پرسپولیس / شناسه خبر: 102123 / تاریخ انتشار : 1399/4/8 14:06
|
اتفاق ویژه در کادر گل‌محمدی؛ تعامل مربی بدنساز و تیم پزشکی

حمله به اتوبوس آبی عبدالله

محمد قراگزلو/پرسپولیس درست بعد از چهارماه به لیگ برتر باز خواهد گشت. آنها 8 اسفندماه در استادیوم خالی از تماشاگر آزادی شهرخودرو را شکست دادند و حالا بعد از چهارماه باید در ورزشگاه شهدای شهرقدس پیکان را کنار بزنند. پرسپولیس صدرنشین لیگ است و با 10 امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم جدول جدی‌ترین مدعی عنوان قهرمانی به حساب می‌آید، اما پیکان تیم رده آخر است و درست برعکس پرسپولیس از امشب فرار بزرگش برای رهایی از سقوط  را آغاز خواهد کرد. این تفاوت بزرگ حتماً مسابقه پیکان – پرسپولیس را تبدیل به حساس‌ترین بازی هفته خواهد کرد، اما شاید بعد از چهارماه نباید انتظار بازی باکیفیتی را بکشید.
 
جسمی و روانی عالی عالی
به گواه کادر فنی پرسپولیس این تیم هم از نظر بدنی و هم از نظر روانی شرایط بسیار خوبی دارد و کاملاً آماده بازی است. محمد نادری و امیر روستایی هم به این باز رسیده‌اند و با وجود محرومیت مهدی ترابی، ستاره نیم‌فصل اول تیم، یحیی جایگزین‌های باانگیزه و خوبی برای شماره 9 تیمش دارد. بشار رسن هم که دیرتر از بقیه به تیم اضافه شده شرایط خوبی دارد و با وجود اینکه بیش از یک هفته است به تمرینات تیمی اضافه شده تمرینات اختصاصی‌اش را هم با مربی بدنساز تیم دنبال کرده و قطعاً روی نیمکت خواهد نشست و حتی شاید در یک‌سوم پایانی مسابقه به میدان برود. البته شاید یک نگرانی هم درباره سیدجلال حسینی، کاپیتان پرافتخار پرسپولیس وجود داشته باشد چراکه او در هیچ‌کدام از بازی‌های تدارکاتی تیمش به میدان نرفت اما مربیان تیم می‌گویند او فوق‌العاده آماده است و نیازی نبوده که در بازی‌های تدارکاتی به بدنش فشار بیاورد.
 

تعامل ویژه بدنساز و کادر پزشکی
برعکس تیم استقلال اینجا در پرسپولیس تعامل فوق‌العاده‌ای بین کادر پزشکی و کادر فنی وجود دارد، در عین حال هماهنگ بالای مربی بدنساز پرسپولیس با تیم پزشکی باعث شد تا قبل از این بازی مهم اتفاق بزرگی در تیم پرسپولیس بیفتد که البته چندان هم درباره‌اش صحبت نشد. بازگشت محمد نادری و امیر روستایی به کادر بازیکنان تیم در شرایطی که یحیی بابت از دست دادن انصاری، غیبت اوساگونا و دیر برگشتن بشار به تمرینات عصبانی به نظر می‌رسید مهم‌ترین اتفاقی بود که به دست کادر پزشکی و بدنساز تیم رقم خورد. محمد نادری در بدترین زمان ممکن مصدوم شد و همه نگران این بودند که بعد از مصدومیت شدید انصاری، اگر نادری به پیکان نرسد تکلیف جناح چپ خط دفاعی پرسپولیس چه خواهد شد، اما نادری با مراقبت و روند درمانی کادر پزشکی و جلسات پرفشاری که مربی بدنساز برای او گذاشت به شرایط بازی رسید. یا در مورد روستایی کسی فکر نمی‌کرد او به بازی مقابل تیم سابقش برسد. حتی خودش هم تصور نمی‌کرد به‌موقع آماده شود، اما این مهاجم هم به بازی پیکان رسید تا دل‌نگرانی‌های یحیی کمتر شود.
مظاهر رحیم‌پور، مربی بدنساز تیم که خودش فردی آکادمیک است موفق شده ارتباط خوبی با حقیقت و علیپور در تیم پزشکی برقرار کند و طرفین از این همکاری لذت می‌برند و حاصل کارشان هم به چشم یحیی آمده است.


 
تدابیر ویژه برای بازی اول
کادر فنی پرسپولیس می‌گویند بارها فیلم بازی چهارماه قبل‌شان مقابل شهرخودرو را دیده‌اند و یقین دارند شرایط فعلی پرسپولیس کمتر از آن روز نیست. با این حال کادر فنی برای این مسابقه تمهیداتی در نظر گرفته تا تیم از نظر بدنی با افت مواجه نشود. هرچند دمای هوا در شهرقدس مثلاً با شب بازی فولاد – استقلال در اهواز قابل مقایسه نیست اما بحث مدیریت انرژی در این مسابقه فوق‌العاده پراهمیت خواهد بود. مربیان پرسپولیس می‌دانند اگر در دمای بالای تابستان بازیکنی املاح زیادی از دست بدهد، عصبی شده و می‌تواند تیم را به‌هم بریزد؛ اتفاقی که در استقلال مدیریت نشد. پرسپولیس همچنین سه تمرین آخر قبل از بازی با پیکان را در ساعت مسابقه انجام داده تا بدن بازیکنان سازگاری پیدا کند. کادر فنی در مورد کنترل خوب و تغذیه هم حساسیت بالایی روی بازیکنان دارد و از آنجایی که بازی ساعت 9 شب برگزار می‌شود بحث برنامه‌ریزی برای وعده‌های غذایی و استراحت بازیکنان و البته ریکاوری بعد از بازی اهمیت فوق‌العاده‌ای پیدا می‌کند.

شناخت ویژه از پیکان
کادر فنی پرسپولیس از پیکان شناخت عمیقی دارند هرچند بیشتر از آنالیز حریف روی تیم خودشان کار می‌کنند. مربیان پرسپولیس بازی‌های تدارکاتی پیکان بخصوص دیدار مقابل استقلال و شهرخودرو را تماشا کرده‌اند. آنها با تفکرات عبدالله ویسی کاملاً آشنا هستند و می‌دانند با توجه به پتانسیل و شرایط تیمش باز هم با روش دفاع – ضدحمله مقابل پرسپولیس قرار خواهد گرفت و دو سه نفر را بالای زمینش قرار می‌دهد تا با دفاع اتوبوسی ضدحمله بزند و زهرش را بریزد تا بلکه امتیازی از این مسابقه بردارد. کادر فنی پرسپولیس از غیبت سه بازیکن پیکان که دو نفرشان جزو بهترین‌های این تیم هستند اطلاع دارند اما بیشتر به توانمندی نفرات خودشان امیدوارند. 

captcha
تازه ها
بیشتر