پرسپولیس / شناسه خبر: 102096 / تاریخ انتشار : 1399/3/27 10:31
|
برایم بلیت گرفتند می‌روم با کسی هم کاری ندارم

بیرانوند: ذهن خودم را مشغول بعضی مسائل نمی‌کنم

ناصرقراگزلو /روز شنبه علیرضا بیرانوند در تمرین تیمش شرکت کرد اما حضور او در تمرین بسیار کوتاه بود. او در مجموع نیم ساعت در تمرین حاضر بود و بدون خداحافظی آنچنانی ورزشگاه شهید کاظمی را ترک کرد تا آماده سفر به بلژیک شود.
قرار بود نیمه شب شنبه و بامداد یکشنبه بیرانوند به سوی بلژیک پرواز کند و بعد از تست پزشکی تیم آنتورپ دوباره به تهران برگردد و در اختیار پرسپولیس باشد. البته نگرانی‌هایی هم وجود داشت که نکند بیرانوند در بلژیک ماندنی شود و در بازی‌های باقیمانده لیگ برتر و لیگ قهرمانان در اختیار پرسپولیس نباشد.
طبق هماهنگی باشگاه آنتورپ، قرار بود بیرانوند ابتدا به هلند رفته و سپس به بلژیک برود اما قوانین اتحادیه اروپا باعث شد دروازه‌بان پرسپولیس فعلاً در ایران بماند.
بیرانوند از فرودگاه بین‌المللی امام(ره) برگشت و علیرضا سلیمانی وکیل او در این خصوص گفت:‌ «این اتفاق به دلیل بسته بودن پروازها و قوانین اتحادیه اروپا رخ داد. البته باشگاه آنتورپ به ما اعلام کرده بود که هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم و حتی با پلیس هم هماهنگ کرده‌ایم اما آنها نتوانستند زمینه‌ساز این سفر شوند. قرار بود بیرانوند به قطر برود و از قطر به آمستردام سفر کند و در این شهر به استقبال او بیایند اما پلیس آمستردام موافقت نکرد و شنبه شب این موضوع را اعلام کرد.»
سلیمانی در مورد اینکه آیا زمان مجددی برای سفر بیرانوند به بلژیک در نظر گرفته شده، گفت:‌ «طبق قوانین تنها کسانی می‌توانند به اروپا سفر کنند که مجوز اقامت داشته باشند. باید منتظر بمانیم تا پروازهای عمومی باز شوند.»
سلیمانی ادامه داد: «با این اتفاق حسن‌نیت خودمان را به باشگاه آنتورپ نشان دادیم. قرارداد بیرانوند منعقد شده و مشکلی ندارد. او طبق قوانین فیفا می‌تواند تا پایان مسابقات داخلی در تیمش حضور داشته باشد و بعد در تیم جدید حاضر شود. یعنی از نظر فیفا هم مانعی ندارد. تنها مشکلی که ممکن است به وجود بیاید در خصوص حقوق ماه اول بیرانوند است. اکنون باید صبر کنیم تا مرزها باز شوند اما با این حال و با وجود اینکه پروازها برای همه ممنوع است در حال مذاکره هستیم و باشگاه آنتورپ هم در حال پیگیری است تا شاید زمینه حضور بیرانوند در بلژیک فراهم شود.»
بیرانوند اما روز گذشته در گفت و گو با خبرنگار ایران ورزشی به ما گفت: «در حال حاضر که با شما حرف می‌زنم در حال رفتن به محل تمرین هستم چون با تیم پرسپولیس قرارداد دارم و باید به قراردادم پایبند بمانم و روزهای آخرم را هم باید با قدرت تمرین کنم و فرم خوب فعلی‌ام را حفط کنم .»
دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس در ادامه در رابطه با اینکه اگر بلیت او صادر نشود و موضوع غیبتش ادامه داشته باشد چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد نیز ادامه می‌دهد: «من با کسی کاری ندارم اگر برای من بلیت گرفتند که سر تمرین تیم آنتورپ آماده می‌شوم. در واقع همه چیز بین دو باشگاه است و تصمیم و توافق آنهاست که تکلیف مرا مشخص می‌سازد.»
بیرانوند در خاتمه حرف‌هایش هم با خبرنگار ایران ورزشی، به نوعی اتمام حجت کرده و خاطرنشان می‌سازد: «ذهن خودم را درگیر این مسائل نمی‌کنم و کار خودم را انجام می‌دهم. فعلاً هم که در تمرین پرسپولیس حاضر می‌شوم تا ببینم تکلیف چه ‌شده و اوضاع چگونه می‌شود.»
حمید مطهری مربی پرسپولیس هم در گفت و گو با خبرنگار ایران ورزشی قبل از رفتن به تمرین عصر دیروز در صحبتی کوتاه گفت: «کرونا شرایط سختی را بر فوتبال دنیا حاکم کرده است. بعد از شرایطی هم که برای علی بیرانوند به وجود آمد حتماً باشگاه پرسپولیس با باشگاه آنتورپ صحبت کرده و از باشگاه بلژیکی استعلام خواهد گرفت که ببیند برای بیرانوند بهترین تصمیم ممکن چه خواهد بود، به هر حال هر موضوعی بستگی به توافق و نظر دو باشگاه خواهد داشت. قلباً کادر فنی و همه بازیکنان و حتی فکر می‌کنم خود بیرانوند هم دوست دارد که ان‌شاءالله و به امید خدا بعد از پوکر قهرمانی به بلژیک برود اما از آنجا که لیگ بلژیک هم دو ماه دیگر شروع خواهد شد باید دید دو باشگاه در نهایت چه تصمیمی می‌گیرند. امیدوارم نهایتاً بهترین تصمیم به سود علی و باشگاه پرسپولیس باشد.»

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر