پرسپولیس / شناسه خبر: 102085 / تاریخ انتشار : 1399/3/22 09:20
|
شفاف‌سازی یکی از پرسپولیسی‌های سابق:

انصاری بعد از شوتزنی می‌گفت پایم می‌رود!

محمد انصاری دوباره از همان زانوی پای چپ و رباط صلیبی دچار مصدومیت شده و ماه‌ها دور از میدان خواهد بود اما حالا مسأله این است که آیا بعد از این دوران چندماهه می‌تواند به میدان بازگردد یا نه؟
گفته می‌شود بار اول زانوی محمد انصاری خوب عمل نشده یا مشکلی در این جراحی وجود داشته که در بازی‌ها و تمرینات خودش را نشان می‌داده است.

یکی از اعضای سابق تیم پرسپولیس ایران ورزشی می‌گوید: «بازیکنانی که دو بار رباط صلیبی جراحی می‌کنند می‌توانند دوباره به میدان برگردند اما به نظر می‌رسد محمد را خوب عمل نکرده‌اند. محمد در تمرینات وقتی شوت می‌زد می‌گفت پایم می‌رود و زیر پایم احساس عجیبی دارم. می‌گفت پایم برنمی‌گردد و به اصطلاح زانوی پایش لقی داشت.» این بازیکن سابق پرسپولیس می‌گوید: «معمولاً وقتی بازیکنی دچار پارگی رباط صلیبی می‌شود برای عمل جراحی و پیوند رباط از همسترینگ آن بازیکن، یا زیر کشکک زانوی او یا بافت بدن یک انسان فوت شده برمی‌دارند و با پیچ جذبی سر جای خود ثابتش می‌کنند. حالا برخی جراحان این رباط سه سانتیمتری را بلندتر می‌گیرند تا وقتی بازیکن حرفه‌ای وارد عرصه مسابقه و تمرین می‌شود سفتی و سختی رباط اذیتش نکند و به عبارتی به این رباط خلاصی می‌دهند.»

عضو سابق تیم پرسپولیس ادامه می‌دهد: «به نظر می‌رسد خلاصی رباط محمد زیاد‌تر از حد معمول بوده که اینطوری شده. البته آن زمان اعضای تیم به پزشکان تیم می‌گفتند که نکند با این شرایط رباط پاره کند و همیشه این ترس وجود داشت که محمد دوباره مصدوم شود چون به نظر می‌رسید غضروف‌هایش آسیب دیده باشند.»

این پرسپولیسی سابق می‌گوید: «محمد پسر خوبی است اما بنده خدا بدشانس بود و قسمتش این بود اما زانویش از ابتدا بعد از جراحی ایراد داشت و خودش هم روی این زانو فشار زیادی آورد. بالاخره در پست او محمد نادری آماده حضور داشت و انصاری مجبور بود فشار زیادی بیاورد.» بازیکن سابق پرسپولیس می‌گوید: «همه پزشکان دنیا می‌گویند پارگی رباط صلیبی هم می‌تواند بر اثر ناآمادگی باشد هم در اوج آمادگی اتفاق بیفتد چون شما وقتی آماده باشید جسارت پیدا می‌کنید تا حرکت‌های غیر منتظره‌ای انجام بدهید.»

captcha
تازه ها
بیشتر