ion

دلایلی برای زنده‌ ماندن

اندیشه /
شناسه خبر: 324574

انتشارات علمی فرهنگی به تازگی کتاب «دلایلی برای زنده‌ ماندن» نوشته مت هیگ را توسط گیتا گرکانی به فارسی ترجمه و روانه بازار نشر کرده است.

ایران آنلاین /گروه اندیشه:

 کتاب «دلایلی برای زنده‌ ماندن» حاصل مبارزه مت هیگ با افسردگی و اضطراب بی‌اندازه شدیدی است که نزدیک بود او را از پای در آورد. اثری کوتاه، صریح و مثبت درباره برخورد درست با بحران‌های روحی و لذت بردن از زندگی است؛ داستان واقعی بحران‌هایی که مت هیگ به آنها دچار شد و چگونگی غلبه او بر افسردگی و چگونه زندگی کردن است.

مت هیگ/ نویسنده کتاب «دلایلی برای زنده ماندن»


این کتاب کوچک و ساده می‌تواند به کسانی که فکر می‌کنند به آخر راه رسیده‌اند کمک کند، «دلایلی برای زنده ماندن» کتابی است درباره اینکه چطور از بودنمان در این جهان لذت ببریم.

 
یکی از مطالب جالب کتاب گفتاری با عنوان «چطور کمی از شوپنهاور خوشحال‌تر باشیم؟» است. در بخشی از این مطلب آمده است: «برای آرتور شوپنهاور فیلسوف محبوب افسرده، زندگی در بردانده اهداف بی‌حاصل بود. «ما یک حباب صابون را به طولانی‌ترین مدت و به بزرگ‌ترین حد ممکن باد می‌کنیم، اگرچه به یقین می‌دانیم خواهید ترکید.» بر اساس این دیدگاه، اهداف سرمنشا درماندگی‌اند. هدف محقق نشده موجب رنج می‌شود، اما در واقع دست‌یابی به آن تنها رضایتی کوتاه ایجاد می‌کند.

شوپنهاور نشان می‌دهد ناشادمانی چگونه عمل می‌کند. آثار او تشریح‌کننده اهداف ضد هدف است که خودش نمی‌توانست به آنها عمل کند.» نویسنده در این کتاب می خواهد نشان دهد که چگونه می‌توان با راهکارهای عملی از شوپنهاور کمی خوشحال تر بود./ایبنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.