پرسپولیس / شناسه خبر: 102128 / تاریخ انتشار : 1399/4/10 12:40
|

«پرسپولیس سه امتیاز مقابل پیکان را دشت کرد». شاید مهم‌ترین اتفاق ممکن برای صدرنشین لیگ برتر همین کسب سه امتیاز بود تا حاشیه امنیت آنها مقابل سپاهان و سایر رقبا از بین نرود. 

یحیی گل‌محمدی از روزی که سرمربی پرسپولیس شد سعی کرد تغییر تاکتیکی در حملات پرسپولیس دوران کالدرون ایجاد کند‌‌. برای این تغییر، مهدی ترابی را به راست برد تا جا برای وحید امیری باز شود. پس؛ امیری از همین امتیاز نهایت بهره را برد و بار دیگر همان بازیکن گلزنی شد که همه انتظارش را داشتند.

تعطیلی مسابقات اما باعث نشد تا یحیی از فلسفه خود عقب‌نشینی کند و در دیدار با پیکان بازهم وحید در کنار علیپور زوج خط حمله را تشکیل داد. محرومیت ترابی باعث شد تا سیامک نعمتی فرصت نمایش درخشان خود را داشته باشد. انگار نعمتی متولد شده تا مقابل پیکان همیشه بدرخشد‌.

حضور عالیشاه به عنوان هافبک چپ نیز همان سورپرایز یحیی در این مسابقه بود؛ بازگشت بازیکنی که دوندگی و انگیزه بالایی داشت. او در این مسابقه با ارسال یک پاس تماشایی؛ زمینه‌ساز گل نخست سرخ‌ها بود. بدشانسی اما به سراغ امیری آمد و او به دلیل مصدومیت مجبور به تعویض شد اما بازهم شانس با مهدی عبدی یار بود و او بعد از ۱۸ هفته بار دیگر توانست مقابل یک تیم تهرانی یعنی پیکان گلزنی کند.

خلق موقعیت متعدد در این مسابقه توسط هافبک‌ها همان چیزی بود که یحیی گل‌محمدی در نشست خبری از آن صحبت کرده بود. بازیسازی و ایجاد موقعیت از دید یحیی اهمیت بالایی دارد؛ اتفاقی که پیش از او کمتر رخ می‌داد. در خط دفاع اما آنطور که باید پرسپولیسی‌ها با صلابت نبودند و ظاهراً جای محمد انصاری در دفاع میانی هنوز پر نشده است.

 

captcha
تازه ها
بیشتر