پرسپولیس / شناسه خبر: 102134 / تاریخ انتشار : 1399/4/10 13:48
|
4 نکته از پرسپولیس در شهرقدس

بازیسازی کنعانی، از دست دادن وحید

رضایت یحیی از کنعانی

هر دو مدافع میانی پرسپولیس در بازی با پیکان نمایش درخشانی داشتند تا غیبت سیدجلال به چشم نیاید. در واقع غیر از یکی دو موقعیت که با ضربات ایستگاهی و کرنر روی دروازه بیرانوند ایجاد شد پرسپولیس موقعیت چندانی به حریفش نداد. در این میان کنعانی‌زادگان حتی از شجاع هم بهتر بود و کادر فنی از او رضایت کامل دارند. کنعانی‌زادگان غیر از استحکام در کار دفاعی، بازیسازی هم می‌کرد و از این جهت عملکردش کاملاً مورد رضایت یحیی قرار گرفت. او حتی موقعیت گلزنی هم داشت اما مقابل سد مدافعان حریف بدشانس بود.

 

نادری و شیری اوکی

دو مدافع کناری پرسپولیس در بازی با پیکان نمایش قابل قبولی داشتند. مهدی شیری و محمد نادری بارها موقعیت‌سازی کردند و سهم نادری هم یک پاس گل بود. البته او به‌خاطر ترس از مصدومیت دوباره کمی دست به عصا کار می‌کرد و در نیمه دوم راه افتاد، اما با وجود این نمایش خوب، کادر فنی پرسپولیس از او انتظار بیشتری دارد. شیری هم در دفاع و حمله بالانس و حتی موقعیت گلزنی نیز داشت، اما هم در کار دفاع هم در حمله طوری عمل کرد که می‌توان به او نمره قبولی داد. شیری و نادری در شرایط خوبی کار کردند که رقیبی ندارند.
 

 

سیامک و پاس گل مهم

سیامک نعمتی در بازگشت به ترکیب اصلی تلاش زیادی کرد کادر فنی را مجاب کند که می‌تواند عنصر مهمی در تیم باشد. او در توپگیری‌، فرارها و موقعیت‌سازی از راست عملکرد قابل قبولی داشت اما در ضربات آخر و پاس‌های آخر بعضاً اشتباه می‌کرد. در نهایت او با یک پاس گل در لحظات پایانی از میدان بیرون رفت و پاسش آنقدر دقیق بود که اشتباه شیخ ویسی باعث نشود تا ارزش کار او پایین بیاید. این پاس گل برای سیامک ارزش زیادی داشت چراکه با وجود بازگشت مهدی ترابی به ترکیب در دیدار با شاهین، شاید یحیی همچنان سیامک را به بشار نه‌چندان آماده ترجیح دهد.

امیری 4 بازی نیست

برد مقتدرانه پرسپولیس مقابل پیکان برای اعضای این تیم و هوادارانش شیرین بود، اما این برد مهم یک اتفاق تلخ هم داشت.
مصدومیت وحید امیری در همان دقیقه 30 بازی با پیکان باعث شد او از زمین بیرون برود اما اخباری که بلافاصله بعد از بازی منتشر شد نشان می‌داد مصدومیت امیری جدی است و او چند بازی را از دست خواهد داد.
عضله همسترینگ پای راست امیری دچار کشیدگی شد که یکشنبه‌شب معاینات اولیه روی پای او انجام شد.  با این حال بر خلاف شایعات اولیه ظاهراً همسترینگ او پاره نشده و کش آمده است.
اگر همسترینگ او پاره می‌شد احتمالاً وحید را در این فصل دیگر در میدان نمی‌دیدیم اما با وجود کشیدیگی عضله این بازیکن احتمالاً سه هفته‌ای دور از میدان خواهد بود و با توجه به فشردگی بازی‌ها بعید نیست سه یا چهار بازی بعدی تیمش را از دست بدهد.  در غیاب امیری مهاجمان جوان پرسپولیس مثل عبدی، روستایی و برزگر شانس بیشتری برای بازی  خواهند داشت


 

 

captcha
تازه ها
بیشتر