ورزش ایران / شناسه خبر: 101741 / تاریخ انتشار : 1399/2/12 17:13
|
چه کسی به وعده خود عمل نکرد؛ اسپانسر یا مدیریت فدراسیون؟

جا خالی حامی مالی بوکس

قرار بود مبلغ 2 میلیارد و پانصد میلیون تومان طی پنج فقره چک (هر چک به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان) به حساب فدراسیون بوکس ایران‌ واریز شود اما تا کنون هیچ یک از این چک‌ها پاس نشده است.

چند ماه پیش بود که بعد از مدت‌ها وعده و وعید رئیس فدراسیون بوکس، این ورزش توانست صاحب اولین اسپانسر خود شود. حسین ثوری رئیس فدراسیون بوکس که در روز برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون وعده داده بود تا بتواند پای چند اسپانسر مالی را به این فدراسیون باز کند اما با وجودی که نزدیک به سه سال از حضور او در بوکس می گذرد، هنوز خبری از یک اسپانسر قوی که بتواند حداقل‌های مالی این مجموعه را رفع کند، نیست.
البته دی ماه و قبل از اعزام تیم ملی بوکس به مسابقات گزینشی در اردن حسین ثوری در یک نشست خبری از اسپانسر این فدراسیون رونمایی کرد. اسپانسری که قرار بود طی قراردادی در یک سال بالغ بر 2 و نیم میلیارد تومان را به حساب بوکس واریز کند اما همین اسپانسر هم فقط یک رونمایی بود و هیچ چیز دیگری نداشت. 
طبق گفته حسین ثوری در نشست خبری ۲۵ دی ماه، قرارداد فدراسیون بوکس با حامی مالی جدید (گروه اقتصادی ملل) از ۱۵ دی ماه تنظیم شده بود که روز ۲۵ دی ماه در حضور اصحاب رسانه امضا شد. طبق توافقنامه طرفین، این مؤسسه باید از تاریخ اعلام شده تا یک سال آینده حامی بوکس ایران باشد که به نظرمی‌رسد در همین ابتدای راه از عهده تعهداتش برنیامده است.
قرار بود این 2 میلیارد و پانصد میلیون تومان طی پنج فقره چک (هر چک به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان) به حساب فدراسیون بوکس ایران‌ واریز شود اما تا کنون هیچ یک از این چک‌ها پاس نشده است. موعد اولین چک قبل از اعزام تیم ملی بوکس به مسابقات گزینشی المپیک در اردن بود اما حالا چند ماهی از این اعزام می‌گذرد اما این گروه مالی نتوانسته به تعهد خود عمل کند. 
بخشی از این مشکلات شاید به شرایط بد اقتصادی جامعه در پی شیوع بیماری ویروس کرونا برمی گردد اما بخش عمده دیگر آن به مدیریت فدراسیون بوکس برمی‌گردد که باید از قبل بررسی می‌کرد و متوجه می‌شد که این اسپانسر مالی توانی برای کمک کردن به کشتی ندارد. در همان نشست هم وقتی با سؤالات خبرنگاران روبه‌رو شد نتوانست خیلی کار خود را پیش ببرد و در همانجا برای خیلی از اصحاب رسانه مسجل شد که این حامی مالی نمی‌تواند کار خود را پیش ببرد. حال این سؤال مطرح است که چه زمانی قرار است رئیس فدراسیون بوکس به وعده روز انتخابات خود عمل کند؟
captcha
تازه ها
بیشتر