پرسپولیس / شناسه خبر: 102129 / تاریخ انتشار : 1399/4/10 12:42
|
چند نکته از بازی پیکان - پرسپولیس

شب قراخیل

 

رسول مجیدی / 1 – پرسپولیس حالا اولین تیم 50 امتیازه نوزدهمین دوره لیگ برتر است. لیگی که تاریخ ثابت کرده تیم‌های مدعی در آن می‌توانند با رسیدن به عدد 60 مقام قهرمانی را به دست بیاورند.
 پرسپولیس 8 بازی دیگر پیش رو دارد و این یعنی 24 امتیاز برای تیم یحیی گل محمدی باقی مانده و آنها با گرفتن تنها 10 امتیاز دیگر می‌توانند قهرمانی خود را مطمئن شده بدانند. بخصوص حالا که فاصله‌شان با تیم دوم جدول بیش از 10 امتیاز است و همین هوداران پرسپولیس را به چهارمین قهرمانی پیاپی امیدوار کرد. هوادارانی که دیروز از عملکرد تیم‌شان رضایت داشتند و به نظر می‌رسد یحیی در مدت تعطیلی لیگ توانسته به خوبی صدرنشین لیگ را در شرایط مناسب قرار دهد. یحیی گل محمدی دیروز نشان داد که آماده است تا پرسپولیس را به سمت قهرمانی با بیشترین امتیاز ممکن در تاریخ لیگ برتر هدایت کند. رکوردی که فعلاً در اختیار پرسپولیس برانکو در فاصل شانزدهم است با 66 امتیاز و تیم یحیی می‌تواند آن را به 70 و حتی بیشتر از آن برساند.

2 - علی علیپور حالا دوباره اسبش را برای آقای گلی زین کرده. او در بازی با پیکان گل اول مسابقه را به ثمر رساند تا هم سرخ‌های پایتخت را به سمت سه امتیاز مهم رهنمون سازد و هم خودش را 8 گله کند. گل او اگرچه به نظر با اشتباه شیخ‌ویسی، دروازه‌بان پیکان همراه بود اما کاملاً حساب شده بنظر می‌رسید. جاگیری خوب در خط دفاع پیکان باعث شده بود تا روی خط آفساید حرکت کند و ضربه سرش هم محکم و کاری بود.
شماره 70 پرسپولیس با این گل در لیگ برتر 52 گله شد و به رکورد فرشاد پیوس رسید. پیوس 23 سال پیش به این تعداد از گل در سطح اول رقابت‌های فوتبال ایران رسیده بود. ضمن اینکه این ششمین گل او به پیکان بود و از این نظر هم از رکورد محمدرضا طهماسبی، بهترین گلزن دوئل‌های پرسپولیس و پیکان گذر کرد.
علیپور حالا فقط 2 گل تا صدر گلزنان لیگ فاصله دارد. جایی که عیسی آل‌کثیر و شهریار مغانلو ایستاده‌اند.

3 – یکی از مهم‌ترین انتقاداتی که به کارلوس کی‌روش می‌شد و یا حتی دوره کوتاه مدت حضور مارک ویلموتس در تیم ملی؛ حاضر نشدن آنها در ورزشگاه‌های ایران بود. انها لیگ برتر را از نزدیک دنبال نمی‌کردند و گرچه مدعی بودند دستیاران‌شان تیم‌های داخلی را زیر نظر دارند اما خروجی لیست‌شان کاملاً آشکار می‌کرد که ستاره‌های لیگ خیلی مورد توجه سرمربیان تیم ملی نیستند اما ظاهراً دراگان اسکوچیچ نمی‌خواهد راه آنها را برود.
او در شرایطی که کرونا در تمام دنیا همه‌گیر شده، ترجیح داد به ایران بیاید و بازی دیشب پرسپولیس و پیکان را از نزدیک در ورزشگاه شهدای شهرقدس دنبال کند. قاعدتاً او به دلیل شیوع کرونا، بهترین دلیل برای نیامدن به ایران را داشت اما نشان داد که پای کار است و می‌خواهد هیچ بازی مهمی در لیگ ایران را از دست ندهد.

۴- مهدی عبدی مهاجم شمالی پرسپولیس که در این فصل توانسته بود در دربی گل سه امتیازی را وارد دروازه استقلال کند بعد از ۱۸ هفته بار دیگر گلزنی کرد؛ این بار اما مقابل دیگر تیم تهرانی یعنی پیکان. شهریار مقانلو بازهم از روی نقطه پنالتی موفق به گلزنی شد تا حالا با ۱۱ گل زده همچنان آقای گل مسابقات باشد. وحید امیری اولین مصدوم صدرنشین در ایام کرونای بود که همان نیمه‌نخست تعویض شد و جای خودش را به مهدی عبدی داد که شب گذشته دبل کرد. نکته جالب اینکه دیدار رفت دو تیم هم به دلیل محرومیت هواداران پرسپولیس، بدون تماشاگر برگزار شده بود.

 

captcha
تازه ها
بیشتر