پرسپولیس / شناسه خبر: 102125 / تاریخ انتشار : 1399/4/10 12:34
|
نمایش بی‌رمق عالیشاه مقابل پیکان

امید، فراتر از ناامیدی!

سعید آقایی/امید عالیشاه یکی از ستاره‌های‌ غروب کرده پرسپولیس در فصل جاری است. ستاره‌ای که در ترافیک سرگیجه آور سرخ‌ها در خط هافبک آرام آرام از ترکیب کنار رفت و از نظرها محو شد چرا که رقبای بزرگ و گردن کلفتی چون مهدی ترابی، وحید امیری و حتی در پاره‌ای اوقات بشار رسن به اندازه‌ای در پرسپولیس فصل جاری عالی و مؤثر کار کردند که دیگر برای ستاره افول کرده جایی نبود.

شماره 2 پرسپولیس به واسطه عقب ماندن از رقبایش در ترکیب تیم بدل به مشتری ثابت نیمکت در نیم فصل اول شد و گابریل کالدرون به صراحت اعلام کرد که در تیمش جایی برای او ندارد و باید در نیم فصل از پرسپولیس جدا شود. عالیشاه حتی مقصد نیم فصل دوم خود را نیز مشخص کرده بود و قصد داشت تا نیمه دوم لیگ نوزدهم را در پدیده و مشهد سپری کند اما جدایی ناگهانی کالدرون تمامی معادلات را بر هم زد و ورق را برگرداند. حضور یحیی گل محمدی در پرسپولیس معادلات را کاملاً به سود امید تغییر داد.

همان مربی‌ای که برای حضور عالیشاه در پدیده در نیم فصل دوم به او چراغ سبز نشان داده و از او دعوت کرده بود، به پرسپولیس آمد تا شماره 2 در عین ناباوری در پرسپولیس ماندنی شود چراکه یحیی به او اعتقاد داشت. چشمک شانس به عالیشاه سبب شد تا او کماکان در لباس سرخ ماندگار باشد و پیش‌بینی می‌شد که این خوش‌شانسی سبب شود تا امید با انگیزه و انرژی بیشتری نیم فصل دوم را آغاز کند.

با این وجود نمایش تازه عالیشاه در ترکیب پرسپولیس نومیدکننده بود. بعد از سه ماه و اندی تعطیلی به واسطه اپیدمی کرونا و با توجه به محرومیت ترابی و ناآمادگی رسن، یحیی به بازیکن ریزنقش و باسابقه تیمش اعتماد کرد و در بازی برابر پیکان او را در ترکیب اصلی قرار داد تا به عنوان وینگر راست بازی کند. فرصتی ایده‌آل که می‌توانست آغاز دوباره‌ای برای عالیشاه در پرسپولیس باشد.

از سوی دیگر حضور واسعی و جابر انصاری در کانال چپ پیکان و انفعال این دو یک اتوبان دوطرفه ایجاد کرده بود تا امید بتواند در آن منطقه حسابی تاخت و تاز کند اما نمایش او برابر پیکان هیچ نشانی از روزهای اوجش نداشت و دقیقاً تکرار همان فاجعه نیم فصل نخست بود؛ یک نمایش بی رمق، کم جان و خنثی. عالیشاه حتی یک حرکت مثبت در جریان بازی نداشت و نتوانست از فرصتی که یحیی سخاوتمندانه در اختیار او قرار داده بود، استفاده کند و به اندازه‌ای ضعیف و منفعل کار کرد که بدل به گزینه نخست تعویض شد تا گل محمدی در نیمه دوم بلافاصله او را تعویض کند.

با این نمایش فاجعه بار مشخص شد که تا چه اندازه حق با کالدرون بوده و امید با بازگشت رقبایی چون ترابی و رسن به همان جایی بازخواهد گشت که سرمربی قبلی برایش در نظر گرفته بود؛ بیرون از لیست 18 نفره و مشتری ثابت سکوها.

captcha
تازه ها
بیشتر