پرسپولیس / شناسه خبر: 102087 / تاریخ انتشار : 1399/3/23 18:33
|
کادر فنی پرسپولیس برای نقل‌و‌انتقالات تابستانی فقط به یک نام رسیده

دانیال تنها خرید قطعی یحیی

محمدقراگزلو/ پرسپولیس و یحیی گل‌محمدی از حالا باید به فکر فصل بعد باشند. این تیمی که یحیی با آن چهار‌نعل به سوی قهرمانی می‌تازد تیمی است که پیش‌تر در دوره برانکو بسته شده و در دوره کالدرون هم تکانی نخورده بود اما فصل بعد همه از یحیی  و تیم خودش انتظار دارند. البته در صورت قهرمانی پرسپولیس در این لیگ حتماً توانایی‌های فنی یحیی و کادرش بولد خواهد شد و همه درباره کیفیت پرسپولیس حرف می‌زنند، اما احتمالاً بسیاری منتظر تیم دست‌ساز یحیی می‌مانند تا ببینند او چه خواهد کرد.
گل‌محمدی بار قبل که سرمربی پرسپولیس شد تیمی پرمهره اما بحران‌زده و پر از مشکل را تحویل گرفت و 5 رده بالا آورد، اما امسال تیم قهرمان را تحویل گرفته و هر نتیجه‌ای غیر از قهرمانی برای او حکم شکست خواهد داشت. در عین حال برای سنجیدن او شاید فصل بعد معیار درست‌تری باشد اما خودش هم می‌داند بدون ابزار کافی و لازم تکرار این موفقیت‌ها محال است.
از چند هفته قبل و به موازات شنیدن شایعاتی مبنی بر جدایی چند بازیکن شاخص پرسپولیس شایعاتی درباره بازیکنان مورد علاقه کادر فنی فعلی پرسپولیس به گوش رسید. باشگاه پرسپولیس قویاً می‌گوید هیچ لیستی در کار نیست و هنوز مذاکره‌ای با بازیکنی صورت نگرفته، اما این واقعیت که برخی ستاره‌های لیگ مورد نظر یحیی و همکارانش هستند کتمان‌نشدنی است.
طی چند روز اخیر شایعاتی درباره علاقه کادر فنی پرسپولیس به جذب پیام نیازمند، شهریار مغانلو و البته دانیال اسماعیلی‌فر شنیده شده و حتی خبر آمد مذاکراتی هم در این خصوص انجام شده است، اما کادر فنی پرسپولیس فعلاً فقط روی یک نام ایستاده و به قطعیت رسیده است؛ دانیال اسماعیلی‌فر!
دانیال در ذوب‌آهن بازیکن یحیی بود و به توانایی‌هایش کاملاً اطمینان دارد. اسماعیلی‌فر 27ساله قد و قامت مناسبی دارد اما مهم‌ترین ویژگی‌اش این است که در چند پست بازی می‌کند؛ مدافع راست، دفاع چپ، هافبک راست، هافبک چپ و حتی هافبک پشت مهاجم. این ویژگی برای هر مربی ایده‌آل و فوق‌العاده است و یحیی به این قطعیت رسیده که اولین خرید تیم او برای فصل آینده باید این بازیکن مازندرانی باشد.
اسماعیلی‌فر مدتی برای خدمت سربازی به تراکتور رفت و ظاهراً یک نیم‌فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد اما غیر از پرسپولیس تقریباً همه تیم‌های پولدار لیگ برتر هم این بازیکن را می‌خواهند. در عین حال ظاهراً می‌توان در شرایطی ویژه رضایتنامه این بازیکن را از ذوب‌آهن گرفت و قرمزپوش کرد هرچند با توجه به رونقی که اسماعیلی‌فر در بازار پیدا کرده حتماً بازیکن گران‌قیمتی خواهد بود.
پرسپولیس در دوره سرمربیگری برانکو هم دانیال را می‌خواست که با توجه به شرایط قراردادش برای جذب او دورخیز نکرد، اما شاید این وصال در تابستان پیش‌رو محقق شود.
البته پرسپولیس و کادرش با توجه به شناختی که از پیام نیازمند دارند قطعاً تمایل دارند به‌عنوان جانشین بیرانوند، این گلر جوان، ملی‌پوش و باکلاس را جذب کنند اما از آنجایی که نیازمند یک فصل دیگر با سپاهان قرارداد دارد برای جذب او دورخیز نخواهند کرد.
درمورد بقیه بازیکنان فعلاً هرچه می‌شنوید شایعه‌ای بیش نیست ضمن اینکه اخبار جدایی برخی از ستاره‌های پرسپولیس هم کادر فنی سرخ‌ها را نمی‌ترساند چراکه آنها با بازی‌های نقل‌و‌انتقالاتی برخی شاگردان‌شان کاملاً آشنا هستند و می‌دانند برای بیشتر این نفرات هیچ‌جا بهتر از پرسپولیس نیست و آنها از این تیم تکان نخواهند خورد.

captcha
تازه ها
بیشتر