ورزش ایران / شناسه خبر: 101988 / تاریخ انتشار : 1399/3/6 01:09
|
دبیر و تیم درجه یکی که در کشتی دارد

ستون‌هایی که نباید بریزند

حالا با درایت فدراسیون همه نیروهای کشتی دور هم جمع شده‌اند و برخی از افراد دیگر هم که در حال حاضر بیرون مانده‌اند مثل علیرضا رضایی و چندنفر دیگر خوشبختانه ارتباط نزدیکی با فدراسیون پیدا کرده‌اند.

محسن وظیفه -  بعد از یک هفته توفانی در فدراسیون کشتی، هفته گذشته با برگزاری نشست علیرضا دبیر با سرمربیان تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی آرامش به کشتی برگشت. علیرضا دبیر که تقریباً یک هفته قبل‌تر از این نشست سرمربی تیم ملی کشتی آزاد را تهدید به برکناری کرده بود، با برگزاری این نشست و حضور غلامرضا محمدی مشخص شد که تهدیدهای رئیس فدراسیون کشتی مصرف رسانه‌ای داشته و او بسیار باهوش‌تر از این است که بخواهد با یک اشتباه از کوره در برود و قند را در دل مخالفان و منتقدان مدیریت فدراسیون آب کند!

از روزی که علیرضا دبیر ریاست فدراسیون کشتی را برعهده گرفت، تلاش کرده که پایه‌های فدراسیون خود را با ستون‌های سترگ مستحکم کند. حمید سوریان، محمد بنا، غلامرضا محمدی، محسن کاوه و حسن رنگرز هر کدام یک ستون محکم و استوار برای فدراسیون کشتی بودند و هستند که می‌توانند کشتی ایران را در برابر هر یک از مشکلات، که می‌تواند مثل یک گردباد فدراسیون را در نوردد، ایمن نگه دارند. به همین دلیل هم این اصرار وجود دارد که نباید هیچ یک از این ستون‌ها فرو بریزد. به هیچ بهانه‌ای نباید بین این افراد و مدیریت فدراسیون فاصله بیفتد؛ نه چرخه انتخابی و نه هیچ چیز دیگری ارزش این را ندارد که فدراسیون چنین مهره‌های ارزشمندی را از دست بدهد.

داشتن هر یک از این اسامی برای هر فدراسیونی و هر مدیریتی شاید آرزو باشد و حالا چه خوب که همه  اینها در فدراسیون کشتی دور هم جمع شدند. حمید سوریان افتخاراتی دارد که هیچ کس دیگر در کشتی ندارد. پسر درجه یک کشتی ایران که حالا می‌تواند در عرصه مدیریت هم از هوش خود برای بالا بردن کشتی استفاده کند. محمد بنا شایستگی‌های فنی و دلسوزی‌اش برای کشتی را بارها ثابت کرده و حالا با گذر زمان بسیاری از منتقدان او هم معتقد هستند که روش او برای موفقیت کشتی خیلی مهم بود. دو نتیجه تاریخی و مهم در کشتی فرنگی که در المپیک‌های 2012 و 2016 به دست آمد، حاصل کار همین محمد بنا بود. حسن رنگرز اولین طلایی کشتی فرنگی بعد از انقلاب بود و تجربه کاری مهمی در عرصه مدیریت کشتی دارد. محسن کاوه و غلامرضا محمدی هم زوجی بودند که کشتی ایران را بعد از اینکه در المپیک پکن ضربه فنی شده بود، از خاک بلند کردند و تا یک قدمی قهرمانی جهان در سال 2011 رساندند. حاصل کار آنها بود که ایران در سال 2013 قهرمان جهان و به نام رسول خادم ثبت شد.

ریزش هر یک از این ستون‌ها یعنی لرزان شدن پایه‌های فدراسیون کشتی و این به سود هیچ کس نبوده و نیست. علیرضا دبیر هم فرد بسیار با هوشی است که می‌داند چگونه از هر یک از این داشته‌های خود استفاده کند تا کشتی ایران آسیب نبیند. اگر چه در این بین یکی مثل حسن رنگرز از کشتی جدا شد اما جدایی او هم خواسته فدراسیون نبود بلکه مسئولیت مهمی برای رنگرز از سوی وزارت ورزش و جوانان تعریف شد و گرنه فدراسیون کشتی برای حفظ او هم دست به هر کاری می‌زد.

حالا با درایت فدراسیون همه نیروهای کشتی دور هم جمع شده‌اند و برخی از افراد دیگر هم که در حال حاضر بیرون مانده‌اند مثل علیرضا رضایی و  چندنفر دیگر خوشبختانه ارتباط نزدیکی با فدراسیون پیدا کرده‌اند تا یکی از مهم‌ترین دوران کشتی سپری شود. بودن این افراد برای کشتی ایران بسیار مهم است. شاید اگر مشاوره‌های دقیق حمید سوریان و تلاش‌های او در این هفته‌های اخیر نبود حالا اتفاقاتی در کشتی رخ می‌داد که کسی نمی‌توانست، تصور زیبایی را از آینده کشتی داشته باشد. سال 2014 را باید به خاطر آورد تا به اهمیت تصمیم و کار مهمی که دبیر و سوریان در این روزهای اخیر انجام دادند بیشتر پی برد.

داستان جدایی محمد بنا در آن سال با یک گلایه شروع شد اما گروه رسانه‌ای که در کنار رسول خادم حضور داشتند آن گلایه را به یک قهر تبدیل کردند و بعد هم نبود فردی مثل سوریان در کنار خادم و نبود اخلاق مشورت‌پذیر علیرضا دبیر در وجود رسول خادم، کشتی فرنگی را به سمت و سویی سوق داد که منجر به جدایی محمد بنا و بعد مشکلاتی که همه در جریان آن هستند، شد.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر