پرسپولیس / شناسه خبر: 102119 / تاریخ انتشار : 1399/4/7 13:53
|
هیچ درگیری لفظی بین شجاع و کنعانی زادگان به وجود نیامد

مطهری: برای قهرمانی تیمی را رقیب پرسپولیس نمی‌بینم

ناصرقراگزلو/حمید مطهری خودش می‌توانست سرمربی لیگ برتری باشد اما حالا مغز متفکر یحیی در کادر فنی پرسپولیس است و کمک می‌کند تا چهارمین قهرمانی متوالی سرخ‌ها در تاریخ ثبت شود.
مطهری که همواره لب خط طولی زمین به یحیی مشاوره می‌دهد و نقش پررنگی در مسائل فنی پرسپولیس دارد قبل از شروع مجدد لیگ درباره تمام مسائل فنی و حاشیه‌ای تیمش با ما صحبت می‌کند.
مطهری که باید لیگ را با بازی مقابل تیم سابقش پیکان شروع کند حتماً شناخت مهمی از حریف دارد اما درست مثل یحیی تمرکزش را روی تیم خودش پرسپولیس می‌گذارد.
او از آن دسته مربیانی است که درباره تمام حواشی و موارد مبهم پیرامون بازیکنان و باشگاه حرف می‌زند اما آنقدر آموخته که حرفی نزند تا تیمش را وارد بحران نکند یا برای پرسپولیس مشکل‌ساز نشود.
آخرین حرف‌های مربی پرسپولیس دو روز قبل از بازی با پیکان را می‌خوانید:


در مورد شرایط تیمتان به لحاظ بدنی چه صحبتی دارید؛ شراط تیمتان نشان می‌دهد از بقیه تیم‌ها به لحاظ بدنی جلوتر هستید؟
در خصوص وضعیت بقیه تیم‌ها که من نمی‌توانم حرفی بزنم اما به لحاظ بدنی و فیزیکی شرایط تیممان خوب است. روز اولی هم که ما تست بدنی یویو را از بازیکنانمان گرفتیم بچه‌های ما واقعاً شرایطشان بهتر بود مضاف بر اینکه در این 32 روز اخیر هم خوب کار کردیم با این وجود نمی‌توانیم بگوییم ایده‌آلیم اما شرایط خوبی داریم.


بعد از آسیب‌دیدگی انصاری که فصل را از دست داد، محمد نادری هم شرایط خوبی ندارد اگر این بازیکن هم نرسد برای دفاع چپ از کدام بازیکن استفاده خواهید کرد؟
در وهله نخست دعا می‌کنم که محمد انصاری زودتر سلامتی خودش را به دست بیاورد. محمد نادری هم یک آسیب‌دیدگی کوچک داشت که ما سعی کردیم از این بازیکن مراقبت‌های لازم را به عمل بیاوریم. محمد تمرینات فیزیوتراپی‌اش را انجام داد و از روز پنجشنبه هم با تیم تمرین کرد و فکر می‌کنم شرایط این بازیکن برای بازی با پیکان مهیا باشد اما جدا از این مسأله گاهی اوقات چنین چالش‌هایی برای مربیان به وجود می‌آید که با آن مواجه می‌شوند اما باید بهترین تصمیم را اتخاذ کرد و ما هم سعی می‌کنیم بهترین تصمیم را برای جناح چپ اتخاذ کنیم.


با توجه به فاصله 10 امتیازی‌تان حتماً به کسب امتیازات کامل بازی‌های اول واقف هستید؟
 بازیکنان خوب و حرفه‌ای داریم و به آنها گوشزد کرده‌ایم که10 امتیاز تضمینی برای قهرمانی نیست. با بازیکنانمان هم صحبت کرده‌ایم که با تمام تمرکز بازی کنند و سعی و تلاش خودشان را انجام دهند تا قهرمان شویم. به نظر خودم هم واقعاً دیدارمان با پیکان بازی بسیار مهمی است و با پیروزی در این دیدار می‌توانیم بالای 90 درصد به قهرمانی امیدوار شویم و در دو دیدار بعدی‌مان هم اگر پیروز شویم قطعاً قهرمانی را کسب خواهیم کرد با این وجود کاملاً حرفه‌ای هستیم و آگاهانه گام به جلو خواهیم گذاشت.


یحیی گل محمدی آسیب دیده با این وجود ممکن است مربی دیگری مسئولیت سرمربیگری را به جای گل محمدی در دیدار مقابل پیکان داشته باشد؟
یحیی گل محمدی به خاطر بازی که برای تقدیر از علی کریمی ترتیب داده شده بود به میدان رفت و کمی از ناحیه عضله همسترینگ دچار مشکل شد ولی در این ارتباط مشکلی وجود ندارد و خود سرمربی کارش را انجام خواهد داد و در دیدار با پیکان هم مسئولیت تیم را برعهده خواهد داشت.


در بازی تدارکاتی مقابل شهر خودرو درگیری لفظی بین کنعانی‌زادگان و شجاع به وجود آمده که به نظر رابطه این دو مدافع را شکرآب کرده است!
به هیچ وجه مشکل درگیری لفظی بین کنعانی‌‎زادگان و شجاع به وجود نیامد و من نمی‌دانم این شایعات چگونه و توسط چه کسانی علیه تیم ما ساخته می‌شود. ما مشکلی بابت این قضیه نداریم و روحیه تیمی و همبستگی بالایی بین بازیکنان تیم ما وجود دارد.


به نظر می‌رسد از باخت رقیب سنتی‌تان خوشحال شدید چون فاصله این تیم با پرسپولیس دو رقمی شده و از آنجا که مدعیان با همدیگر بازی دارند شرایط را به کام پرسپولیس می‌دانید؟
حواس ما همیشه به کار خودمان است و کاری به بقیه تیم‌های مدعی و رقیب سنتی‌مان نداریم بلکه سعی می‌کنیم کار خودمان را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم و وحدت تاکتیکی لازم را که مدنظرمان است، داشته باشیم. درست است که تیم‌های مدعی دیگر با هم بازی دارند و قطعاً امیتازات زیادی به هم خواهند داد . مانند سپاهان، تراکتور و استقلال که با هم بازی دارند و قطعاً در این دیدارها امتیازات زیادی بین بقیه مدعیان تقسیم خواهد شد اما همانطور که گفتم اعتقاد کادر فنی و در رأس آنها آقا یحیی به این نکته معطوف است که اگر ما کار خودمان را خوب انجام دهیم، به بقیه نتایج و مسائل دیگر هم کاری نداریم.


در بین تیم‌های مدعی، کدام یک را حریف سخت‌تری برای پرسپولیس در راه کسب عنوان قهرمانی می‌دانید و اصولاً اضلاع قهرمانی را چند ضلعی می‌دانید؟
در بین تیم‌های مدعی دیگر ما روی سپاهان تا حدودی حساب بیشتری داریم و فکر می‌کنیم شاید سپاهان بتواند مقداری خودش را به لحاظ امتیازی به ما نزدیک کند. همه مدعیان برای ما قابل احترام هستند اما من تیمی را رقیب برای کسب چهارمین قهرمانی پرسپولیس نمی‌دانم.


وضعیت اوساگوانا برای حضور در تمرینات و بازی‌های پرسپولیس به چه شکلی خواهد بود و بازیکن آفریقایی را چه زمانی در تمرین پرسپولیس خواهیم داد؟
به علت شیوع کرونا که این بازیکن از ایران رفت واقعاً شرایط سختی وجود داشته است و از آفریقا پروازی به مقصد ایران انجام نشده است به همین دلیل ما منتظر اوساگوانا هستیم و روی او و تک تک بازیکنانمان حساب باز کرده‌ایم و منتظر حضور اوساگوانا هستیم.


آیا باز هم باید منتظر گلزنی و کمک وینگرهای دیگر پرسپولیس به علیپور باشیم چون اوساگوانا که فعلاً نیست و به عبدی و روستایی هم بازی نمی‌رسد؟
بازی در پرسپولیس سخت است و بازیکن باید در این تیم دو برابر تیم‌های دیگر زحمت بکشد تا خودش را برای بازی به کادر فنی تحمیل کند اما جدا از این مسأله برای کادر فنی پرسپولیس بازیکن با بازیکن فرق نمی‌کند و بازیکن چه جوان باشد و چه با تجربه، وقتی خودش را نشان بدهد حتماً در تیم و ترکیب و تفکرات کادر فنی قرار می‌گیرد. عبدی و روستایی و دیگر جوانان ما بازیکنان خوبی هستند اما باید بیشتر زحمت بکشند تا بتوانند خودشان را به استانداردهای مدنظر کادر فنی برسانند تا ما هم بتوانیم از آنها استفاده کنیم.


