فوتبال ایران / شناسه خبر: 101930 / تاریخ انتشار : 1399/2/28 01:24
|
استقلال هنوز هم شانس قهرمانی دارد

کرار: فشار نباید فقط روی قایدی باشد

زمان حضور خودم در استقلال از چهار فرصتی که گیرمان می‌آمد سه فرصتش را گل می‌کردیم اما الان از چهار فرصت ،سه شانس هدر می‌رود و یکی از آنها گل می‌شود.

استقلال هنوز هم شانس قهرمانی دارد

ناصر قراگزلو / جاسم کرار هافبک سابق استقلال که سابقه بازی در تیم‌های دیگر ایرانی از جمله صنعت نفت و تراکتورسازی را هم در کارنامه دارد در حال حاضر برای پلیس عراق بازی می‌کند. تیمی که در بالای جدول لیگ عراق قرار گرفته و شرایط خوبی دارد. با کرار صحبت کردیم، از استقلال  که تیم سابقش است حرف زدیم و درباره شانس‌اش برای قهرمانی سوالاتی پرسیدیم.

*****

_ استقلال را با مربیگری فرهاد مجیدی چگونه دیدی؟

فرهاد مجیدی یکی از اسطوره‌های استقلال است. او فردی است که نتایج خوبی با استقلال گرفته و از انجا که با بازیکنان صمیمی است و فاصله سنی زیادی هم با انها ندارد قادر است در ادامه راه هم موفقیت‌های زیادی با همراهی هواداران استقلال که مجیدی و تیمشان را دوست دارند کسب کند .

_ با توجه به فاصله 10 امتیازی با پرسپولیس، آیا استقلال قادر به جبران نتیجه و کسب عنوان قهرمانی خواهد بود؟

من پرسپولیس و ده امتیاز فاصله‌اش را دست کم نمی‌گیرم، چون این رقم اختلاف کمی نیست اما از آنجا که مسابقات مدت زیادی متوقف بوده و بازیکنان هم تمرین گروهی نداشته‌اند ممکن است در شروع لیگ تیم‌ها شرایط چندان خوبی نداشته باشند. از همین رو ممکن است پرسپولیس هم در بازی‌های باقی مانده‌اش با مشکل مواجه شود. به همین دلیل من برای قهرمانی استقلال شانس قائلم و کار قهرمانی پرسپولیس را تمام شده نمی‌دانم و به شکل منطق فوتبالی با توجه به 9 بازی که برای بقیه مدعیان و 10بازی که برای استقلال مانده، حرف از شانس قهرمانی تیم مجیدی و بقیه مدعیان جدا از پرسپولیس می‌زنم.

 

_ فرق استقلال زمان خودت با تیم فعلی را در چه مواردی می‌دانی؟

من در بازی پلیس عراق با استقلال مصدوم بودم و به همین دلیل نتوانستم مقابل این تیم بازی کنم اما دیدم که مهاجمان استقلال چند فرصت گل صددرصد را از دست دادند. زمان حضور خودم در استقلال از چهار فرصتی که گیرمان می‌آمد سه فرصتش را گل می‌کردیم اما الان از چهار فرصت ،سه شانس هدر می‌رود و یکی از آنها گل می‌شود. زمان من رضا عنایتی ،شهباززاده و قاضی و ...بودند که خیلی خوب گل می‌زدند اما الان اوضاع تا حدودی متفاوت شده است.

_ اما در این فصل استقلال قایدی و دیاباته را دارد که در کارهای هجومی و گلزنی خوب بودند؟

دیاباته مدت نسبتاً زیادی را مصدوم بود و فشار تیم استقلال برای گلزنی بیشتر روی قایدی است که نباید اینگونه باشد. هافبک‌های پشت سر قایدی باید در این بخش به مهاجم استقلال کمک کنند. نکته‌ای که در تیم استقلال و زمان ما به نحو احسن انجام می‌شد و همه در کار گلزنی و گل ساختن به شکل جدی همکاری داشتند و قدرت تیمی و گلزنی‌مان هم بالاتر بود. بنابراین برای گلزنی فشار روی یکی دو بازیکن نبود.

_ برای لیگ قهرمانان آسیا چقدر شانس برای استقلال و موفقیتش قائلی؟

در آسیا کار سخت و شکل بازی‌ها متفاوت است اما استقلال قادر است با موفقیت در بازی‌های لیگ داخلی به شکل خوبی برای آسیا هم آماده شود. استقلال در آسیا نام بزرگی دارد و به همین دلیل حتماً می‌توان روی موفقیت این تیم حساب کرد.

_ در مورد تیم ملی عراق و پیروزی‌اش مقابل ایران چه نظری داری و فکر می‌کنی در بازی برگشت هم می‌توانید کار بزرگی انجام بدهید؟

در بازی رفت در اردن تماشاگران ایرانی زیادی نبودند و ورزشگاه مملو از هوادار عراقی بود. این مساله خیلی به سود ما شد و عراق هم از آن جو پر شور نهایت استفاده را برد. معتقدم عراق آن دیدار را با کمک تماشاگرانش برد، دیداری که به نظرم بار فنی خاصی هم نداشت اما در بازی برگشت می‌دانیم که ایران با حمایت هوادارانش شرایط متفاوتی خواهد داشت و برای جبران به مصاف عراق می‌آید. از همین رو پیش‌بینی بازی سختی داریم و از انگیره‌های جبران بازیکنان ایران هم با خبریم، هر چند همه چیز در زمین رقم می‌خورد.

 

_ در تیم پلیس عراق چه وضعیتی داری؟

تیم خوبی داریم و در صدر جدول هستیم. تیمی که در نجف فعالیت می‌کند و من هم در شهر محل زندگی‌ام از شرایط خودم و تیمم بسیار راضی هستم.

 

captcha
تازه ها
بیشتر