فوتبال ایران / شناسه خبر: 101920 / تاریخ انتشار : 1399/2/24 13:49
|
سالامون کالو به خاطر مسخره کردن کرونا محروم شد

مرزبان: نمی‌شد بوندس‌لیگا را نیمه کاره رها کنند

یکی دو تیم از بوندس‌لیگا که بازیکن کرونایی داشتند از یک هفته زودتر به قرنطینه رفته‌اند و الان هم همگی در هتل هستند.این موضوع از راننده اتوبوس بگیرید تا بقیه عوامل آن یکی دو تیم، همه را در برگرفته است.

 نمی‌شد بوندس‌لیگا را نیمه کاره رها کنند

ناصر قراگزلو / علیرضا مرزبان مربی سابق پرسپولیس و چند تیم لیگ برتری از جمله شهر خودرو که در آلمان زندگی می‌کند حرف‌های جالبی را در مورد بازیکنان بوندس‌لیگایی و نظم و مقررات عالی تیم‌های باشگاهی در این کشور می‌زند. او که زمانی توماس هاسلر را به عنوان دستیار در اختیار داشت، درباره زمان احتمالی برگزاری ادامه مسابقات باشگاهی در آلمان می‌گوید و البته اتفاقات حاشیه‌ای که در فوتبال این کشور اروپایی رخ داده است.

******

_ بالاخره برگزاری بازی‌های بوندس‌لیگا قطعی شد؟

بله، برگزاری بازی‌ها حتمی شد و از روز شنبه رسماً مسابقات دوباره پیگیری و ادامه پیدا خواهد کرد تا تکلیف همه چیز در سطح اول فوتبال آلمان مشخص شود.

_ اما مهدوی‌کیا در صحبتی که با ایران ورزشی داشت صراحتاً به این موضوع پرداخت که در آلمان کرونا همه‌گیر است و به نسبت ایران شدت بیشتری دارد؟

خطر که هست اما شاید فراوانی امکانات و پیش‌بینی خیلی از خطرات و سایر موارد موجب شده تا آلمانی‌ها یک جورهایی ترس‌شان بریزد. از همین رو الان اینجا ترس‌شان از کرونا تقریباً ریخته و زیاد از این بیماری و ویروس همه‌گیر نمی‌ترسند!

 

_ تمهیدات و تدابیر در نظر گرفته شده برای تیم‌های بوندس‌لیگایی چه بوده تا آنها با شرایط خوبی وارد بازی‌ها شوند؟

بازی‌ها از شنبه آغاز می‌شود اما یکی دو تیم که بازیکن کرونایی داشتند از یک هفته زودتر به قرنطینه رفته‌اند و الان هم همگی در هتل هستند. این موضوع از راننده اتوبوس بگیرید تا بقیه عوامل آن یکی دو تیم، همه را در برگرفته و تا شروع بازی‌ها کسی حق خارج شدن از قرنطینه را ندارد.

_ بی جهت نیست که نظم آلمانی‌ها همیشه زبانزد همه مردم دنیا بوده و هست.

دقیقاً همینطور هست که می‌گویید. در آلمان سالامون کالو، بازیکن هرتابرلین یک فیلم از رختکن تیم‌شان گرفته و در آن با بازیکنان دست داده و ویروس کرونا را مسخره کرده بود که بعد از انتشار این فیلم با کالو برخورد و او محروم شد.

_ چطور شد که فدراسیون فوتبال آلمان تصمیم به ادامه بازی‌ها گرفت؟

21هفته از بوندس‌لیگا برگزار شده و به همین دلیل آنها دیدند که نمی‌توانند در اواخر لیگ آن را نافرجام و بلاتکلیف رها کنند. در این صورت تکلیف مسائل مالی و اسپانسرها و منابع مالی کلاً به هم می‌خورد و ضربه مالی شدیدی هم به تیم‌ها و هم به اسپانسرها و در مجموع به صنعت فوتبال در سطح اول این کشور وارد می‌شد. به همین دلیل مسئولان فدراسیون فوتبال آلمان پس از در نظر گرفتن همه موارد تصمیم به برگزاری بوندس‌لیگا گرفتند و بساط شادی تیم‌ها و فوتبالدوستان آلمانی را فراهم ساختند که از مدت‌ها قبل منتظر فوتبال و بازی‌ها مانده و برای شروع مجددش لحظه‌شماری می‌کردند. نکته دیگر اینکه همه می‌دانیم ویروس کرونا حداقل تا پایان فصل هست و از بین نخواهد رفت. به همین دلیل تصمیم منطقی برگزاری بازی‌ها بود که از شنبه آغاز خواهد شد.

 

_ در آلمان هم گویا شرایط کرونا در شهرها و مناطق مختلف این کشور با یکدیگر بسیار متفاوت است؟

دقیقاً همینطور هست که می‌گویید. مثلاً در یکی از شهرهای آلمان فقط دو نفر تاکنون کرونا گرفته‌اند، در حالی که این شرایط در شهرها و استان‌های دیگر به نسبت این شهر کاملاً متفاوت است.

_ آنجا پیش‌بینی‌شان از کرونا چیست و در رابطه با این بیماری چه می‌گویند؟

در آلمان نگاه واقع‌بینانه‌ای به بیماری کرونا دارند. مردم می‌دانند که اگر در تعداد بالا از خانه‌های‌شان خارج شوند و مانند ایام قبل از کرونا به فعالیت‌شان بپردازند حتماً زودتر و به شکل بسیار پر تعداد دچار بیماری خواهند شد. بنابراین مراعات می‌کنند، هر چند این مسئله را هم می‌دانند که خیلی‌ها دچار کرونا خواهند شد. این مسئله با وجود اینکه بیمارستان و محل‌های درمانی زیادی در آلمان وجود دارد رعابت می‌شود تا همه یا طیف زیادی از مردم به یکباره کرونا نگیرند و با ملاحظه کردن به شکل کمتر دچار ویروس منحوس شوند.

 

captcha
تازه ها
بیشتر