ورزش ایران / شناسه خبر: 101880 / تاریخ انتشار : 1399/2/21 16:30
|
علی میری: وقتی رکورد زدم و سراغم را نگرفتند، شاکی شدم

بچه پولدار نیستم مسائل مالی برایم مهم نباشد

رضا عباسپور - همین چند روز پیش بود که علی میری در گفت و گو با ایران ورزشی شرایط تمرینی‌اش را ایده‌آل ارزیابی کرد و تأکید داشت چون هیأت وزنه‌برداری استان آذربایجان غربی و مسئولان ورزش ارومیه با او همکاری لازم را داشتند، به زودی قرار است به رکورد دوضرب دنیا در دسته 89 کیلوگرم حمله کند اما صحبت‌های امیدوار‌کننده میری فقط چند روز بیشتر دوام نداشت، زیرا نایب قهرمان وزنه‌برداری جهان در سال 2019 با چرخشی عجیب به یکباره تمامی اظهارات قبلی خود را زیر پا گذاشته و درموضع‌گیری جدید خود با حمله به رئیس هیأت وزنه‌برداری استان آذربایجان غربی و مربی سازنده‌اش (بابک مرادزاده رئیس قبلی هیأت استان) تمامی آنها را به باد انتقاد می‌گیرد. اگرچه تغییر موضع سریع و البته بودار علی میری در این مدت کوتاه باعث تعجب همه شده اما برای اینکه دلیل اصلی انتقادات ملی‌پوش 89 کیلویی تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان را بدانیم با او همکلام می‌شویم تا از زبان خودش گلایه‌های او را بشنویم.

همین چند روز پیش که با هم حرف زدیم از شرایط تمرینی‌ات در قرنطینه راضی بودی. چطور شد به یکباره تغییر موضع دادی و از خداحافظی حرف زدی؟
بله، من به شما گفتم اوضاعم روبراه است. گفتم که دوستان سالن تمرینی وزنه‌برداری را تقریباً هر روز ضدعفونی می‌کنند تا من بی‌دغدغه آنجا تمرین کنم و مشکلی از بابت انجام تمرینات با وزنه در زمان تعطیلی اردو نداشته باشم اما نگفتم که رئیس هیأت وزنه‌برداری و بقیه مسئولان ورزش استان هر آنچه که مورد نیاز من بوده را برایم فراهم کرده‌اند. من اینجا در ارومیه سال‌ها است که صورتم را با سیلی سرخ نگه داشته‌ام اما هیچ وقت گلایه نکرده‌ام تا حاشیه‌ای برای ورزش استان و هیأت وزنه‌برداری ایجاد نشود اما وقتی چند روز پیش در تمرین با وزن بدن 90 کیلو وزنه 217 کیلوگرمی که چند کیلو بالاتر از رکورد دوضرب جهانی در این وزن است را مهار کردم و هیچ یک ازمسئولان سراغم را نگرفتند، خیلی شاکی شدم. همان موقع تصمیم گرفتم خداحافظی کنم چون دیدم وقتی موضوع به این مهمی برای دوستان ارزشی ندارد همان بهتر است که قید وزنه‌برداری را بزنم و حرف‌هایم را بزنم.
 

قبول داری تناقض بین حرف‌هایت باعث شده تا موضوع خداحافظی‌ات شبیه یک شوخی باشد؟
من حرفم را زدم و گفتم که دیگر با وزنه‌برداری برای همیشه خداحافظی می‌کنم. حالا مهم نیست اگر دیگران باور نکنند. خدا شاهد است در طول این سال‌ها اگر نصف توانی که در وزنه‌برداری به کار بردم را در کارگری روز مزد می‌گذاشتم، الان شرایطم خیلی بهتر از چیزی بود که می‌بینید. در مسابقات آسیایی چین و بعد از آن رقابت‌های جهانی 2019 تایلند دو نشان ارزشمند نقره آسیایی و جهانی کسب کردم اما به جز پاداش تأسف‌برانگیز یک میلیون تومانی که رئیس هیأت وزنه‌برداری استان به من داد چه چیزی به من رسید؟ خداوکیلی این شرم‌آور نیست من به عنوان یک قهرمان ملی و مدال‌آور جهانی الان فقط در حسابم 100 هزار تومان داشته باشم؟! اگر از نظر شما اینها مشکلات کم و بی‌اهمیتی برای یک ملی‌پوش و مدال‌آور جهانی است که دیگر من حرفی برای گفتن ندارم!
 

چرا برای رفع مشکلاتت از مسئولان فدراسیون و کادرفنی کمک نخواستی؟
من چند بار با آقای مرادی صحبت کردم و مشکلاتم را ریز به ریز با رئیس فدراسیون درمیان گذاشتم اما آنها هم باتوجه به وضعیت ویژه فعلی و شرایط بد اقتصادی موجود کشور، مشکلات مالی زیادی دارند. به همین دلیل صحبت‌هایی که داشتم هیچ فایده‌ای نداشت و چیزی از آن دستگیرم نشد اما روی سخن من با رئیس هیأت و مسئولان ورزش استان خودم است. آنها باید پاسخگو باشند که برای یکی از مدال‌آورترین ورزشکاران ملی‌پوش خود در طول این سال‌ها چه کردند؟ من بچه پولدار نیستم که برایم مسائل مالی مهم نباشد، وزنه‌برداری خرج دارد و هزینه‌بر است، آقای رضایی رفیق و برادر عزیزم که همیشه از نظر مالی تا جایی که از دستش برآمده کمک کرده هم دیگر خسته شده و توان مالی برای حمایتم ندارد. خانواده‌ام از خداحافظی‌ام ناراحتند اما دیگر چاره‌ای جز این برایم نمانده. من حامی ندارم و به جز خداحافظی با شرایط بدی که دارم کاری از دستم ساخته نیست.

 

captcha
تازه ها
بیشتر