پرسپولیس / شناسه خبر: 102127 / تاریخ انتشار : 1399/4/10 12:38
|
پیکان یک - پرسپولیس 3

فرش قرمز برای قهرمانی چهارم

محمدقراگزلو/ همه چیز همان طور که تصور می‌کردیم پیش رفت. پرسپولیس آماده‌تر از پیکان بود و برد تا یک گام دیگر به قهرمانی نزدیک شود اما بیایید درباره کیفیت مسابقه و تیم یحیی حرف بزنیم.
پرسپولیس شروع سردرگمی داشت و 7 دقیقه طول کشید تا ریتم را پیدا کند اما برای موقعیت ساختن و گرفتن نبض بازی آنقدر آماده نبود که تیم ویسی را در زمین خودش حبس کند.
خوش شانسی تیم یحیی آنجا بود که اولین کار مثبت تیمی بازیکنانش منجر به گل شد و بار روانی را از روی دوش آنها برداشت. پرسپولیس به عنوان مدعی جدی قهرمانی قبل از شروع دوباره لیگ و در تمام این چهارماه قهرمان زودهنگام فصل معرفی شده و همین بار روانی را روی تیم یحیی و بازیکنانش سنگین می‌کرد اما سانتر نعمتی، ضربه سرعلیپور و اشتباه بزرگ گلر پیکان بار روی دوش پرسپولیس را سبک کرد.
بعد از گل طبیعتاً همه چیز باید بهتر پیش می‌رفت و نشانه‌های این اتفاق با دو سه موقعیتی که با کار تیمی ساخته شد به چشم آمد اما مصدومیت وحید امیری دوباره ریتم تهاجمی پرسپولیس را انداخت.
از خوش‌شانسی تیم یحیی، حریف هم در دفاع کم بنیه و پر از حفره و چاله بود هم در حمله نای نفوذ و خیمه زدن روی دروازه بیرانوند را نداشت. فضای پشت علی حمودی مثل یک اتوبان چند بانده می‌توانست عالیشاه را تبدیل به ستاره پرسپولیس در نیمه اول کند اما نه او قدرشناس بود نه همبازیانش.
پرسپولیس از تمام موقعیت‌ها فقط یک گل ساخت و تیم ویسی که تازه دقیقه 37 اولین ضربه به سمت دروازه حریف را نواخت در ده دقیقه پایانی کمی هوشیار شد.
 نیمه دوم داستان دیگری داشت. پرسپولیس وا رفت و این وارفتگی پیکان را جلو راند تا بیش از این موقعیتش را در جدول بحرانی نکند. بازی ریسکی پیکان البته می‌توانست خطرات عمده‌ای برای این تیم داشته باشد اما عبدالله که معمولاً با روش دفاع - ضدحمله فضای کمی به حریفان قدرتمندش می‌داد این بار دل به دریا زد و مثل نیمه اول تمام حفره‌ها را باز گذاشت.
در نقطه مقابل خط میانی پرسپولیس به شکل عجیبی از کار افتاد و بازی ضعیف هافبک‌هایی که از بازی خارج شده بودند کادر فنی قرمزها را کلافه کرد تا به فکر راه چاره و تغییر شرایط بیفتند. در همین اثنی پیکان که راه نفوذ از عمق را بسته می‌دید و به سد کنعانی – شجاع خورده بود در پی ارسال از کناره‌ها و گلزنی با ضربه سر برآمد که یک بار تا آستانه رسیدن به هدف پیش رفت. این اتفاق با اشتباه بیرانوند رقم خورد اما به بار دوم و سوم نرسید.
بیست دقیقه طول کشید تا پرسپولیس از آن بازی بی‌نظم، شلخته و بهم ریخته فاصله بگیرد. وقتی نوراللهی و کمال تکانی به خودشان دادند وقت ضربه زدن دوباره به پیکان بود. فضاهای خالی پشت دفاع پیکان و آفسایدگیری‌های اشتباه آنها مهاجمان قراخیلی پرسپولیس را بارها در آستانه گلزنی قرار داد. از این همه موقعیت مهدی عبدی که با تعویضی اجباری به بازی آمده بود خوشبخت شد ودو گل زد. هر چند اگر هوشیار‌تر بود آمارش را بهتر هم می‌کرد ضمن اینکه ترسید تا بزرگترها سرش داد و بیداد کنند به همین خاطر دو بار از خودگذشتگی‌اش باعث شد تا گل‌های پرسپولیس بیشتر نشود.
پرسپولیس با سه گل قبل از دقیقه 80 بازی را تمام کرده و سه امتیاز را برای خودش برداشته بود اما انگار پیکان هم باید به یک گل می‌رسید تا شکستش را کمرنگ‌تر کند. پنالتی تقدیمی بیرو به پیکان مقانلو را در کورس آقای گلی نگه داشت اما این گل نه از شیرینی برد قرمزها کم کرد نه دلیلی برای لبخند پیکانی‌ها شد.
پرسپولیس با وجود بازی پرنوسان در طول مسابقه که البته به خاطر چهارماه دوری از مسابقه کاملاً قابل پیش‌بینی و طبیعی به نظر می‌رسید گام اول را محکم برداشت و حالا با شتاب بیشتری به سوی پوکر قهرمانی حرکت خواهد کرد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر