ورزش جهان / شناسه خبر: 101867 / تاریخ انتشار : 1399/2/20 21:59
|

رافائل نادال مرد شماره 2 تنیس دنیا پاسخ اظهارات جنجالی و اخیر نواک جوکوویچ مرد شماره یک این رشته درباره کرونا را داد. جوکوویچ اخیراً‌ گفته بود که با واکسیناسیون برای پیشگیری از کرونا مخالف است حتی اگر انجام آن برای سفرهایش جهت شرکت در تورنمنت‌های مختلف الزامی باشد. او البته مدتی بعد تغییر موضع داد.
نادال اما می‌گوید اگر زمانی واکسن کرونا کشف شد و مسئولان برگزارکننده مسابقات لازم بدانند که بازیکنان باید این واکسن را بزنند تا در مسابقات شرکت کنند، جوکوویچ هم باید از آن تبعیت کند. البته او گفت که این واکسیناسون نباید اجباری باشد اما اگر اجباری شد همه تنیسورها باید برای حفظ جان و سلامت یکدیگر، آن را انجام دهند.
نادال به نشریه «لاوس دگالیسیا» گفت: «اگر مقامات ATP  زمانی اعلام کنند که ما برای سفر به کشورهای مختلف باید واکسن بزنیم، جوکوویچ هم باید واکسن بزند اگر می‌خواهد به تنیس بازی کردن در سطح بالا ادامه دهد. من هم همینطور. همه باید از قوانین پیروی کنند، درست مانند الان که مقررات می‌گوید ما باید در خانه‌های‌مان بمانیم. اگر ATP  یا فدراسیون جهانی تنیس ما را به انجام واکسن قبل از انجام بازی‌های‌مان ملزم کند، پس همه ما باید واکسن بزنیم.»
نادال با تشبیه زدن واکسن‌های اجباری به محدودیت‌ استفاده از یکسری داروهای خاص که توسط آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ ممنوع شده، گفت: «همه چیز در تبعیت از مقررات خلاصه می‌شود نه چیزی بیشتر از آن.»
جوکوویچ نه تنها با اظهاراتش درباره واکسن کرونا جنجال‌ساز شده است بلکه روز دوشنبه هفته گذشته هم با خروج از قرنطینه و تمرین کردن روی یکی از زمین‌های تنیس در اسپانیا واکنش منفی خیلی‌ها را شاهد بود. البته دلیل این کار او، برداشت اشتباهش از قوانین جدید اسپانیا اعلام شد.
گفته می‌شود تنیسورهای اسپانیایی احتمالاً از فردا مجوز بازگشت به زمین‌های تمرینی را پیدا خواهند کرد. 

captcha
تازه ها
بیشتر