پرسپولیس / شناسه خبر: 102132 / تاریخ انتشار : 1399/4/10 13:43
|
خروج‌های اشتباه و پنالتی بی‌مورد

ذهن بیرانوند در آنتورپ، جسمش در شهر قدس

محمد قراگزلو/ قبل از بازی با پیکان گفته شد این آخرین بازی علیرضا بیرانوند در ترکیب پرسپولیس خواهد بود و بعد از آن دیگر او را در این تیم نخواهیم دید اما بازی با پیکان هم تمام شد و فعلاً خبری از زمان رفتن بیرو به بلژیک و حضور در تمرینات آنتورپ نیست.
آنطور که باشگاه پرسپولیس چند روز قبل اعلام کرد زمان رفتن بیرو از ایران بعد از 11، 12 تیرماه مشخص خواهد شد؛ تقریباً همان زمانی که بیرو دیگر رسماً بازیکن پرسپولیس نیست و عضوی از تیم آنتورپ به حساب می‌آید.
با این حساب بیرو حداقل می‌تواند در بازی شاهین بوشهر هم همراه تیمش باشد و شاید حتی به دیدار با ماشین‌سازی تبریز هم برسد. با این حال سؤال اصلی اینجاست که آیا کادر فنی پرسپولیس با شرایط فعلی بیرانوند حاضر خواهند شد به او دوباره میدان بدهند؟
در پتانسل فنی بالای بیرانوند تردیدی نیست و یحیی و همکارانش به این مهم اذعان دارند اما نمایش بیرانوند در شهر قدس توجه مناسبی برای آنهاست تا مثل دوران قل از کرونا او را نیمکت‌نشین کرده و به رادوشوویچ در ترکیب اصلی میدان دهند.
نمایش بیرانوند در شهر قدس ثابت کرد نگرانی‌ها و دلواپسی‌هایی که در خصوص او وجود دارد بی‌مورد نبوده و به نظر می‌رسد مشکلات ناشی از غیبت در تمرینات پیش‌فصل آنتورپ به اندازه کافی روی روان گلر شماره یک پرسپولیس تأثیر منفی گذاشته است.
بیرانوند در بازی با پیکان یکی دو مهار نسبتاً خوب داشت و تنها یک‌بار از روی پنالتی دروازه‌اش باز شد اما ریز شدن در عملکرد او نشان می‌دهد این دروازه‌بان با ذهنی به‌هم‌ریخته و روانی ناآرام مقابل تیم ته‌جدول بازی کرده است. بررسی نمایش بیرو در این مسابقه نشان می‌دهد ذهن این دروازه‌بان در آنتورپ بوده و فقط جسمش در شهر قدس حضور داشت یا اگر منصفانه‌تر بخواهیم بگوییم بیرو با حواس جمع در این مسابقه حاضر نشده و هرگز نمی‌تواند این مسأله را رد کند.
تمرینات پیش‌فصل آنتورپ چند روزی است شروع شده و با در نظر گرفتن اینکه فصل تازه ژوپیلرلیگ از هفته اول مرداد آغاز خواهد شد حالا همه حواس بیرانوند به این است که هرچقدر دیرتر در تمرینات تیم جدیدش حاضر شود شانس فیکس شدنش کمتر خواهد شد و با توجه به فضای تازه برای فوتبال و زندگی شاید روزهای سختی در انتظارش باشد.
همین ذهن پریشان باعث شد تا بیرانوند مقابل پیکان چند خروج بد و نامطمئن داشته باشد و البته یک پنالتی تقدیم حریف کند. با خروج اشتباه بیرو در دقیقه 57 پیکان نه‌چندان قدرتمند تا آستانه گلزنی با ضربه سر مغانلو پیش رفت و فقط خوش‌شانسی بیرو و پرسپولیس مانع از ثبت گل شد. این اشتباه در شرایطی رقم خورد که پرسپولیس با یک گل از حریف پیش افتاده بود و گل تساوی می‌توانست سرنوشت این مسابقه را تغییر دهد.
بیرو در دقایق پایانی دنبال توپی رفت که دلیلی برای تعقیبش وجود نداشت و یک پنالتی به حریف تقدیم کرد تا خبری از کلین‌شیت هم نباشد. با این شرایط اگر بیرو را مقابل شاهین در ترکیب اصلی نبینیم نباید تعجب کنیم اما کادر فنی پرسپولیس هم می‌داند این مشکلات ناشی از سرگردانی و بلاتکلیفی این دروازه‌بان است و البته نباید بیش از این به خودش و پرسپولیس لطمه بزند.

 

captcha
تازه ها
بیشتر