پرسپولیس / شناسه خبر: 102082 / تاریخ انتشار : 1399/3/21 18:51
|
رقبا برنامه را عقب انداختند

پرسپولیس شاکی از تعویق بی‌دلیل لیگ

محمدقراگزلو / برنامه لیگ بی سر و صدا تغییر کرد و حالا همه بازی‌ها چند روزی عقب افتاده است. قرار بود بازی عقب افتاده استقلال مقابل فولاد 28 خرداد برگزار شود و دوم تیرماه هم بازی‌های هفته بیست و دوم را برگزار کنند اما به یکباره اعلام شد 6 روز در انجام این مسابقات تعویق افتاده است.
از سوی دیگر هیچ‌کس نگفت دلیل این تعویق چه بوده است و مسئولان سازمان لیگ توضیحی در این خصوص ندادند. در واقع بعد از اوج گرفتن دوباره شیوع ویروس کرونا در برخی شهرهای بزرگ به نظر می‌رسید تصمیم سازمان لیگ بر این اساس اتخاذ شده اما چیزی در این خصوص گفته نشد.
با این وجود پرسپولیسی‌ها می‌گویند ماجرای تعویق مسابقات لیگ برتر ربطی به داستان کرونا و حاشیه‌هایش ندارد بلکه فشار برخی تیم‌های لیگ برتری باعث شده تا مسابقات عقب بیفتد. سرخ‌ها معتقدند برخی تیم‌های بزرگ که اتفاقاً جزو رقبای‌شان در کورس بالای جدول هستند تمرینات‌شان را دیر شروع کرده بودند یا عقب بودند با فشار روی ارکان فوتبال باعث تغییر برنامه شدند و به نوعی برنامه‌های کار فنی پرسپولیس را به هم ریختند.
به زعم پرسپولیسی‌ها این تیم‌ها قصد دارند با بازگشت بازیکنان خارجی‌شان و بهتر شدن شرایط آنهایی که به لحاظ بدنی فرم خوبی نداشته‌اند در فرم بهتری وارد مسابقات شوند و برای این تیم‌ها یک هفته عقب افتادن بازی‌ها هم یک اتفاق فوق‌العاده خواهد بود در حالی که برای پرسپولیس که از روز اول مشتاقانه منتظر شروع تمرینات و مسابقات بوده احترام به زمانبندی اهمیت دارد و آنها بی‌احترامی به برنامه‌ریزی بقیه تیم‌های لیگ برتری را برنمی‌تابند.
کادر فنی پرسپولیس تمام برنامه‌های تمرینی خود را بر اساس شروع مسابقات در دوم تیرماه پی‌ریزی کرده بودند. آنها قصد داشتند آخرین بازی تدارکاتی‌شان قبل از ورود به مسابقات را 27 خرداد انجام دهند و بعد از آن آماده دیدار با پیکان در هفته بیست و دوم شوند اما حالا که 6 روز این بازی عقب افتاده برنامه‌های‌شان به هم ریخته است.
در این شرایط کادر فنی پرسپولیس مجبور است فشار تمرینات را بر اساس زمان برگزاری مسابقه رسمی تغییر دهد و البته یک بازی تدارکاتی دیگر در برنامه خود  بگنجاند. کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس می‌گویند آنها دوست داشتند سر موقع بازی‌ها شروع شود و این بی‌برنامگی برای لیگ برتر فوتبال ایران و سازمان لیگ یک نکته منفی به حساب می‌آید بخصوص اینکه تغییر برنامه با اعمال فشار برخی باشگاه‌ها رخ داده است.
پرسپولیسی‌ها از بی‌برنامگی سازمان لیگ و تغییرات اینچنینی که مدتی بود در فوتبال ایران کمتر دیده می‌شد شاکی‌اند و معتقدند این برنامه محور نبودن به تیم‌هایی مثل پرسپولیس که همه چیز را سر وقت خود پیش می‌برد اما به برنامه احترام گذاشته و مطیع قانون هستند، ضربه می‌زند.
درست است که پرسپولیسی‌ها از این تغییر برنامه و دلیل این اتفاق شاکی‌اند اما اعتراض‌شان را علنی هم نکرده‌اند چرا که این تغییر برنامه در نهایت به لحاظ فنی فرق چندانی برای پرسپولیس نخواهد داشت و اگر بازی با پیکان 6 روز دیرتر برگزار شود شرایط بدنی آنها تغییر چندانی نخواهد کرد. در واقع مربیان پرسپولیس به این نکته اشاره می‌کنند که چون شروع تمرینات‌شان به موقع بوده و طبق برنامه کارشان را آغاز کرده‌اند این تأخیر حدوداً یک هفته‌ای نمی‌تواند مشکلی برای تیم یحیی ایجاد کند.
پرسپولیس در بازی با سایپا روی نفرات خود فشاری وارد نکرد چرا که بعد از سه ماه بازی نمی‌شد توقع چندانی از بازیکنان داشت. کادر فنی از شرایط بدنی و فنی بازیکنان ابراز رضایت دارد اما مصمم است که برنامه‌های تمرینی به بهترین شکل ممکن پیش برود.
طبق برنامه پرسپولیس امروز در ورزشگاه شهید کاظمی مقابل گل‌گهر سیرجان بازی خواهد کرد و هفته بعد نیز مقابل خوشه طلایی ساوه به میدان می‌رود اما حریف هفته آخر تمرینات هنوز پیدا نشده و کادر فنی دنبال تاریخ و حریف مناسب برای این دیدار دوستانه است.
در تیم پرسپولیس هنوز بازیکنانی هستند که از نظر بدنی شرایط ضعیف‌تری نسبت به بقیه دارند اما در مجموع آنها هم نسبت به روز اول بازگشت به تمرینات شرایط بهتری پیدا کرده‌اند و به صورت کلی وضعیت فنی و بدنی تیم پرسپولیس آنقدر متعادل و مثبت هست که مربیان نگران این مسأله نباشند.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر