پرسپولیس / شناسه خبر: 102131 / تاریخ انتشار : 1399/4/10 13:40
|
عالیشاه قدر فرصت طلایی‌اش را ندانست

وداع شماره 2 با ارنج اصلی تا اطلاع ثانوی!

محمد قراگزلو/ مطابق انتظار و پیش‌بینی‌ها، امید عالیشاه با بازوبند کاپیتانی در ترکیب اصلی پرسپولیس به میدان رفت. امید در پست هافبک چپ بازی می‌کرد و مقابل پیکان ته‌جدولی شانس این را داشت تا در غیاب مهدی ترابی و البته بشار رسن خودی نشان دهد و چشم یحیی را بگیرد.
این اولین باری بود که یحیی از امید در ترکیب اصلی استفاده می‌کرد که این اتفاق در پی محرومیت ترابی و ناآمادگی رسن که دیر از تمرینات برگشته بود رقم خورد، اما بعید نیست اولین بازی عالیشاه در ترکیب اصلی تیم یحیی آخرینش هم باشد!
واقعیت این است که عالیشاه نتوانست از فرصت مناسبی که در اختیارش قرار گرفته بود استفاده کند و هدیه کادر فنی را باز نکرده پس فرستاد.
از شانس خوب امید عالیشاه، فضای مقابل او مثل یک اتوبان باز بود که او می‌توانست  در آن تاخت‌و‌تاز کند، موقعیت بسازد و حتی گل بزند اما دقیقه 70 وقتی تابلوی تعویض بالا رفت و امید باید از زمین بیرون می‌رفت هیچ‌کس توی دلش نگفت «چرا تعویضش می‌کنی، شاید در این 20 دقیقه کاری بکند.»
علی حمودی، کاپیتان پیکان مدام نفوذ می‌کرد و بازی ریسکی او و البته شناخت بالای کادر فنی از این حفره ترکیب پیکان باعث شد پرسپولیس از سمت چپ خود بارها به سمت دروازه حریف برود. عالیشاه در همان شروع بازی فهمید که می‌شود از این منطقه موقعیت ساخت و حتی گل زد اما وقتی از بازی بیرون می‌رفت نه گل زده بود نه پاس گل داده بود؛ آن هم در شرایطی که برای هر دو اتفاق شانس داشت.
امید عالیشاه چندین‌بار توپ‌های خوبی را لو داد یا تصمیم بدی می‌گرفت که توپ لو می‌رفت و به نتیجه نمی‌رسید وگرنه شاید پرسپولیس در همان نیمه نخست کار پیکان را تمام کرده بود. او یک‌بار می‌توانست با کات‌بک مناسب علی علیپور و وحید امیری را در موقعیت گلزنی قرار دهد که پاس نداد. یک‌بار هم با زرنگی علیپور و فرار سریعش با گلر حریف تک‌به‌تک شد که به فکر زدن گل نمایشی افتاد و به توپ فر داد تا گل چیپ بزند در حالی که می‌توانست با ضربه ساده‌تری به گل برسد.
امید البته چند فرار و ارسال مناسب منجر به خلق موقعیت هم داشت اما بیشتر از اینکه این کارهای مثبتش به چشم بیاید موقعیت‌سوزی‌ها و فرصت خراب کردن‌هایش به چشم آمد. باور کنید اگر عالیشاه به اندازه میزان آمادگی‌اش قدردان موقعیت بود و می‌توانست از آن فضای فوق‌العاده پیش‌رویش استفاده مناسبی ببرد می‌توانست تک‌ستاره میدان لقب بگیرد اما متأسفانه بدون دستاورد مهمی از زمین بیرون رفت و حالا باید دنبال اندک شانس‌هایش برای خودنمایی مجدد باشد.
باور کنید اگر امید نمایش بهتری داشت کادر فنی هرگز از بشار رسن نه‌چندان آماده استفاده نمی‌کرد اما عالیشاه غیر از فرصت‌سوزی‌هایش دوباره همان اشتباهات قبلی را تکرار کرد و به مدافع پشت سرش (نادری) کمک نمی‌کرد تا تعویض شود و این فرصت مهم و طلایی برای اثبات توانایی‌هایش را از دست بدهد.
حالا و از بازی با شاهین بوشهر هم مهدی ترابی به ترکیب باز خواهد گشت هم اینکه بشار رسن آماده‌تر می‌شود و شانس بازی پیدا می‌کند که در این شرایط حضور عالیشاه در ترکیب اصلی بعید خواهد بود و شاید این رویه با وجود مصدومیت وحید امیری و کمتر شدن بازیکن در فاز تهاجمی باز هم ادامه داشته باشد.
در این شرایط عالیشاه مثل مقطعی از حضور برانکو در پرسپولیس، دوران کاری کالدرون و هفته‌های قبل از کرونا باید دنبال این باشد تا به‌عنوان بازیکنی تعویضی و در اندک دقایق حضورش در زمین خودی نشان دهد که ادامه نیمکت‌نشینی‌ها حتماً نگرانش خواهد کرد.
به‌لحاظ تداوم حضور در پرسپولیس، عالیشاه قدیمی‌ترین بازیکن پرسپولیس به حساب می‌آید اما شاید این برایش خوب نباشد که اینطوری از زمین بیرون برود و از حالا همه بدانند که به ترکیب اصلی برنخواهد گشت اما امید به دست خود کاری کرده که حالا هیچ‌کس نگران او نیست و این حتماً برایش ناراحت‌کننده‌تر از نیمکت‌نشینی‌هایش در ادامه فصل خواهد بود.
 

captcha
تازه ها
بیشتر