‌برداری جهان نترسیدم. اتفاقاً همیشه دوست دارم در کورس رقابت باشم و موفقیت کسب کنم. به همین دلیل چون همانطوری که گفتم وزن 89 کیلوگرم وزن المپیکی نیست، من برای کسب سهمیه و حضور در المپیک‌ بعدی قطعاً باید وزنم را تغییر بدهم. به همین دلیل حتماً در آینده‌ای نزدیک به دسته 96 کیلوگرم تغییر وزن می‌دهم. حالا هر چقدر هم ترافیک در این وزن باشد خیلی مهم نیست.
 
captcha
تازه ها
بیشتر