ورزش ایران / شناسه خبر: 101899 / تاریخ انتشار : 1399/2/22 16:44
|
حاشیه جدید ساره جوانمردی؛ این بار جذب سرمربی خارجی

کیانوش پارا تیراندازی

ساره جوانمردی هم در پاراتیراندازی همان حرف‌های کیانوش را می‌زند. ابتدا که عنوان شده بود در خانه و به تنهایی تمرین می‌کند که البته با او کنا رآمدند و حالا این ماجرا ادامه دارد.

ایران ورزشی - ورزش ایران مدتی است که درگیر ورزشکار‌سالاری شده و به دلیل عدم برنامه‌ریزی صحیح این ورزشکارسالاری همچنان در حال رشد است و حالا حتی در بین ورزشکاران پارالمپیکی هم نفوذ کرده است. در ورزش ایران شاید سرآمد ورزشکارانی که ادعای متفاوت بودن نسبت به سایرین را داشتند، کیانوش رستمی قهرمان نامی وزنه‌برداری بود. کسی که ادعا داشت می‌تواند در خانه به تنهایی تمرین کند و در نهایت هم به مدال طلای قهرمانی جهان و المپیک برسد. در کوتاه‌مدت موفقیتی را هم با همین روند به دست آورد اما حالا او در شرایطی که می‌توانست در سومین حضورش در بازی‌های المپیک به مدال برسد به لحاظ آمادگی در بدترین شرایط قرار گرفته و اصلاً هم مشخص نیست که بتواند جواز حضور در المپیک را کسب کند.
مدتی است که ساره جوانمردی هم در پاراتیراندازی همان حرف‌های کیانوش را می‌زند. ابتدا که عنوان شده بود در خانه و به تنهایی تمرین می‌کند و با توجه به اینکه او هم مانند کیانوش نام بزرگی در بین پارالمپیکی‌ها بود، به ناچار با او هم مانند کیانوش کنار آمدند. البته حسین امیری به دنبال رعایت نظم و انضباط تیمی بود و به همین دلیل هم هیچ گاه حاضر به پذیرش این روند نبود. با مخالفت‌های حسین امیری سرمربی تیم ملی تیراندازی با این موضوع کار در نهایت به کناره‌گیری امیری منجر شد هر چند که کسب نتایج ضعیف در تیراندازی باعث شد تا دوباره امیری به عنوان سرمربی برگردد اما ظاهراً ساره همچنان می‌خواهد همان روند را ادامه بدهد.
البته باز هم حسین امیری مخالف است اما حالا ظاهراً صحبت از استخدام سرمربی خارجی برای ساره جوانمردی است! با جذب این سرمربی خارجی می‌خواهند همه شرایط را برای ساره فراهم کنند. این تصمیم هم مانند تصمیم قبلی که منجر به کناره‌گیری امیری شد اشتباه است. اولاً شخصیت امیری در مقابل سایر ورزشکاران تیم ملی زیر سؤال می‌رود؛ اگر امیری در عرصه مربیگری ضعیف است و این برای کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان مسجل شده که باید به طور کل امیری را کنار بگذارند و دنبال یک مربی جدید برای کل تیم بگردند. اگر هم امیری مربی توانایی است که رزومه او در سال‌های اخیر این را تأیید می‌کند، پس چرا باید به زیاده خواهی یک ورزشکار تن داد؟
نکته مهم دیگر این است که ساره جوانمردی تقریباً در سال‌های پایانی دوران قهرمانی‌اش قرار دارد. ورزشکار جوان و تازه‌کاری نیست که بخواهد آموزش ببیند و موارد جدیدی را یاد بگیرد. او طلای ریو و چندین عنوان قهرمانی جهان را کسب کرده و شاید هم بعد از پارالمپیک توکیو بخواهد برای همیشه از دنیای قهرمانی خداحافظی کند. در چنین وضعیتی چرا باید به سراغ جذب یک مربی خارجی رفت؛ آن هم با این شرایط سخت اقتصادی؟
هر چند که باز هم حسین امیری با بزرگ منشی راهکار به فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک نشان می‌دهد: «تمریناتی که به تیراندازان معلول ارائه می‌شود کامل‌ترین و تکنیکی‌ترین تمرینات روز دنیاست و هیچ ضرورتی برای استفاده از مربی خارجی احساس نمی‌شود اما اگر مصوبه ستاد بازی‌های پارالمپیک توکیو برای پیشرفت و ارتقای سطح تیراندازی ساره جوانمردی استفاده از مربی خارجی است، باید از همین حالا این پیشنهاد را عملی کنند نه اینکه چند ماه مانده به بازی‌های پارالمپیک توکیو بخواهند ساره تحت تمرینات مربی دیگری قرار بگیرد. به هر صورت سیستم تمرینی هر مربی متفاوت است و این مسأله می‌تواند به ورزشکار آسیب وارد کند.»
حالا باید منتظر ماند و دید که آیا سرنوشت کیانوش رستمی و علی مرادی در وزنه‌برداری این‌ بار در پاراتیراندازی و برای ساره جوانمردی هم تکرار می‌شود یا نه؟

 

captcha
تازه ها
بیشتر