ورزش ایران / شناسه خبر: 101896 / تاریخ انتشار : 1399/2/22 15:45
|
قهرمانی که اخلاق ندارد مدالش یک ریال نمی‌ارزد

مرادزاده: میری می‌خواهد تابعیت ترکیه‌ بگیرد

همین فردی که عرض کردم رأی علی میری را زد و باعث شد او با راه انداختن این شوی تبلیغاتی جو و فضا را مهیای خداحافظی از پیش طراحی شده‌اش برای رفتن از ایران و تابعیت کشور ترکیه کند.

رضا عباسپور -  ادعاهای عجیب علی میری و انتقادهای تند ملی‌پوش کشورمان از مربی سازنده خود یعنی بابک مرادزاده، رئیس سابق هیأت وزنه‌برداری استان آذربایجان غربی، همچنین مسئولان فعلی این مجموعه در زادگاهش (ارومیه) باعث شد تا بابک مرادزاده به این موضوع واکنش نشان دهد. او که سابقه مربیگری تیم ملی وزنه‌برداری و عضویت در کمیته آموزش و مربیان فدراسیون وزنه‌برداری کشورمان را دارد، موضع تندی مقابل شاگرد قدیمی و جوان خود «علی میری» و همچنین سیستم مدیریتی فدراسیون وزنه‌برداری می‌گیرد. به همین بهانه حرف‌های قابل تأمل او را می‌شنویم.

 

مرادی ورزشکارسالاری را در وزنه‌برداری رواج داد
بابک مرادزاده معتقد است که علی مرادی رئیس فعلی فدراسیون باعث رواج یافتن ورزشکارسالاری در رشته وزنه‌برداری است. او می‌گوید: «علی مرادی باعث ترویج «ورزشکارسالاری» در رشته وزنه‌برداری شده است. تردید نداشته باشید اگر یک ورزشکار ملی‌پوش و قهرمان ملی که باید الگوی نوجوانان و جوانان باشد به خودش جرأت می‌دهد رودرروی بزرگترش قرار بگیرد و افرادی را که به او راه و مسیر بزرگ شدن را آموختند تخریب کند، حتماً نیرویی پشت او قرار گرفته که باعث تحریک شدن و پرخاشگری او می‌شود. نمونه‌های بارز و ملموس ورزشکارسالاری که دردوره مدیریتی علی مرادی پرورش یافتند و باعث سرافکندگی خود و رشته وزنه‌برداری در ورزش کشور شدند کم نیستند. الان هم دقیقاً داستان علی میری و قرار دادن این ورزشکار مقابل من و مسئولان هیأت و ... همین است که عرض کردم.»

---

میری یک خانه پاداش گرفته و کلی سکه و پاداش نقدی
مرادزاده درخصوص خدماتی که در دوره ریاست و مربیگری‌اش برای علی میری به عنوان شاگردش انجام داده است، می‌گوید: «نمی‌دانم چرا میری سعی دارد حقایق را کتمان کرده و شرایط را وارونه جلوه دهد؟ مسئولان استان خصوصاً استاندار، شهردار و اعضای شورای شهر استان همیشه بعد از افتخارآفرینی میری در عرصه بین‌المللی برای این جوان سنگ تمام گذاشتند. زمانی که من رئیس هیأت بودم خداشاهد است به علی میری حتی بیشتر از فرزند خودم رسیدگی کرده و از او حمایت می‌کردم. بعد از مدال جوانان جهان، برنز بازی‌های داخل سالن، نایب قهرمانی آسیا و نایب قهرمانی جهان هم که همه استان برای او سنگ تمام گذاشتند. ادامه تحصیل در دانشگاه به صورت رایگان، دریافت یک واحد آپارتمان که مراحل پایانی سندش توسط استاندار در حال انجام است به همراه سکه و پاداش‌های نقدی که شهردار، اعضای شورای شهر و برخی خیرین به این جوان دادند بخشی از جوایز و هدایایی است که به علی میری تقدیم شده است. حالا چرا او اینگونه با کتمان حقایق سعی دارد مظلوم‌نمایی کند جای سؤال و تعجب بسیار دارد. همه اسناد و مدارک این مواردی که گفتم موجود است و قابل ارائه.»
مرادزاده ادامه می‌دهد: «اصلاً تا زمانی که من رئیس هیأت بودم حتی اجازه نمی‌دادم میری یک ریال برای چیزی از جیبش هزینه کند. تمامی مکمل‌ها، شرایط اسکان، حمل و نقل این جوان، پول توجیبی و... همه و همه را من حتی از جیبم برای او تقبل می‌کردم. طوری شده بود که یک روز سجاد انوشیروانی که آن زمان سرمربی تیم ملی بود به من گفت، آقای مرادزاده شما طوری به علی میری بها می‌دهید و او را حمایت می‌کنید که من وقتی نایب قهرمان المپیک و جهان شدم اینطور از سوی مربیان و مسئولان استانم حمایت نمی‌شدم. نمی‌دانم واقعاً از نظر علی میری و همراهانش یک مربی یا رئیس هیأت برای ورزشکارش که آن را تا سکوی جهانی رسانده است چه خدمتی بیش از این باید انجام دهد؟ آخرین حرف و نصیحتم به عنوان مربی که وزنه زدن را به علی میری آموختم این است، فرزند عزیزم، گیرم که خود ز مردم صاحب نظر نی، با انتقام دست طبیعت چه می‌کنی؟»


برای هزینه غذای میری چک شخصی دادم
بابک مرادزاده با بیان این مطلب که خودم دست علی میری هالتر دادم و به او راه و روش قهرمانی و بزرگ شدن در وزنه‌برداری را آموختم، در خصوص اینکه میری مدعی شده تا به امروز در ارومیه و استان آذربایجان غربی حتی یک هزار تومانی هم به او پاداش ندادند، می‌گوید: «بعد از اینکه علی میری در بازی‌های داخل سالن ترکمنستان موفق شد صاحب مدال برنز شود، شخصاً با رایزنی‌هایی که داشتم مسئولان ورزشی و سیاسی استان را ترغیب کردم تا از این جوان شایسته در خور منزلت او قدردانی کنند. همه عزیزانی که اینجا حضور داشتند شاهد بودند که پاداش‌هایی که به علی میری اهدا شد از تمامی مدال‌آوران استانی بیشتر و بالاتر بود. شاید بزرگترین کاری که برای رفاه و آسایش میری در ارومیه انجام شد، افتتاح سالنی مجهز و به روز شده بود تا این جوان بی‌دغدغه اینجا تمرین کند و مشکلی از این بابت نداشته باشد. حتی برای اینکه فاصله منزل تا سالن تمرین را برای این جوان کم کنیم، یک سوییت مجهز و درجه یک کنار سالن تمرین با حمایت اداره کل ورزش و جوانان تهیه کردیم تا علی میری در بهترین شرایط ممکن تمرین کند و مهیای حضور در مسابقات و اردوی تیم ملی شود.»
مرادزاده ادامه می‌دهد: «فقط به خاطر هزینه صبحانه، ناهار و شام در هتل، 25 میلیون تومان چک دادم که برگشت خورد و کارم داشت به زندان ‌کشیده می‌شد که خدا را شکر ختم به خیر شد. با پرداخت این هزینه هم چک پاس شد و هم خطر از بیخ گوش ما گذشت. تجهیز سالن‌های تمرینی شهرستان‌ها و افتتاح سالنی مجهز در نقطه صفر مرزی ایران که با حضور خود علی مرادی انجام شد جزو خدمات دیگری بود که من در دوره خدمتم انجام دادم. میزبان مسابقات نوجوانان کشور و اردوی آماده‌سازی تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان کشور در ارومیه با بالاترین کیفیت ممکن و تقبل هزینه‌های سنگین بودیم اما دریغ از یک تشکر خشک و خالی از سوی فدراسیون. اصلاً تشکر و تقدیر پیشکش، اینقدر فدراسیون چوب لای چرخ ما گذاشت و اذیتم کرد که رفتنم را جایزتر از ماندن به هر قیمتی در وزنه‌برداری استان دیدم.»


بدخواهان میری را هوایی کردند!
مرادزاده در پایان صحبتش رازی را فاش می‌کند که اگر حقیقت داشته باشد اتفاقی تلخ برای وزنه‌برداری ایران است: «اطلاع دارم که قبل از شیوع بیماری کرونا در همان ماه‌های پایانی سال 98 و بعد از مسابقات جهانی تایلند همین فردی که به عنوان خیر و اسپانسر ورزشی در ارومیه آرامش وزنه‌برداری استان را برای منافع شخصی خودش به مخاطره انداخته است، زیر پای علی میری نشست و او را برای گفت و گوی مقدماتی با مسئولان فدراسیون وزنه‌برداری ترکیه به شهر آنکارا برد. آقای بهادری نماینده سابق ارومیه در مجلس شورای اسلامی تمامی کارهای مقدماتی علی میری را انجام داده بود تا او را در ارگانی دولتی استخدام کنند. ولی همین فردی که عرض کردم رأی علی میری را زد و باعث شد او با راه انداختن این شوی تبلیغاتی جو و فضا را مهیای خداحافظی از پیش طراحی شده‌اش برای رفتن از ایران و تابعیت کشور ترکیه کند. البته ما و مسئولان دلسوز استان هرگز اجازه نمی‌دهیم به همین راحتی سرمایه ورزش استان را بدزدند و با پول و وعده‌های آنچنانی خامش کنند. میری هم باید عاقل باشد و بداند که هیچ کجا وطن و زادگاه خودش نمی‌شود.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر