پرسپولیس / شناسه خبر: 102107 / تاریخ انتشار : 1399/4/1 14:01
|

ناصرقراگزلو/محمد حسین کنعانی‌زادگان بازیکن ملی‌پوش پرسپولیس به شکل خاصی با محمد انصاری ابراز همدردی می‌کند و به دلیل پیش آمدن مشکل برای هم‌تیمی‌اش قاطعانه از این نکته صحبت می‌کند که مدافع مصدوم تیمشان و مصائبی که برای او پیش آمده را خیلی خوب درک می‌کند.
 
محمد انصاری برای دومین بار متوالی رباط داد با او ابراز همدردی کردی؟
من خودم زخم خورده‌ام به همین دلیل خیلی خوب محمد عزیز هم تیمی با اخلاقم را درک می‌کنم و وقتی محمد از شدت درد نتوانست تمرین را ادامه دهد بالای سرش بودم و فهمیدم که محمد رباطش دچار مشکل شده است.


گفته شد که یکی از هم‌تیمی‌هایت در تمرین عمداً محمد انصاری را زده و او را با مصدومیتی سخت مواجه ساخته!
به هیچ وجه چنین حرفی صحت ندارد. در تمرین فوتبال بارها و بارها برخورد پیش می‌آید. در یک صحنه هم به شکل کاملاً عادی بازیکن ما به محمد خورد که مدافع تیم‌مان با آسیب‌دیدگی مواجه گردید اما این مشکل اصلاً در اثر برخورد عمدی به وجود نیامد و محمد در یک برخورد کاملاً عادی فوتبالی مصدوم گردید. محمد را خیلی خوب درک می‌کنم و باور کنید در آن صحنه که دیدم محمد روی زمین است اشکم درآمد.


به انصاری بعد از این برخورد چه گفتی؟
به او دلداری مثل همه بازیکنان دادم و سعی کردم به او روحیه بدهم چون به عنوان هم‌تیمی وظیفه داشتم به بازیکن هم‌تیمی‌ام روحیه بدهم و او را به لحاظ شرایط روحی بالا نگه دارم.


جوری حرف می‌زنی که انگار خودت هم سابقه مصدومیت‌های سخت را داری؟!
بله من هم دو بار با مشکل آسیب‌دیدگی شدید مواجه شدم و رباطم و مینیسکم آسیب دید. مصدومیتی که یک بار موجب شد جام جهانی را از دست بدهم و بار دیگر هم باعث شد که برای مدتی دیگر از میادین دور بمانم.


این صحبت را قبول داری که می‌گویند که اگر بازیکنی دو بار از یک پا رباط بدهد برای برگشتن با مشکل مواجه خواهد شد و حتی اگر برگردد هم دیگر آن کیفیت سابق را نخواهد داشت؟
من دو بار رباط دادم و می‌بینید که خیلی با قدرت هم برگشتم و در بهترین تیم ایران و تیم ملی هم قدرتمندانه بازی کردم به همین دلیل من این نظریه را رد می‌کنم و معتقدم همه چیز بستگی به اراده و عزم یک بازیکن دارد. آسیب‌دیدگی رباط هم بازیکن را برای یک سالی خانه‌نشین می‌سازد اما من اطمینان دارم که محمد خیلی پر قدرت باز می‌گردد چون از آن دست بازیکنانی است  که عزم و روحیه بالایی دارد و در برگشت‌اش به میادین مشکلی به وجود نخواهد آمد. خیلی خوب محمد را می‌شناسم و می‌دانم او چقدر با اراده است و خیلی پر قدرت رباط صلیبی را شکست خواهد داد.


واقعاً؟!
بله این روزها خیلی‌ها برای اینکه روحیه‌شان را بالا نگه دارند از این حرف می‌زنند که ما کرونا را شکست می‌دهیم. از قول من هم بنویس که من رباط صلیبی را شکست دادم، محمد هم شکستش می‌دهد.


خودت از کدام پا دو بار رباط  دادی؟
من دو بار از پای راست دچار مشکل شدم اما با عزم و اراده و تمرین خیلی خوب و علمی و زحمت زیاد رباط را شکست دادم و می‌توانم در این مورد یک الگو هم باشم.


اما بازیکنی که دو بار از یک پا رباط می‌دهد در چرخش‌ها و کورس‌های سرعتی دچار مشکل می‌شود و بعضی‌ها می‌گویند چنین بازیکنی با مشکل مواجه خواهد شد؟
وقتی بازیکنی با مشکل رباط صلیبی مواجه می‌شود عضلاتش ضعیف می‌شود و در چرخش‌ها و کارهای سرعتی با مشکلاتی در بازی‌ها و تمرینات اولیه مواجه می‌شود اما با تمرین ویژه عضله و ماهیچه‌سازی و تمرینات علمی حتماً بازیکنی که آسیب دیده می‌تواند برگردد. این مسأله البته خیلی سخت است و برای جبرانش باید دشواری‌های زیادی را متحمل شد اما من توانستم این مشکلات را حل کنم و ثابت کنم می‌توان بر شدید‌ترین آسیب‌دیدگی‌ها هم غلبه کرد و خدا هم کمکم کرد تا در آن دو مقطع خاص مشکلات را حل کنم.


حل مشکل رباط صلیبی در خارج خیلی راحت‌تر از ایران است؟
بله 90درصد بازیکن‌های خارجی که با مشکل آسیب‌دیدگی رباط مواجه می‌شوند سه ماهه یا نهایتاً چهار ماهه برمی‌گردند اما در ایران حل مشکل رباط صلیبی بیشتر از این زمان‌ها طول می‌کشد و بازیکن تقریباً یک فصلی را دور از میادین می‌ماند البته عمل من را دکتر کیهانی انجام داد جراحی که من و خیلی از ورزشکاران دیگر را که آسیب دیده‌اند عمل کرده و خدا را شکر این بازیکنان با قدرت هم بعد از سپری کردن دوران نقاهت به فوتبالشان باز گشته‌اند.


اولین دیدارتان بعد از بیماری کرونا با پیکان را به لحاظ فنی چگونه ارزیابی می‌کنی؟
پیکان هم از آن دست تیم‌هایی است که در حال جنگیدن برای ماندن در لیگ برتر و بقاست. ما هم می‌دانیم که بازی با چنین تیم‌هایی خیلی سخت است اما ما هم به عنوان مدافع عنوان قهرمانی 9 فینال دیگر را پیش رو داریم و هر چه در توان داریم خرج خواهیم کرد تا برای چهارمین بار متوالی هم قهرمان شویم و رویای پوکر را در ایران برای اولین بار به واقعیت تبدیل سازیم و باز هم در ادامه موفقیت‌های قبلی تاریخ‌سازی کنیم و به امید خدا و تلاش زیاد و دعای هواداران دل پاکمان چهارمین قهرمانی متوالی را کسب و با هوادارانمان جشن بگیریم.


اما به نظر می‌رسد در حالی که حتی 9 هفته باقی مانده خیلی خیالتان بابت قهرمانی راحت است؟!
نه اصلاً اینطور نیست ما هم اصلاً مغرور نیستیم و با هم عهد بستیم که فقط بجنگیم و از حالا اصلاً اینطور نیست که خودمان را قهرمان بلکه بعد از هر بازی با سوت بازی پیش می‌رویم و تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم که قهرمان باشیم و بازی به بازی پیش برویم.


اما هنوز هم مخالفانی برای ادامه لیگ و انجام بازی‌های لیگ برتر هستند!
حرف من این است که مگر بازی‌ها در اسپانیا و آلمان و چند کشور اروپایی و جاهای دیگر برگزار نمی‌شود حالا چرا ما این قدر سختگیری می‌کنیم. ویروس کرونا هم تمام شدنی نیست و مانند آنفلوآنزا و یکسری بیماری‌های دیگر نیست که بتوان برای آن زمان تعیین کرد. اصلاً بعضی‌ها که مخالفند مگر می‌توانند برای درمان بیماری کرونا و حل مشکل ویروس زمان تعیین کنند. در حال حاضر هم برای مشکل کرونا نه واکسنی پیدا شده و نه دارویی برای این مشکل پیدا شده است اگر حل این مشکل یک ماه بود که می‌توانستیم صبر کنیم اما در حال حاضر که مشکل قابل حل نیست و زمانی هم تعیین نشده ما که نمی‌توانیم برای پایان لیگ یک فصل، چند فصل صبر کنیم.


در کشورهای دیگر هم بودند بازیکنانی که کرونا گرفتند و برگشتند!
بله مثلاً همین دیبالا که کرونا گرفت خیلی با قدرت برگشت و من که بازی‌های این بازیکن را دنبال می‌کنم خیلی دقیق دیدم که دیبالا مثل فرفره بازی می‌کند و مانند قبل حتی بعد از سپری کردن کرونا هم می‌درخشد.


اما بعد از مصاحبه قبلی‌ات که گفته بودی بازی‌ها باید برگزار شود و نباید بهانه بیاورند، یکی از پزشکان تیم‌ها گفته بود که آقای کنعانی‌زادگان اگر کرونا بگیری شاید دیگر نتوانی دیگر به فوتبال برگردی!
من که برای شما مثال آوردم بازیکنی که کرونا گرفته بود چگونه برگشت و کماکان مانند قبل با قدرت بازی می‌کند تازه فقط دیبالا نبوده بلکه بازیکنان دیگری هم بودند که کرونا گرفتند اما الان دارند بازی می‌کنند و هیچ مشکلی هم ندارند. از همه اینها که بگذریم خیلی خوب شاهدیم وقتی بازی برگزار می‌شود همه خانواده‌ها چند ساعتی دور هم جمع می‌شوند و بازی‌ها را تماشا می‌کنند و در این شرایط سخت خانواده‌ها را در خانه نگه می‌دارد و از بیرون رفتن و بعضی از مشکلات جلوگیری می‌کند تازه همین لیگ فرانسه هم که تعطیل شد و... من شنیدم پشیمان شدند و خیلی از مردم و باشگاه‌هایشان گفتند باید لیگ برگزار می‌شد و عطش و هیجان کماکان باقی می‌ماند.


معتقدی که با بازگشایی ورزشگاه‌ها و انجام بازی‌ها دچار مشکل نمی‌شوید!
خیلی از مشاغل باز شده و مشکلی هم پیش نیامده به همین دلیل فوتبال هم با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی هیچ مشکلی به وجود نمی‌آورد.


هوادارانتان هم نیستند و بازی‌ها بدون تماشاگر برگزار خواهد شد، این موضوع به ضررتان نخواهد بود؟
هواداران مشتاق ما که همیشه یار دوازدهم ما بودند و هر زمان که بودند هم ما را به به بهترین شکل همراهی کرده و روحیه و انرژی مثبت دادند اما فعلاً اینگونه تصمیم گرفته شده و ما هم باید از آن تبعیت کنیم. در این بین نکته مهم پرسپولیس است که ما با تلاشمان و هوادارانمان با قلب‌هایشان و دعای خودشان ما را همراهی می‌کنند تا این بار هم سرافراز شویم.


انصاری فصل را از دست داد و بیرانوند هم درصدد جدایی است، با رفتن آنها شاکله تیمتان که یکی از رموز قهرمانی‌تان بود از هم نمی‌پاشد، نگران تبعات احتمالی این نکته نیستی؟
علی بیرانوند بازیکنی حرفه‌ای است. در این راستا پیشنهاد خیلی خوبی را هم دریافت کرد که هم به سود خودش است و هم به نفع باشگاه. بازیکنی که مانند یک کوه پشت ما بود اما حالا صلاح دیده که برود و من هم برای او آرزوی موفقیت‌های بزرگ را دارم. علی بازیکنی بسیار خوب و نقشش هم کلیدی بود اما شخصیت بالای تیم ما موجب می‌شود که با جدایی دو بازیکن مشکلی پیش نمی‌آید چون استخوانبندی تیم حفظ شده و شرایط تیم ما به همان شکل پرقدرت باقی خواهد ماند.


و سؤال آخرم از تو به مسابقات لیگ قهرمانان باز می‌گردد اگر بازی‌ها متمرکز در امارات و قطر برگزار شود باز هم امیدوار به صعود هستی؟!
ما در دور رفت با مشکل داوری و بعضی از بدشانسی‌ها نتوانستیم به حق خودمان برسیم اما ان‌شاءالله در بازی‌های برگشت جبران می‌کنیم چون کادر فنی و بازیکنان خیلی خوبی داریم که از پتانسیل بالایی برخوردارند و ان‌شاءالله ما می‌توانیم با تجربه خوبی که در لیگ قهرمانان داریم از گروه خودمان هم صعود کنیم و جدا از لیگ و جام حذفی کشورمان شانس موفقیت در آسیا را هم برای پرسپولیس زنده نگه داریم.
  

captcha
تازه ها
بیشتر