یادداشت / شناسه خبر: 101875 / تاریخ انتشار : 1399/2/22 00:11
|
ادامه مسیر پراشتباه قبلی

یادداشت: از گروه قلابی تنظیم اساسنامه فوتبال، اساسنامه‌ای بیرون خواهد آمد قلابی

اصلاح اساسنامه قبلی برای فرار از دست مقامات بین‌المللی فوتبال و ادامه مسیر پر از اشکال قبلی چیزی نیست که اهالی فوتبال را راضی کند. اساسنامه همان خواهد بود که قبلاً بوده و این حال و روز را رقم زده.

اساسنامه‌ای بیرون خواهد آمد قلابی

منوچهر زندی / این روزها باز می‌شنویم که عده‌ای نشسته‌اند و اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران را می‌نویسند، حرفی کهنه و دل آزار. اساسنامه‌هایی که اصل آن به فارسی برای خوراک داخلی، ادامه کار بی هنرها در ایران و با قابلیت تولید نمونه قلابی و تقلبی آن برای AFC است. اساسنامه‌ای که مثل آنچه تا به حال داشته‌ایم و فوتبال ما را به اینجا برده که نه در خانه آرامشی داریم و نه در بیرون آبرو و اعتباری!

اساسنامه‌ای که باز هم به جماعتی به اصطلاح کارشناس اجازه می‌دهد مسیر خلاف و تولید دردسر را برای فوتبال ایران ادامه دهند. اساسنامه‌ای برای بی هنری و خلافکارانه که باعث از دست رفتن میلیاردها تومان پول بیت المال به جیب دلال‌ها، بازیکنان سطح پایین خارجی، مربیان ریز و درشت خارجی و احتمالاً در جیب کسانی که خود در انجام کارهای پر از این و درصدهایش را گرفته‌اند و به ریش اهالی فوتبال می‌خندند.

این گروه که روی اساسنامه کار می‌کنند، چه کسانی هستند، چرا اسم و رسم‌شان اعلام نمی‌شود. چرا نامی از کسانی که بیش از 50 ـ 60 سال در فوتبال و ورزش وقت گذاشته‌اند و در شکل گیری این اساسنامه نقش داشته‌اند دیده نمی‌شود. اگر این بی هنرهای مغرض کار بلد بودند که فوتبال ایران اینقدر بی قدر و ارزش نشده بود که نه AFC قبولش کند و نه FIFA.

آیا اینان که کارشناسان را گزینش کرده‌اند همین غیرورزشی‌ها هستند که روی فوتبال چنبره زده‌اند و ول کن نیستند. آیا تصمیم گیران کسانی هستند که اسباب 60 پرونده شکایت از ایران در بخش قضایی FIFA  و AFC را محیا کرده‌اند؟ آیا این تصمیم گیران همان‌هایی هستند که هیچ محلی از اِعراب در ورزش ایران و جهان ندارند! همان‌هایی که به اقرار کفاشیان سال‌هاست همه جا و به همه مسئولین AFC و FIFA دروغ می‌گویند.

حک و اصلاح اساسنامه قبلی برای فرار از دست مقامات بین‌المللی فوتبال جهان و ادامه مسیر پر از اشکال قبلی چیزی نیست که اهالی فوتبال را راضی کند. اساسنامه‌ای که بر حول فدراسیونی با این هیئت مدیره و این مجمع غیرفوتبال می‌گردد. همان خواهد بود که قبلاً بوده و این حال و روز را برای فوتبال ما رقم زده است.

 

captcha
تازه ها
بیشتر