پرسپولیس / شناسه خبر: 102007 / تاریخ انتشار : 1399/3/8 10:21
|
بازیکن میلیاردی چطور از خودش مراقبت نکرده و کرونا گرفته؟

محمد برزگر: پاداش قهرمانی پرسپولیس نفری 500-400 هزار تومان بود

محمد قراگزلو/محمد برزگر یکی از بازیکنانی است که 7 خرداد 1381 اولین قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر را تجربه کرد. به این بهانه سراغ مدافع چپ سابق سرخ‌ها و مربی تیم جوانان باشگاه رفتیم. گفت و گوی او با ایران ورزشی را بخوانید:


بین پرسپولیس و بقیه تیم‌های لیگ برتری کشمکش همچنان بالاست. حالا برخی تیم‌ها با مثبت شدن تست کرونای اعضایشان دنبال تعطیلی لیگ هستند.
- با توجه به اینکه این ویروس چند ماهی است کل دنیا را تحت تأثیر قرار داده الان بیشتر کشورها درصددند با رعایت پروتکل‌ها به شرایط عادی برگردند. فوتبال هم می‌تواند با این پروتکل‌ها بدون تماشاگر برگزار شود. بازیکنان تیم‌های دیگر که در دورهمی‌هایشان عکس یادگاری می‌اندازند چرا از کرونا چیزی نمی‌گویند و تا تمرینات شروع می‌شود ازاین مسائل حرف می‌زنند؟ پرسپولیس الان با 10 امتیاز اختلاف در صدر جدول است و با همه تیم‌های بالای جدول هم بازی کرده به همین خاطر تیم‌های دیگر دنبال بهانه می‌گردند تا لیگ را تعطیل کنند. آنها می‌خواهند از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند اما اگر قرار بر تعطیلی مسابقات باشد باید پرسپولیس را قهرمان اعلام کنند. الان در آلمان می‌بینیم که بازی‌ها دنبال می‌شود و خیلی از آدم‌ها از جمله گروه‌های جهادی و مشاغل دیگر در این ایام کار کرده‌اند و خوشبختانه درگیر ویروس نشده‌اند .


پس مخالف تعطیلی مسابقات هستید؟
- قطعاً. چرا باید مسابقات تعطیل شود؟ چطور بازیکنی که میلیاردی پول می‌گیرد و امکانات لاکچری دارد به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای نتوانسته از خودش مراقبت کند و مشکوک به کروناست.


پرسپولیسی‌ها می‌گویند رقبا از پوکر قهرمانی می‌ترسند تا از کرونا.
- واقعیت همین است. به نظرم الان همه از پوکر می‌ترسند چون اگر اتفاق بیفتد یک افتخار و رکورد بزرگ برای باشگاه و هواداران است. پرسپولیس هم ثابت کرده می‌تواند دوباره قهرمان شود. آنها با اینکه 10 امتیاز جلو هستند بهانه نمی‌آورند و نمی‌گویند مسابقات را تعطیل و ما را قهرمان اعلام کنید. در این چند روز هم می‌بینید که با رعایت موارد بهداشتی تمرین می‌کنند ولی خب یکسری از تیم‌ها متأسفانه دوست دارند بازی‌ها برگزار نشود.


از روز 7 خرداد 1381 و اولین قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر بگویید. شما در ترکیب بودید؟
- بله در ترکیب اصلی بودم اما دقیقه 60 به خاطر مصدومیتی که داشتم تعویض شدم و ابراهیم اسدی جای من به زمین رفت و گل قهرمانی را زد.


پس حالا که فکر می‌کنید نباید از آن تعویض ناراحت باشید؟
- نه اصلاً (با خنده).


از آن روز برایمان بگویید.
- واقعاً روز عجیب و غریبی بود و برایمان جاودانه شد. قهرمانی استقلال با یک امتیاز در انزلی مسجل می‌شد اما خدا را شکر آنها باختند و ما بردیم. اصلاً خیلی تدارک دیده بودند که آنجا جام بدهند.


به همین خاطر جشن قهرمانی شما خیلی به هم ریخته و بد برگزار شد؟
- بله واقعاً خیلی مختصر بود اما خدا لطف کرد و قهرمانی به پرسپولیس رسید و در تاریخچه باشگاه ثبت شد.


آن فصل رقم قراردادتان چقدر بود؟ برای قهرمانی پاداشی هم گرفتید؟
- رقم قراردادم 15-14 میلیون تومان بود. یادم می‌آید رفتیم رستوران دشت بهشت و آنجا 500-400 هزار تومان هم پاداش دادند.


الان اما در قرارداد بازیکنان پاداش قهرمانی یک آپشن است با رقم بالا.
- بله خب ما را به خاطر پول‌هایی که آن زمان از پرسپولیس نگرفتیم ممنوع‌الخروج کردند. از 9 میلیون پول 44 میلیون جریمه کردند که البته 80 درصدش را بخشیدند. آن زمان قرارداد ما دلی بود. اصلاً ما خجالت می‌کشیدیم به خاطر اسم پرسپولیس و اسطوره باشگاه علی پروین از پول حرف بزنیم اما الان بازیکنان میلیاردی می‌گیرند که البته حق طبیعی‌شان است و این کار درست است.


شما جزو کادر فنی تیم‌های پایه هستید. مشکلات مالی و مسأله عدم دریافت مطالبات‌تان همچنان برقرار است؟
- بله من خدمت استاد مجید پروین در تیم جوانان هستم. با پول مختصری که شب عید دادند 18 درصد قراردادمان را گرفته‌ایم آن هم در شرایطی که بازیکنان ما 5 تا 10 میلیون قرارداد دارند. گفته‌اند به زودی پرداخت می‌کنیم و ما همچنان منتظریم.


با توجه به شرایط کرونایی رقابت‌های فوتبال پایه در فصل آینده برگزار می‌شود؟
- هیچ چیز مشخص نیست. ما فصل قبل دوم اردیبهشت برای تست‌گیری‌ها کارمان را شروع کردیم اما حالا در خردادماه تکلیف مشخص نیست. به نظر من که باید برگزار شود چون همه چیز به شرایط عادی برگشته اما ورزشگاه‌های فوتبال پایه امکانات بسیار ضعیفی دارند و باید از نظر بهداشتی مجهز شوند.

captcha
تازه ها
بیشتر