پرسپولیس / شناسه خبر: 102063 / تاریخ انتشار : 1399/3/19 09:41
|

محمد قراگزلو/ کادر فنی پرسپولیس از دست بشار رسن عصبانی است. آنها معتقدند رفتاری که بشار در قبال عدم دریافت مطالباتش پیش گرفته اصلاً حرفه‌ای نیست.
البته آنها می‌دانند رسن در این سه فصلی که برای پرسپولیس بازی کرده بارها این بازی را برای پرسپولیس درآورده و اینکه در شروع تمرینات پرسپولیس این هافبک عراقی به موقع سر تمرین برنگشته و بار اولش نیست. مربیان پرسپولیس انتظار داشتند بشار رسن مثل تمام بازیکنان ایرانی و رادوشویچ که همه از باشگاه طلبکارند و حتی آپشن‌های قرارداد فصل قبل‌شان را هم می‌خواهند به موقع سر تمرین حاضر شود و همزمان با حضور در باشگاه و صحبت با مسئولان باشگاه، دنبال دریافت مطالباتش باشد اما او ماندن در عراق و تحریم تمرین را به عنوان اهرم فشار در نظر گرفته و تا پول نگیرد راهی تهران نخواهد شد.  البته او مثل دفعات قبل از این روش نتیجه گرفته و همین امروز و فردا 85 هزار دلار ناقابل می‌گیرد تا غیبتش پیش از این ادامه‌دار نباشد.
بشار رسن فوتبالیست باکیفیت و خوبی است اما اگر ارقام نسبتاً غیر معقول سایت ترانسفر مارکت را کنار بگذارید باور کنید سر پرسپولیس کلاه رفته چرا که او در مارکت جهانی و منطقه‌ای به هیچ‌وجه 400 هزار دلار نمی‌ارزد.  اگر با قیمت دلار امروز حساب کنید بشار برای پرسپولیس چیزی بیش از 7 میلیارد آب می‌خورد و بدون شک گرانترین بازیکن باشگاه است اما در عوض ببینید این هافبک عراقی همین فصل چقدر برای کالدرون و یحیی بازی کرده و اگر آن گل نجات‌بخش دربی برگشت را به خاطر می‌آورید چند صحنه ویژه دیگر از این هافبک تکنیکی سراغ دارید که گره از کار تیمش گشوده باشد؟

همین داستان در مورد رادوشویچ هم مصداق دارد و قیمت او در مارکت جهانی هرگز 220 هزار دلار نیست. یعنی دروازه‌بانی با کیفیت و رزومه او در سن 31 سالگی پیدا نمی‌کنید که این قیمت را روی او گذاشته باشند و در این مورد هم سر باشگاه پرسپولیس کلاه رفته است.

حالا اگر این را بگذارید کنار قیمت واقعی بیرانوند در مارکت جهانی و البته قرارداد کلان گلر سرخ‌ها را در نظر بگیرید مشخص می‌شود بیرو زیاد هم پول نمی‌گیرد بلکه این رادوشویچ است که بیشتر از حد معمول و به شکلی غیرطبیعی از پرسپولیس پول می‌گیرد اما چون روی سینه‌اش می‌کوبد و ادای تعصب درمی‌آورد هیچ‌کس کاری به این عدم تناسب‌ها ندارد.  در عین حال شاید اگر مدیریت درستی در این باشگاه وجود داشت یا باید این قراردادها کم می‌شد یا به شکل ریالی بسته می‌شد یا جایی جلوی این قراردادها را می‌گرفتند اما فعلاً دور، دور ناز کشیدن از خارجی‌هاست، آن هم بدون در نظر گرفتن کارآیی واقعی‌شان در تیم‌های‌مان. پرسپولیس به دو بازیکن خارجی‌اش پول کلانی می‌دهد اما چون اینها خارجی‌اند هیچ‌کس اعتراضی به ارقام دریافتی آنها ندارد اما اگر بازیکنی از همین وطن خودمان همین کیفیت و همین رزومه را داشته باشد و چنین قراردادی ببندد همه از او سیبلی برای حمله می‌سازند و مدام به او می‌تازند.

captcha
تازه ها
بیشتر