پرسپولیس / شناسه خبر: 102112 / تاریخ انتشار : 1399/4/3 12:53
|
معمای دفاع چپ، دلخوشی به آمادگی دو ستاره

آمادگی 80درصدی پرسپولیس برای ورود به لیگ

محمد قراگزلو/عصر یکشنبه در ورزشگاه شهید کاظمی، پرسپولیس آخرین و مهم‌ترین بازی تدارکاتی‌اش را قبل از ورود به مسابقات برگزار کرد. این چهارمین بازی تدارکاتی پرسپولیس بود که در چهارمین هفته از تمرینات برگزار شد و برخلاف بازی‌های قبلی یحیی تیم اصلی و نفراتی که قرار است از ابتدا مقابل پیکان به میدان بروند را مثل یک بازی رسمی محک زد و تغییرات کمتری در جریان بازی داشت.
 
تکلیف نادری چهارشنبه روشن می‌شود
وقتی محمد انصاری مصدوم شد، خیال پرسپولیسی‌ها راحت بود که در پست دفاع چپ محمد نادری را دارند اما روز قبل از بازی تدارکاتی با شهر خودرو وقتی نادری قصد شوتزنی داشت عضله چهار سر رانش کمی کش آمد. به خاطر این مصدومیت کادر فنی پرسپولیس ریسک بازی کردن نادری را به جان نخرید. این مدافع دیروز هم تمرین نکرد و امروز هم همراه تیمش استراحت می‌کند و در واقع فردا (چهارشنبه) مشخص خواهد شد که می‌تواند مقابل پیکان به میدان برود یا خیر.

یک مدافع 22 ساله یا ربیع‌خواه؟
یحیی گل محمدی برای پست مدافع چپ در غیاب نادری و انصاری یک بازیکن 22 ساله را بازی داد. احسان حسینی مدافع میانی جوانی است که با وجود غول‌هایی مثل سیدجلال، کنعانی، شجاع، انصاری و نادری شانس بازی در پستش را پیدا نکرده و طی این سه فصل فقط چند دقیقه در دوران کمبود بازیکن تیم برانکو به میدان رفته است. حسینی چپ پاست و قد و قامت مناسبی دارد اما او در حالی به عنوان مدافع چپ در ترکیب اصلی قرار گرفت و آزمایش شد که یحیی، محسن ربیع‌خواه را هم در این پست در اختیار دارد. هر چند پست اصلی ربیع‌خواه هافبک دفاعی است اما در بدو ورود به پرسپولیس مدت‌ها به عنوان مدافع چپ بازی کرد. حالا اما سؤال این است که اگر نادری به بازی یکشنبه آینده مقابل پیکان نرسد، احسان حسینی 22 ساله در ترکیب خواهد بود یا ربیع‌خواه؟
 
رضایت از کیفیت بدنی بازیکنان
شهر خودرو در نیمه اول فوق‌العاده فیزیکی بازی کرد و بازی دو تیم اصلاً شبیه دیدارهای تدارکاتی نبود اما این تیم در نیمه دوم افتاد و در عوض پرسپولیس سوار بازی شد. پرسپولیس در نیمه دوم راحت بازی می‌کرد و راحت موقعیت می‌ساخت به طوری که مهدی عبدی دو موقعیت گل عالی و نسبتاً تک به تک را از دست داد. بعد از این بازی مربیان پرسپولیس از کیفیت بدنی تیم رضایت دارند و معتقدند اگر بازی با پیکان در تاریخ قبلی (2 تیر) هم برگزار می‌شد پرسپولیس آماده بود. کادر فنی پرسپولیس اعتقاد دارد این تیم در حال حاضر 80درصد فرم مسابقه را دارد و آماده است اما مشخصاً از تیم‌هایی مثل گل گهر سیرجان یا شهر خودرو شرایط بهتری دارد و این می‌تواند امیدوارکننده باشد. آنها مقابل سایپا هم بازی کردند که تیم جوان‌تر و دونده‌تری است اما توان پرسپولیس را ندارد. پرسپولیسی‌ها از وضعیت مدعیان دیگر بی‌خبرند و توجه‌شان معطوف به شرایط خودشان است اما معتقدند در شرایط فعلی می‌توانند به روند مثبت خود ادامه دهند. تیم یحیی بعد از چهار هفته تمرین در هوای گرم تهران دیروز ریکاوری کرد، امروز کلاً استراحت خواهد کرد و از فردا وارد ریتم مسابقه می‌شود و شرایط تمرینی‌اش تغییر خواهد کرد.
 
علیپور و عالیشاه آماده‌ترین‌ها
علیپور که هر بازی گل می‌زند مقابل شهر خودرو دبل کرد. علیپور یک بار با اشتباه توأمان رحمتی و مدافع حریف که پاس بدی به او دادند شهر خودرو را تنبیه کرد. یک بار هم با کرنر عالیشاه ضربه سر فوق‌العاده‌ای زد. عالیشاه هم این روزها یکی از آماده‌ترین‌هاست. به گفته مربیان پرسپولیس عالیشاه از نظر روانی و بدنی در شرایط ایده‌آلی به‌سر می‌برد و با توپ هر کاری که دوست دارد انجام می‌دهد. او در بازی با گل گهر دو پاس تودر عالی به علیپور و عبدی داد که یکی از آنها گل شد و در دیدار با شهر خودرو یک گل برای علیپور ساخت و یک پنالتی را هم با اعتماد به نفس بالا و با مهارت گل کرد تا خودی نشان دهد. بشار رسن هم که یک هفته اختصاصی کرده بود بعد از سه روز حضور در تمرین تیمی چیزی حدود 30 دقیقه به میدان رفت و در همان دقایق کوتاه نشان داد آنقدر آماده هست که مربیان تیمش را امیدوار کند.

captcha
تازه ها
بیشتر