بشار طلبش را از باشگاه گرفت و دغدغه بزرگ این بازیکن برطرف شد آیا بقیه بازیکنان هم دریافتی جدیدی داشته‌اند؟
باشگاه بخشی از طلب بشار را پرداخت کرد و در تلاش است تا مشکلات بازیکنان را هم به لحاظ مالی برطرف کند اما ما می‌دانیم که اینجا پرسپولیس است و نگاه خیلی از علاقه‌مندان به فوتبال به تیم ما است بنابراین نباید زیاد به موارد مالی بپردازیم و بیشتر حواس‌مان به تیم و موارد فنی باشد چه بسا که پرداختن زیاد به مسائل مالی تمرکز ما را به هم خواهد زد و ما را از اهداف‌مان دور کرده و تمرکزمان را به هم خواهد زد. مشکل مالی در همه تیم‌های ایرانی وجود دارد و ما فقط به دنبال ارائه مسائل فنی و حل و فصل آن هستیم.


قرارداد بیرانوند چند روز دیگر با پرسپولیس تمام می‌شود و از آنجا که مربی تیم آنتورپ گفته بیرانوند را برای فینال جام حذفی می‌خواهد شرایط دروازه‌بان اول پرسپولیس با این باشگاه به چه صورت خواهد شد؟
در رابطه با بیرانوند و مشخص شدن شرایطش باشگاه پرسپولیس مکاتباتی را با باشگاه آنتورپ انجام داده اما هنوز جوابی از باشگاه بلژیکی به دست ما نرسیده است. بیرانوند دروازه‌بان اول تیم ملی ایران و بسیار حرفه‌ای است به همین دلیل او کارش را با قدرت انجام می‌دهد ضمن اینکه ما رادوشویچ را هم داریم که به شکل حرفه‌ای کارش را انجام می‌دهد و واقعاً هر بار که به میدان رفته خوب و قابل قبول کار کرده است. برای انتخاب دروازه‌بان هم برای دیدار با پیکان هنوز هیچ چیز مشخص نیست و در این رابطه باید آقای فنایی به عنوان مربی دروازه‌بان‌های تیم نظر بدهد و بعد در نهایت سرمربی تیم تصمیم نهایی را در مورد دروازه‌بان اصلی تیم برای دیدار با پیکان اتخاذ خواهد کرد. ما خیلی خوشحالیم که دو دروازه‌بان خوب داریم و از آنها بهره می‌بریم.


گویا صحبت از رفتن ترابی به تیم شارلروا است هر چند که گفته می‌شود این بازیکن در صدد است به تیم بهتری برود.
مهدی یکی از بازیکنان خوب و اخلاقمدار پرسپولیس است. بازیکنی که در زمان حضور آقا مجید در تیم بزرگسالان سایپا و من از تیم امیدها به تیم بزرگسالان آمد به همین دلیل با خصوصیات فنی مهدی ترابی کاملاً آشنا هستیم. مهدی تا کنون در رابطه با جدایی‌اش حرفی نزده اما این طبیعی است که وقتی به پایان فصل می‌رسیم چنین مسائلی مطرح شود. مهدی هم بازیکنی توانمند است اما تا الان هیچ اتفاقی نیفتاده است و من در این رابطه خبری ندارم .


محمد انصاری از لیست تیمتان خارج شده است؟
ما لیستی نداده‌ایم و هنوز هیچ تصمیمی برای تیم فصل آینده‌مان هم نگرفته‌ایم به همین دلیل هم دنبال این هستیم که 9 بازی باقی مانده را به پایان برسانیم تا بعد از قهرمانی بهترین تصمیم ممکن را بگیریم. محمد انصاری هم یکی از بازیکنان خوب ما بود که آسیب دید اما این موضع در فوتبال هست و هر بازیکنی ممکن است با آسیب‌دیدگی مواجه شود اما گفتم ما فعلاً بازیکنی را از لیست خارج نکرده‌ایم و در رابطه با تیم جدید و نفرات احتمالی‌مان هم هیچ تصمیمی نگرفته‌ایم.
 

captcha
تازه ها
بیشتر