پرسپولیس / شناسه خبر: 102113 / تاریخ انتشار : 1399/4/3 12:57
|
دبل و هت تریک فقط با پوکر می چسبد

علیپور: اول قهرمانی را می‌خواهم بعد آقای گلی

ناصرقراگزلو/علی علیپور گلزن‌ترین مهاجم تیم پرسپولیس با دبل کردن مقابل تیم شهر خودرو در بازی تدارکاتی، نقش پر رنگی در پیروزی پر گل سرخپوشان مقابل تیم مشهدی در بازی تدارکاتی داشت. دیداری که مهاجم پرسپولیس آن را نشانه خوبی از آمادگی تیمشان می‌داند. بازیکن پرسپولیس در گفت‌وگویی با ایران ورزشی با ما از گلزنی و شرایط تیمشان در آستانه شروع مجدد لیگ حرف زد و به سؤالات ما پاسخ داد.
 
وضعیت تیم و بازیکنان چطور است؟
خدا را شکر با وجود مشکلات زیادی که وجود داشت و تمرینات هم برای مدت طولانی تعطیل بود اما بازیکنان ما طبق برنامه خیلی خوب تمرین کرده و از لحاظ بدنی خودشان را خیلی خوب حفظ کرده بودند. به همین دلیل وقتی تمرینات گروهی آغاز شد مشکل چندانی نداشتیم و بازیکنان دوباره خیلی خوب توانستند با هم هماهنگ شوند.


در بازی با شهرخودرو هم نشان دادید که از آمادگی خوبی برخوردارید.
بازی خیلی خوبی بود. در این دیدار از ابتدا تا انتها بازی بهتری نسبت به شهر خودرو انجام دادیم البته تیم شهر خودرو هم شرایط خیلی خوبی داشت و از تلفیق بازیکنان مستعد و خوبی از جوانان و با تجربه‌ها بهره می‌برد اما تیم ما واقعاً هماهنگ‌تر بود و قدرت بیشتری داشت و با نتیجه برد پر گل هم قدرت خودش را به رخ حریف خوب خودش کشید.


و تو هم که دو گل به ثمر رساندی...
گل زدن همیشه حس خوبی دارد مخصوصاً اگر تعداد گل‌ها دو یا سه باشد. هت تریک که رویایی است اما دبل کردن هم می‌چسبد بر همین اساس از دبلم خیلی خوشحال شدم اما خوب می‌دانم این دبل تازه شروع کار من بود و این گل زدن‌ها باید در بازی‌های رسمی ادامه پیدا کرده و موجب پیروزی تیمم شود. به همین دلیل با وجود اینکه از دبل زدنم خیلی خوشحالم اما به این دبل کردن برای بازی‌های رسمی اکتفا نمی‌کنم بلکه می‌دانم شرایط بازی‌های تدارکاتی با بازی‌های رسمی و مسابقه خیلی فرق می‌کند. در هر حالتی موفقیت تیم برای من در اولویت قرار دارد و جدا از انجام کارهای تیمی و خواسته مربیان قطعاً برای گلزنی هم تلاش خودم را انجام می‌دهم.


با آقای گل لیگ فاصله سه گله داری، در 9 هفته می‌توانی این فاصله را جبران کنی؟
 9هفته فرصت کمی نیست اما من گفتم اول موفقیت تیم بعد کسب عنوان آقای گلی. هر مهاجمی قطعاً از گل زدن لذت می‌برد و به نوعی بعد از گلزنی از خودش راضی می‌شود اما این گلزنی و حتی آقای گلی زمانی به کام بازیکن دلچسب می‌شود و به قول خودمان به مهاجم می‌چسبد که تیمش برنده و قهرمان شده باشد چون آقای گلی قطعاً با قهرمانی جلوه دیگری خواهد داشت و درخشش خیره کننده‌ای دارد. من تلاش خودم را می‌کنم و سعی خواهم کرد وظیفه‌ام را خیلی خوب و به نحو احسن انجام دهم اما فقط نمی‌خواهم به یک موضوع فکر کنم و برای خودم دغدغه‌ای درست کنم که احتمالاً مانعی برای موفقیت خودم و انجام عملکرد مثبتم شود.


