پرسپولیس / شناسه خبر: 102130 / تاریخ انتشار : 1399/4/10 13:36
|
قراردادی برای مربیگری در تیم ملی نبسته‌ام

باقری: برای قهرمانی اصلاً خیال‌مان راحت نیست

ناصرقراگزلو/کریم باقری، مربی پرسپولیس با وجود فاصله نسبتاً زیاد امتیازی تیم‌شان با سایر تیم‌ها هنوز کار قهرمانی را برای تیم‌شان تمام‌شده نمی‌داند. مربی پرسپولیس در گفت‌و‌گویی اختصاصی با ایران ورزشی به تمام سؤالات ما بعد از چند ماه سکوت پاسخ داد و مانند همیشه خیلی فوتبالی و راحت و خیلی شفاف توضیحات لازم را ارائه داد.

بعد از تعطیلی حدوداً چهارماهه فکر می‌کردید شروع کارتان با برد پرگل همراه شود؟
در تعطیلی شرایط سختی بر همه تیم‌ها حاکم بود اما با وجود تمام دشواری‌هایی که وجود داشت بازیکنان ما در تعطیلات طبق برنامه تا حدود زیادی بدن‌های خودشان را به‌خوبی حفظ کردند. در یک ماه اخیر هم بازی‌های تدارکاتی بسیار خوبی انجام دادیم اما با این وجود یک دغدغه بزرگ هم داشتیم و خوب می‌دانستیم که شرایط بازی‌های تدارکاتی با بازی‌های رسمی فرق می‌کند و هر تیمی وقتی مدت طولانی از بازی‌های رسمی دور باشد برای بازگشت با مشکل مواجه خواهد شد. ما هم به‌دلیل مواردی که توضیح دادم فکر می‌کردم مشکلاتی داشته باشیم اما با این وجود نکته مهم برد و پیروزی بود که به آن رسیدیم و استارت کارمان را با بردی پرگل زدیم که این امر می‌تواند ما را برای ادامه بازی‌ها به شکل پرقدرت و با شرایط کیفی بهتر امیدوار سازد.


چرا تیم‌تان بعد از گل اول زیر فشار قرار گرفت و در چند صحنه تحت تأثیر تیم پیکان قرار گرفت؟
 بله، تیم‌مان در دقایقی افت داشت. تیم پیکان به ارسال‌های بلند چشم دوخته بود به همین دلیل تیم ما ناخواسته عقب رفت اما با این وجود در نیمه اول تیم ما بهتر کار کرد ولی در نیمه دوم بازی برابری بود و خوشحالم که تیم‌مان با هوش کار کرد و به خواسته‌مان هم رسید.


خودتان پیش‌بینی برد با نتیجه 3 بر یک را داشتید؟
 خودم پیش‌بینی بازی سختی را در دیدار اول‌مان داشتم چون شرایط بازی‌های تدارکاتی با بازی‌های رسمی فرق می‌کند به‌خاطر همین هم کمی برای بازی اول‌مان دلهره داشتم و این مسأله‌ای است که همواره در شروع بازی‌ها وجود داشته و دارد اما با این وجود بازیکنان ما با تجربه خوبی که دارند به ما در راه رسیدن به پیروزی پرگل کمک کردند.


خط دفاع پرسپولیس روی بعضی از توپ‌ها خصوصاً ضربات سر مانلو و یکی دو صحنه دیگر ناهماهنگ کار کرد؟
مغانلو در این فصل جزو بهترین مهاجمان لیگ بوده و موفق شده با کمک هم‌تیمی‌هایش بهترین شرایط را داشته باشد و با قد و قواره خوب و فیزیک عالی توانسته با توپ خوب کار کند و تمام مدافعان لیگ را اذیت کند، از همین‌رو ما نمی‌توانیم روی عملکرد این مهاجم و فشاری که او روی مدافعان می‌آورد در مورد این موضوع صحبت کنیم که مدافعان ما ضعیف یا ناهماهنگ بوده‌اند.


دروازه‌بان اول تیم‌تان در چند صحنه خوب بود اما بعضی از کارشناسان نظر می‌دهند که بیرانوند به‌دلیل شرایط خاصش هوایی شده است؟
 مسائلی که در مورد رفتن بیرانوند وجود دارد و به قول خودمان رفتن یا نرفتن بالاخره بر روی عملکرد بازیکن ما تا حدودی تأثیرگذار است، اما بیرانوند بازیکنی حرفه‌ای است و فعلاً تمام تمرکزش را روی موفقیت پرسپولیس قرار داده است. او در این اندیشه است تا روزی که هست بهترین عملکرد را داشته باشد و مسلماً هر زمانی هم که بستر برای رفتنش فراهم شد به بهترین شکل ممکن از پرسپولیس خواهد رفت.


اما گویا 11 تیر قرارداد بیرانوند با پرسپولیس تمام می‌شود!
 فعلاً که علی بازیکن ماست  و خبر جدیدی هم در رابطه با رفتن بیرانوند نشده است.


با فاصله امتیازی زیادی که با تیم دوم دارید چقدر به شکل جدی به قهرمانی فکر می‌کنید؟
 ما با بقیه تیم‌ها کاری نداریم و فقط به عملکرد خودمان فکر می‌کنیم. ما بازی به بازی پیش می‌رویم و به این فکر می‌کنیم که در هر بازی عملکردمان را نسبت به بازی‌های قبل ارتقا بدهیم.


اضلاع قهرمانی و شانس‌های قهرمانی این فصل را چندضلعی می‌دانید؟
 من نمی‌خواهم حرف از تعداد اضلاع بزنم چون گفتم به بقیه تیم‌ها اصلاً کاری نداریم.


اما به نظر می‌رسد خیال‌تان به‌نوعی از بابت قهرمانی آسوده شده!
 نه اصلاً اینطور نیست و ما اصلاً خیال‌مان بابت قهرمانی راحت نشده است. ما هشت بازی و به‌نوعی هشت فینال را پیش‌رو داریم و اگر خیال‌مان راحت بود بازیکنان‌مان به آن شکل با همه وجود برای پیروزی مقابل پیکان تلاش بی‌حد و اندازه‌ای را خرج نمی‌کردند.


اما اگر 4 بازی دیگرتان را برنده شوید رسماً قهرمان می‌شوید و تیم مدعی دیگری به امتیاز پرسپولیس نمی‌رسد؟
 ما اینطور فکر نمی‌کنیم چون خوب می‌دانیم بازی با تیم‌های پایین جدولی و وسط جدولی خیلی سخت است و پیش‌بینی بازی‌های دشواری را داریم و با تمام قوا در هر بازی به مصاف حریفان می‌رویم که در تمام آنها پیروز شویم و اصلاً اینطور نیست که فکر کنیم چهار بازی را ببریم و به‌نوعی خیال‌مان را راحت سازیم. شرایط در اواخر فصل دشوار می‌شود و اگر خیال‌مان بابت قهرمانی راحت بود بازیکنان‌مان برای پیروزی مقابل پیکان خودشان را به آب و آتش نمی‌زدند.


مهدی عبدی در مقابل پیکان دبل کرد. آیا این بازیکن با این وجود که مانند دربی گل زد اما نیمکت‌نشین شد باز هم به نیمکت می‌چسبد یا این‌بار او در بقیه بازی‌ها بازیکن ثابت پرسپولیس خواهد شد؟
 بازیکنان کمتر بازی کرده باید منتظر فرصت باشند تا خودشان را بهتر نشان دهند. در این بین شاید بازیکنی در 10 دقیقه یا بازیکن دیگر در 90 دقیقه بتواند توانایی‌هایش را نشان بدهد. نکته مهم این است که بازیکن توانایی‌اش را نشان بدهد. عبدی در دربی گل پیروزی را زد اما بالاخره هر بازیکنی ظرفیتی دارد و بعد از اینکه بازیکن نیمکت‌نشین شد ما باید مراقب بازیکن خودمان باشیم.


اما در غیاب دو بازیکن خارجی‌تان به نظر مهاجم مکمل دیگری جز عبدی برای حضور در کنار علیپور در تیم‌تان ندارید؟
 بله، متأسفانه فعلاً دو بازیکن خارجی‌مان را در اختیار نداریم، اما بازیکنانی مانند عبدی و برزگر و روستایی باید بیشتر خودشان را نشان بدهند که مربی مجاب به استفاده از آنها شود و دو گل هم تضمینی برای حضور ثابت بازیکن نیست و هر کسی خوب در تمرین ظاهر شود و آماده باشد کادر فنی از او استفاده خواهد کرد.


ولی شاید ناخودآگاه منتظر اشباع شدن بازیکنان‌تان باشید؟
 نه، ما نگرانی از این بابت نداریم. بازیکنان ما اشباع نمی‌شوند و با روحیه حرفه‌ای که دارند با تمام وجود به‌دنبال پیروزی هستند و به‌هیچ‌وجه در هیچ شرایطی بی‌انگیزه نخواهند شد.


چقدر شانس آقای گلی برای علیپور قائلید؟
 من نمی‌توانم در این رابطه درصد خاصی را مشخص سازم. هنوز هشت بازی دیگر باقی مانده و همه چیز به‌نوعی به خود علی بستگی دارد اما علیپور همیشه به بهترین شکل در خدمت تیم بوده است.


فکر می‌کنید بتوانید مانند فصل قبل در سه جام موفق شوید؟
 بعد از قهرمانی در لیگ حتماً راحت‌تر می‌توانیم راجع به این مسائل حرف بزنیم، اما فعلاً نمی‌توان حرف از جام‌های دیگر زد.


شرایط حضورتان در تیم ملی به چه شکل است و از چه زمانی در تیم ملی به شکل رسمی کارتان را آغاز خواهید کرد؟
 با فدراسیون صحبت داشتم اما فعلاً با آنها قرادادی نبسته‌ام.


اما همه‌جا حضور شما و هاشمیان را به‌عنوان دستیار اسکوچیچ قطعی می‌دانند؟
 بله، اما مشکل این است که باید قرارداد بسته شود تا بعد بشود بهتر راجع به مسائل دیگر حرف زد. من هم با آقای اسکوچیچ به شکل غیررسمی حرف زده‌ام. در حال حاضر هم ایشان مشغول دیدن بازی‌ها هستند تا بتوانند بازیکنان را به‌خوبی دنبال کنند.

captcha
تازه ها
بیشتر