پرسپولیس / شناسه خبر: 102126 / تاریخ انتشار : 1399/4/10 12:36
|
درباره علی علیپور و بردی که با او آغاز شد

گل شماره 8 مهاجم قدرندیده

علی علیپور یکی از قدرنادیده‌ترین بازیکنان تاریخ پرسپولیس است. مهاجمی که وقتی به پرسپولیس پیوست، کسی ادعا نکرد که بمب نقل و انتقالاتی منفجر کرده. جوان گمنامی بود که پیش از پوشیدن پیراهن قرمز، توجهی را برانگیخته نکرده بود. او مدت‌ها روی نیمکت نشست و آرام آرام خودش را به ترکیب اصلی تحمیل کرد. علیپور در سال‌های اخیر، پای ثابت افتخارات پرسپولیس بوده و تقریباً در همه آنها نقشی تعیین کننده داشته؛ قهرمانی‌های متعدد در لیگ، جام حذفی، رسیدن به فینال آسیا. از منظر فردی هم او صاحب رکوردهایی قابل تحسین است؛ آقای گلی در لیگ هفدهم، گلزن‌ترین پرسپولیسی تاریخ لیگ برتر، بهترین گلزن تاریخ قرمزها در لیگ قهرمانان آسیا و اما هیچ‌کدام از اینها باعث نشده که علیپور روی سکوها به اندازه‌ای که لیاقتش را داشته، تحسین و تشویق شود.
علیپور مدت‌هاست که از سایه مهاجمان دیگری مثل مهدی طارمی خارج شده و حالا حدود 3 فصل است که به تنهایی بار گلزنی پرسپولیس را به دوش می‌کشد اما گاهی اوقات اشتباه‌های او مثل پنالتی چیپ در بازی با ماشین‌سازی، در میان بعضی هواداران در حد فاجعه قلمداد می‌شود اما واقعیت این است که این مهاجم مازندرانی در سال‌های اخیر، مؤثرترین بازیکن پرسپولیس در فاز هجومی بوده و با وجود نوسان‌های کوتاه مدت، خیلی زود توانسته به فرم قبلی برگردد.
علیپور دیشب هم خیلی زود با یک ضربه سر، گره بازی را باز کرد تا در شبی که دروازه‌بان و مدافعان پیکان، اشتباهاتی نابخشودنی داشتند، خیال پرسپولیس را از ادامه بازی راحت کند. حالا این مهاجم قدرندیده همراه با مهدی ترابی 8 گله است و 8 هفته فرصت دارد که فرار به سوی آقای گلی را آغاز کند.

captcha
تازه ها
بیشتر