پرسپولیس / شناسه خبر: 102120 / تاریخ انتشار : 1399/4/7 13:59
|

محمدقراگزلو/رضا ترابیان همیشه همراه تیم رسانه ورزش است اما روز پنجشنبه در تمرین بچه‌های رسانه سه، چهار تا از دوستان و همبازیان سابقش را دید. بازی درون‌تیمی بچه‌های رسانه با حضور علی کریمی، یحیی گل‌محمدی، مهرداد میناوند و افشین پیروانی داغ شد.  در حاشیه این تمرین تیم رسانه از علی کریمی هم تجلیل کرد و فضای جالبی به وجود آمد. به بهانه این اتفاق درباره حضور نامداران پرسپولیس در تمرین تیم رسانه ورزش و البته شروع مجدد لیگ و بازی پرسپولیس مقابل پیکان با رضا ترابیان گپ زدیم.

آقا رضا از حضور علی کریمی و آقا یحیی در تمرین تیم رسانه بگویید.
جای شما خالی. من از مراسم تجلیل از علی کریمی خبر نداشتم اما بچه‌ها زحمت کشیدند آمدند و این مراسم برگزار شد. برای من هم خوب شد چون قدیمی‌ها را دیدم و دیداری تازه شد.


شرایط بدنی همبازیان سابق‌تان چطور بود؟
 علی که خیلی خوب بود، افشین و مهرداد که بازی نکردند و یحیی هم بدنش فیت است اما کشاله‌اش کش آمد.


پس یک بازی درون‌تیمی با چند تا میهمان ویژه بود؟
 بله آقای مرادی که میهمان بودند داوری کردند. من و یحیی یک طرف بودیم و علی کریمی در تیم مقابل. ما سه بر یک باختیم که گل ما را یحیی با یک کاشته محکم و فنی زد. یکی از گل‌های تیم مقابل را هم علی کریمی زد. در نهایت ما 3 - یک باختیم.


آقا یحیی را چند وقت بود ندیده بودید؟
 قبل از این مدتی که همراه پرسپولیس باشد مدتی طولانی شمال کنار هم بودیم و فکر می‌کنم کلاً دو هفته بود ندیده بودمش.


فکر می‌کنید بازی پرسپولیس مقابل پیکان در بازگشت به لیگ چطور باشد؟
خب تیم‌ها که همه تا حدود زیادی از شرایط مسابقه دورند. طبیعتاً وقتی تیمی دو ماه و نیم تمرین نکند فت می‌کند؛ هم از نظر فنی هم بدنی ولی به هر حال این لیگ باید تمام می‌شد. یکسری تیم برای قهرمانی می‌جنگند، یکسری برای سهمیه و یکسری هم برای نیفتادن. از آن طرف یکسری تیم‌های لیگ یک برای صعود مبارزه می‌کنند و هزینه کرده‌اند. یعنی راحت نمی‌شد مسابقات را تعطیل کرد اما مطمئناً کیفیت مسابقات نسب به فصول قبل پایین‌تر خواهد بود هر چند اگر دو، سه تا بازی جلو برویم شرایط بهتر می‌شود.


تقریباً همه تا حدود 90-80 درصد پرسپولیس را قهرمان می‌دانند. آیا ممکن است این تیم غافلگیر شود؟
 اتفاقاً به نظرم خیلی هم کار سختی دارند و به این راحتی که فکر می‌کنیم نیست. این در فوتبال اتفاق افتاده که وقتی شما دو بازی متوالی نتیجه نگیرید یا مساوی کنید، بعد رقیب‌تان برنده باشد آن وقت وارد بحران می‌شوید و اصلاً نباید فکر کنند که کار تمام شده است.


دیدید که برای استقلال هم چه اتفاقاتی در بازی اول رقم خورد و ممکن است پرسپولیس هم غافلگیر شود.
بله دقیقاً، به نظرم پرسپولیسی‌ها اصلاً نباید مغرور شوند و حریفان را دست‌کم بگیرند. بخصوص در یکی، دو بازی اول که باید با موفقیت این بازی‌ها را رد کنند. الان تیم‌های وسط جدول با بالای جدول تفاوت چندانی ندارند و از نظر کیفی خیلی به هم نزدیکند. در فوتبال خیلی اتفاقات پیش می‌آید که قابل پیش‌بینی نیست و پرسپولیس باید با این تفکر جلو برود. از طرفی یک برتری مهم برای پرسپولیس داشتن تماشاگر و حمایت آنهاست که الان این برتری را هم ندارند و بازی‌ها در شرایط مساوی برگزار می‌شود. به همین خاطر باید خیلی مراقب باشند.


رسانه‌های قطری بحث حضور کریم انصاری‌فرد در پرسپولیس را مطرح کرده‌اند. به نظرتان کریم می‌تواند برای پرسپولیس مفید باشد؟
 کریم از لحاظ شخصیتی قوی و حرفه‌ای است ضمن اینکه بدنش را خیلی خوب حفظ کرده و از نظر فنی هم می‌تواند کمک کند ولی به هر حال اگر باشگاه دنبال آینده‌نگری است و می‌خواهد مهاجمی بیاورد که به او فضا بدهد و سال‌ها از او استفاده کند انتخاب اول یک مهاجم جوان است اما انصاری‌فرد فوتبالیست خوب و حرفه‌ای است و در مقطعی یکی، دوساله می‌توان روی او حساب کرد. البته من نمی‌دانم کریم دقیقاً چقدر سن دارد؟


30 سال.
 خب پس خوب است و با توجه به شخصیت و انرژی که دارد، می‌توانند 3-2 سال روی او حساب کنند. به نظرم انصاری‌فرد بازیکن خوبی از نظر فنی بوده و باتجربه هم هست.
   

 

captcha
تازه ها
بیشتر