ion

وزیر ارتباطات:

انقلاب صنعتی چهارم با شغل های جدید در راه است

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 326564

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سومین کنفرانس تخصصی اینترنت اشیا گفت: در انقلاب صنعتی چهارم ۴۰۰ تا ۸۰۰ میلیون شغل سنتی از میان می رود. از سال ۲۰۱۵ تاکنون نیز ۸۰۰ هزار شغل سنتی در انگلستان از بین رفته و به جای آن ۳.۵ میلیون شغل‌نوین ایجاد شده است.

ایران آنلاین /محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به اینکه انقلاب چهارم صنعتی درحال رخ دادن است، گفت: اقتصاددانان مطرح دنیا در این باره صحبت کرده اند و بر خلاف سه انقلاب صنعتی قبلی، انقلاب صنعتی چهارم در کمتر از ۱۰ سال رخ می دهد و نقش های جدیدی را باز می آفریند تا شاهد بهبود شاخص های بهره وری باشیم.

وی با اشاره به اینکه در انقلاب صنعتی چهارم ۸ تا ۹ درصد مشاغل، عناوین جدیدی هستند که قبلا وجود نداشتند، اظهار کرد: علیرغم بهبود بهره وری و با وجود رشد اقتصادی، اما در بخش صنعت و کشاورزی با کاهش تقاضای شغل مواجه هستیم. این بدان معناست که در این حوزه ها باید تعدیل‌هایی انجام دهیم درحالی که به دلیل موضوعات اجتماعی، جلوی آن گرفته می شود و تحولی رخ  نمی دهد.

بالاترین مقام مسئول حوزه ICT کشور با بیان اینکه مشاغل جدید قطعا به ایجاد اشتغال پایدار کمک می کنند، تصریح کرد: ایجاد شغل با استفاده از خلاقیت موجود در آن ایجاد می شود و بهبود بهره وری در حوزه خدمات در بخش فناوری اطلاعات رشد بیشتری دارد.  این جوانان که دارای خلاقیت هستند نیاز به اکوسیستم ‌و ‌زیست بوم‌دارند تا بتوانند توانمندساز باشند که بخشی از زیست بوم، بازار است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.