ion

انتقال مال به دیگری به قصد فرار از دِین، حبس دارد. کارشناسان در این مورد توضیح داده‌اند.

ایران آنلاین /پرسش مخاطب درباره فرار از دِین این است:

سلام به شما کارشناسان گرامی بنده برای کسی ضامن شدم از بانک وام گرفته وسند آپارتمانم را رهن بانک گذاشتم واکنون ایشان وام را برگشت نداده وبرای آپارتمان بنده بانک اجرا در آورده آیا بنده می‌توانم از گیرنده وام شکایت کنم ودرضمن می‌توانم برای او توقیف اموال در بیاورم واگر ایشان دراین چند روز قبل از شکایت وتوقیف اموال دارایی‌های خود را به نام شخص دیگر کند یا بفروشد این مامله قابل برگشت است ومی توان آن راعمل فرار از دین تلقی کرد ومعامله را فسخ کرد واگر خریدار تمام پول معامله را پرداخته باشد وطرف آن را خرج کرده باشد چکار می‌توان کرد؟

پاسخ کارشناسان:
در صورتیکه از بابت بدهی وام گیرنده، مبلغی را پرداخت نمایید به همان میزان می‌توانید به وی مراجعه نمایید. 
از طرفی دیگر مطابق ماده ۲۱ قانون نحوه‌ی اجرای محکومیت‌های مالی، انتقال مال به دیگری به هر نحو به وسیله مدیون با انگیزه فرار از ادای دین به نحوی که باقی مانده اموال برای پرداخت دیون کافی نباشد، موجب حبس تعزیری یا جزای نقدی درجه شش یا جزای نقدی معادل نصف محکوم‌به یا هردو مجازات می‌شود و در صورتی که منتقل‌الیه با علم به موضوع اقدام کرده باشد، در حکم شریک جرم است. دراین صورت عین مال و در صورت تلف یا انتقال، مثل یا قیمت آن از اموال انتقال گیرنده به عنوان جریمه اخذ و محکوم‌به از محل آن استیفاء خواهد شد./میزان

کلمات کلیدی

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.