بازی‌ها هم که بدون تماشاگر برگزار می‌شود و باید بدون اصلی‌ترین عامل انگیزشی‌تان مقابل حریفانتان مبارزه کنید؟
بالاخره در چند مدت اخیر شاهدیم که در تمام دنیا همه مسابقات بدون تماشاگر برگزار می‌شود و ما هم چاره‌ای نداریم که باید با این رویه بازی‌ها را شروع کنیم و ادامه دهیم و به قولی باید ساخت و دم نزد. اما ما می‌دانیم که چشم همه هواداران و تمام حواس آنها به بازی‌ها و نتایج تیم محبوبشان دوخته شده به همین دلیل با نفس گرم آنها و دعای خیرشان حتماً با نهایت انرژی بازی می‌کنیم تا بهترین نتایج را گرفته و هوادارانمان را خوشحال کنیم.


در فاصله 9 هفته به پایان بازی‌ها و فاصله 10امتیازی‌تان با سپاهان چقدر به قهرمانی فکر می‌کنید؟
حتماً به قهرمانی به شکل جدی فکر می‌کنیم و باور قهرمانی هم در تیم ما به شکل قوی وجود دارد. شخصیت قهرمانی با تیم ما به نوعی در چند سال اخیر عجین شده اما ما با توجه به فاصله امتیازی خوب کار را تمام شده نمی‌دانیم و خوب می‌دانیم که باید بازی به بازی پیش برویم. و صرفنظر از اینکه در صدریم در هر بازی با انرژی مضاعف تلاش می‌کنیم و اصلاً کار را تمام شده نمی‌دانیم؛ اتفاقاً سرمربی و سایر اعضای کادر فنی‌مان هم در این رابطه تمام نکات لازم را به بازیکنان گوشزد کرده‌اند. از همین رو ما به اهمیت بازی‌های پیش رو خصوصاً برد در چند بازی اول خیلی خوب واقفیم و امتیاز هر بازی را به راحتی از دست نمی‌دهیم و از هیچ امتیازی به راحتی نمی‌گذریم.


ممکن است پیکان برای شما مشکلی به وجود بیاورد؟
پیکان تیم خوبی است. این تیم خطر سقوط را با تمام وجودش حس می‌کند و ما خوب می‌دانیم که چنین تیم‌هایی اصلاً تیم‌های راحتی نیستند. به همین دلیل با آنالیز دقیق مربیان و خواسته‌های آنها خیلی تلاش می‌کنیم که برنده شویم و سه امتیاز بازی اول را کسب کنیم.


از اهدافتان برای فصل جاری حرف بزن؟
شخصیت پرسپولیس با قهرمانی عجین شده است از همین رو ما باز هم برای تکرار قهرمانی تلاش خواهیم کرد و حمله به قهرمانی سه جام در دستور کار ما قرار دارد و حتماً تلاش می‌کنیم تا از عناوین قهرمانی متعددمان در سال قبل دفاع کنیم و هیچ عنوان و افتخاری را به راحتی از دست ندهیم. از بازی اول فصل هم فقط برای ارائه بهترین نمایش‌ها تلاش کردیم تا باز هم بهترین نتایج را کسب کرده و به امید خدا بهترین عناوین و بیشترین قهرمانی‌ها را تقدیم هواداران خودمان کنیم.


در لیگ قهرمانان آسیا هم شانسی برای قهرمانی پرسپولیس قائلی؟
هنوز که شرایط بازی‌های لیگ قهرمانان به شکل قطعی مشخص نشده است. مسلماً برگزاری بازی‌های برگشت در قطر یا امارات به سود ما نیست. امیدوارم که میزبانی‌های ما در دور برگشت از ما گرفته نشود تا ما با حمایت هوادارانمان نتایج دور رفت را جبران کرده و ان‌شاءالله از گروهمان صعود کنیم اما اگر بازی‌ها در هر کشوری برگزار شود ما به عنوان قهرمان ایران سعی می‌کنیم قهرمانانه بازی کنیم و شأن و شخصیت فوتبال کشورمان را حفظ کنیم.


بعضی‌ها حضور چندی قبلت را بی‌ارتباط با جدایی‌ات از تیم پرسپولیس در پایان فصل و لژیونر شدنت نمی‌دانند.
باور کنید الان اصلاً نمی‌خواهم در مورد آینده و هر احتمالی حرف بزنم چون تمام تمرکزم در حال حاضر فقط به شروع مجدد لیگ و ارائه بهترین نمایش‌هاست. پس فعلاً فقط به پرسپولیس و ان‌شاءالله تکرار قهرمانی و پوکر قهرمانی فکر می‌کنم و اصلاً به آینده و احتمالات فکری نمی‌کنم.
 

 

captcha
تازه ها
بیشتر