پرسپولیس / شناسه خبر: 102116 / تاریخ انتشار : 1399/4/4 18:11
|

ناصرقراگزلو /مجتبی محرمی بهترین بازیکن چپ تاریخ تیم فوتبال پرسپولیس روز گذشته در گفت و گو با ایران ورزشی باز هم خیلی صریح و بدون تعارف با ما حرف زد و به قولی خیلی ساده و فوتبالی به سؤالات ما پاسخ داد. پیشکسوتان و هواداران پرسپولیس محرمی را به خاطر صراحت لهجه‌اش دوست دارند. موضوعی که در مقطعی باعث شد او مقابل مربی سابقش قراربگیرد اما ظاهراً حالا رابطه او با پروین خوب شده و این پرسپولیسی به نوعی حرمت پیشکسوتش را نگه می‌دارد.
محرمی اخیراً در خصوص پرسپولیس و نتایجش هم حساسیت بیشتری به خرج می‌دهد و با حرارت بیشتری نسبت به ماجراهای قهرمانی حرف می‌زند. ظاهراً حضور مربیانی که همبازی‌اش بوده‌اند در رأس کار باعث شده تا او با جدیت و حساسیت بیشتری بازی‌های تیم محبوبش را تماشا کند و بیشتر از قبل خواهان موفقیت سرخ‌ها در لیگ برتر و مسابقات پیش رویش باشد.

آقا مجتبی، بیرانوند برود برای پرسپولیس مشکل به وجود نمی‌آید؟

علی بیرانوند هم مانند هر بازیکن دیگری حق انتخاب دارد. او دروازه‌بان خیلی خوبی بود و هست اما انصافاً رادو هم هر زمان که بازی کرده عالی کار کرده و بیشتر بازی‌ها را هم با کلین شیت کار را برای پرسپولیس در خط دروازه که شاید به قولی حیاتی‌ترین پست هم باشد برای تیم درآورده است.


اما بیرانوند برود، رادو، ذخیره خوبی ندارد و یک جوان باید در صورت مصدومیت و محرومیت رادو جایگزین او شود؟
دروازه‌بان جوان باید بازی کند تا آزموده شود. هر بازیکنی که رفت بالاخره باید جایش را بازیکن جوان و بقیه بازیکن‌ها بگیرند. اصلاً مگر بزرگان پرسپولیس نرفتند و بازیکنان دیگر جایگزین آنها نشدند؟ ما و دیگر بزرگان پرسپولیس که از فضا نیامده بودیم. خیلی راحت دیدید که هر نسلی که آمد بقیه هم آمدند و جای بازیکنان قبلی بازی کردند و مشکلی هم پیش نیامد. این بار هم من نگران نیستم چون اطمینان دارم قطار موفق پرسپولیس به راحتی متوقف نمی‌شود و باز نمی‌ایستد.


در خط دفاع هم که انصاری رباط داد و غایب بزرگ تیم خواهد بود؟
بله باخبر شدم که محمد برای دومین بار رباط داد. از این خبر ناراحت شدم اما بالاخره فوتبال است و این مشکل هم ممکن است برای هر بازیکنی پیش بیاید. در هر حال پرسپولیس بازیکن خوب دارد و با حضور نادری و بقیه بازیکنانی که پرسپولیس در خط دفاع دارد در این خط پرسپولیس با مشکلی مواجه نخواهد شد. زمان برانکو هم ما چند بار گل بد خوردیم نمونه‌اش هم آن سالی بود که پرسپولیس به خاطر دو گل تفاضل کمتر قهرمانی را از دست داد. هر تیمی ممکن است در برهه‌ای گل بد بخورد اما تیمی که من از پرسپولیس می‌بینم با وجود شجاع و سید و کنعانی زادگان و نادری و شیری در خط دفاع به تیمی باج نمی‌دهد و به راحتی گل بخور نیست ضمن اینکه پشت این مدافعان هم دروازه‌بان خوبی است که می‌تواند بهترین فیلتر باشد و اجازه ندهد که حریفان به راحتی به گل برسند.


در زمان بازیگری‌تان، شما هم با مصدومیت شدید مواجه شده بودید؟
زمان ما که اصولاً اینطور آسیب‌دیدگی‌ها نبود یا آن را خیلی خوب تشخیص نمی‌دادند و بازیکن در صورت کشیدگی شدید و یا هر مصدومیت شدید دیگر فقط پایش را گچ می‌گرفتند. من هم که یکی دو بار سخت مصدوم شدم و پایم کشیده شد و فقط پایم را گچ گرفتند و بعد از یکی دو ماه هم همه چیز درست شد.


بازی اول پرسپولیس مقابل پیکان را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟
خبر دارم که پرسپولیس بازی‌های تدارکاتی‌اش را برده و بازیکنانش هم فرم خوبی داشته‌اند بنابراین تیمی که من می‌بینم پنج هفته دیگر جشن قهرمانی‌اش را با هوادارانش برگزار خواهد کرد و به قولی پوکر خواهد زد.


خیلی مطمئن حرف می‌زنید، نگران نیستید جریان خرگوش و لاک‌پشت در مورد پرسپولیس و قهرمانی‌اش مصداق پیدا کند؟!

نه من گفتم پرسپولیس سه چهار هفته مانده به پایان فصل قهرمان می‌شود به همین دلیل داستان خرگوش و لاک پشت در مورد قهرمانی پرسپولیس تکرار نخواهد شد و مصداق پیدا نخواهد کرد.


برای فصل بعد هنوز برای سرمربی پرسپولیس و بازیکنانی که او خواسته اقدامی صورت نگرفته است؟
شما بهترین مربی را هم بیاورید اما اگر دستش خالی باشد کاری نمی‌تواند انجام بدهد. مسئولان باشگاه هم باید بازیکنان مدنظر یحیی را جذب کنند و بازیکن زیادی هم از دست ندهند در غیر این صورت نباید از یحیی توقع خیلی زیادی داشته باشند چون اگر یحیی دستش خالی باشد او نمی‌تواند برای پرسپولیس معجزه کند.


بازی پرسپولیس و پیکان را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟
از قول من بنویس پرسپولیس جلوبندی پیکان را داغان می‌کند.


یعنی پیکان را چپ می‌کند؟
(می‌خندد)، نه پراید چپ می‌کند. پیکان از جلوبندی داغان می‌شود!


به نظرتان پرسپولیس یحیی می‌تواند مانند برانکو سه‌گانه را کسب کند؟
را فکر می‌کنید یحیی نمی‌تواند موفقیت برانکو را تکرار کند. باید از یحیی هم مانند برانکو حمایت شود چون مربی و بازیکنانی که من می‌بینم توانایی تکرار کارهای بزرگ را دارند به همین دلیل با قدرت می‌گویم که یحیی هم می‌تواند مانند برانکو سه‌گانه برای تیمش کسب کند و تیمش را همان بالا بالاها نگه دارد.


مشکل مسکن‌تان حل شد؟
فقط از قول من بنویس دست آقای شیرینی و علی آقا درد نکند همین!

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر