پرسپولیس / شناسه خبر: 102088 / تاریخ انتشار : 1399/3/23 18:43
|
باشگاه دوباره پایه‌ها را سر کار گذاشت

اعتراض دسته‌جمعی پرسپولیسی‌ها تا آخر ماه عقب افتاد

محمد قراگزلو/ شاید باورکردنی نباشد اما بازیکنان و مربیان تیم‌های پایه پرسپولیس یک‌بار 27 آبان سال 97 پول گرفتند و بعد از آن تا 16 ماه خبری از پول نشد تا اینکه همین شب عید اخیر 200میلیون تومان بین آن همه مربی و بازیکن پخش شد تا مبلغ دریافتی قرارداد آنها به 18درصد برسد.
به گزارش ایران ورزشی در حالی که بازیکنان پرسپولیس 70درصد مبالغ قراردادهای میلیاردی خود را گرفته‌اند باشگاه و مدیرانش ماه‌هاست بازیکنان و مربیان پایه را سر کار گذاشته‌اند و وعده و وعیدهایی می‌دهند که عملی نمی‌شود.
این ماجراها آنقدر شرایط را برای اعضای تیم‌های پایه سخت کرد که آنها سه چهار روز قبل تصمیم گرفتند به نشانه اعتراض به ساختمان باشگاه مراجعه کرده و پیگیر مطالبات اندک اما ماه‌ها عقب‌افتاده خود باشند.
محمد پنجعلی که مدیر آکادمی است در زمان حضور انصار‌ی‌فرد بارها از او اوعده گرفت اما به قول خودش همبازی‌اش هربار او را سیاه می‌کرد و پی نخود سیاه می‌فرستاد. الان هم که رسول‌پناه آمده این مدیر مدام به پنجعلی تاریخ می‌دهد و این‌بار گفته 28 یا 29 خردادماه با پول بعدی که به باشگاه برسد تازه بخش دیگری از مالیات اعضای تیم‌های پایه پرداخت خواهد شد.
منتقدان پنجعلی می‌گویند او هیچ‌وقت سفت و سخت دنبال احقاق حق اعضای تیم‌های پایه نبوده و هربار که مدیران به او تاریخ می‌دهند بدون حرف اضافه قبول کرده و سر کار می‌ماند در حالی که به‌عنوان مسئول آکادمی وظیفه دارد پیگیر حق بازیکنانی باشد که قراردادهای‌شان بین 5 تا 10میلیون تومان است و مربیان‌شان نهایتاً 30، 40میلیون برای یک فصل پول می‌گیرند.
با درخواست پنجعلی اعتراض دسته‌جمعی پایه‌ها چند روزی عقب افتاده و همه منتظر می‌مانند تا ببینند وعده رسول‌پناه عملی خواهد شد یا نه؟ اما تاریخی که اعلام شده مصادف با تعطیلات رسمی آخر ماه جاری خواهد شد و بعید نیست به همین بهانه باز هم پایه‌ها به‌موقع پول نخواهند گرفت و دوباره سر کار خواهند رفت.
یکی از مربیان تیم‌های پایه در اعتراض به این شرایط می‌گوید: «تیم‌های پایه همیشه بخصوص از فصل قبل تا الان مظلوم واقع شده‌اند. هر مدیری می‌آید، می‌گوید اول پول تیم‌های پایه را می‌دهند اما مدیرانی که پیشکسوت باشگاه هم بوده‌اند از این کار طفره می‌روند.»
این مربی ادامه می‌دهد: «برای دریافت پروانه ای‌اف‌سی، بازرسان کنفدارسیون می‌آیند و از آکادمی و شرایط تیم‌های پایه بازدید می‌کنند تا پروانه حرفه‌ای بدهند و تیم در بازی‌ها حاضر شود. این اهمیت تیم‌های پایه را نشان می‌دهد اما تیم‌های پایه در باشگاه پرسپولیس کجا قرار دارند و چقدر به آنها اهمیت داده می شود.»
مربی تیم‌های پایه پرسپولیس می‌گوید: «مگر مربیان تیم‌های پرسپولیس سال‌های سال بازیکن پرسپولیس و تیم ملی نبوده‌اند؟ مگر مدارک بین‌المللی ندارند؟ مگر نه این است که مبلغ قرارداد آنها نهایتاً 50میلیون تومان می‌شود؛ پس چرا پول‌شان را نمی‌دهند؟»
وی می‌گوید: «این شرایط در حالی رقم خورده که ما واقعاً سالم کار کردیم و نتیجه هم گرفتیم. مثلاً تیم جوانان‌مان سوم شد در حالی که شاید اگر بازی‌ها تعطیل نمی‌شد و دو بازی باقی‌مانده را هم برگزار می‌کردند شاید دوم هم می‌شدیم. می‌خواهم به مدیران پرسپولیس بگویم همین مهدی عبدی که در دربی رفت گل زد و میلیون‌ها هوادار را خوشحال کرد مگر از پایه‌ها نیامده؟ مگر منوچهر عبدالله‌‌نژاد و اسماعیل حلالی مربیانش نبوده‌اند؟ پس چرا برای تیم‌های پایه هزینه نمی‌کنند؟»

captcha
تازه ها
بیشتر