فوتبال ایران / شناسه خبر: 89464 / تاریخ انتشار : 1397/8/28 18:15
|

ایران ورزشی آنلاین / دوشنبه، 1397/8/28، بازی عقب افتاده هفته نهم لیگ هجدهم، ورزشگاه آزادی تهران، ساعت16:15، تماشاگر: 15هزارنفر

پرسپولیس: 2

گلها: کمال کامیابی نیا(76)، علی علیپور(79)

پیکان: یک

گل: شاهین ثاقبی(41)

داور: مهدی مرجان زاده

کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی، سعید علی نژادیان

اخطار:محمدقاضی(پیکان)

بازیکن برتر: امیدعالیشاه(پرسپولیس)

پیکان: وحید شیخ ویسی، حجت حق وردی، سجاد مشکل پور، علی حمودی، آرمان قاسمی، مگنو باتیستا، امیرحسین کریمی، مهدی مومنی، شاهین ثاقبی80واسعی)، فراز امامعلی(90خانزادی)، محمد قاضی

سرمربیک مجید جلالی

پرسپولیس: رادوشوویچ، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، شایان مصلح، سیامک نعمتی، کمال کامیابی‌نیا، محسن ربیع‌خواه، آدام همتی(59سعیدحسین پور)، امید عالیشاه(2+90محمدامین اسدی)، گادوین منشا، علی علیپور(4+90احسان علوان زاده)

سرمربی: برانکوایوانکوویچ

---

*بازی درحالی آغاز شد که تماشاگران آن چنانی به ورزشگاه آزادی نرفته بودند. استقبالی کم که یاد آور وضعیت سکوها در بازی تیم ملی مقابل تیم ملی ترینیداد توباگو بود. البته بعد از شروع بازی آرام آرام تماشاگران بیشتری سکوها را پر کردند تا این بازی حال و هوای داغ تری به خود بگیرد.

*تعدادی از کودکان مبتلا به بیماران کلیوی در کنار زمین حاضر شدند و این بازی را از نزدیک نظاره کردند. 

دقیقه5:اولین کرنر را پیکان روی دروازه پرسپولیس فرستاد که در نهایت مدافعین توپ را دفع کردند و این موقعیت برای مهمان این دیدار از دست رفت.

دقیقه 8: خطای خشن مهدی مومنی روی شجاع خلیل زاده باعث شد که مهدی مرجان زاده داور به این بازیکن پیکان تذکر جدی بدهد.

دقیقه11: محمد قاضی بعد از اشتباه مدافعان پرسپولیس با پای چپ دروازه پرسپولیس را هدف قرارداد که شوت او با فاصله زیاد به اوت رفت.

---

دقیقه12: خطای شدید مصلح روی مهدی مومنی داور را دوباره مجاب به تذکری جدی کرد اما این بار سهم پرسپولیسی ها بود.

دقیقه22: ارسال دقیق عالیشاه که از جناح چپ تیمش نفوذ کرده بود موقعیتی طلایی را برای مهاجمان پرسپولیس فراهم کرد اما آن ها به توپ نرسیدند تا مدافعان پیکان ارسال عالیشاه را دفع کنند. در بازگشت توپ آدام همتی هم شوتی از سر رفع تکلیف به توپ زد که با فاصله بسیار زیادی اوت شد. 

دقیقه27: امید عالیشاه بر اثربرخورد شدید دست حمودی به صورتش  از ناحیه دهان دچار خونریزی شد که بازی دقایقی بعد از این اتفاق متوقف شد.

دقیقه32: امید عالیشاه دوباره مدافعان پیکان را به هم ریخت اما ارسالش چندان دقیق نبود تا مانند دفعه قبل مهاجمان را درموقعیت طلایی گلزنی قرار دهد.

دقیقه36: علی حمودی که دقایقی قبل ناخودآگاه باعث خونریزی دهان عالیشاه شده بود این بارخودش با شدت مصدوم شد. او که درحال نفوذ به سمت دروازه پرسپولیس با تکل شجاع خلیل زاده روی زمین افتاد که درهمین حین خلیل زاده هم تعادلش را از دست داد و به شکلی غیرعمدی با کف استوک هایش به صورت حمودی زد تا این بازیکن دقایقی از درد به خودش بپیچد.

دقیقه40: پرسپولیس صاحب موقعیت شد ودوباره منشاء درمتن این موقعیت قرار گرفت. این بازیکن که می توانست دیگر بازیکنان را با پاسی دقیق صاحب موقعیتی بهتر کند از راه نسبتا دور و در اوج خودخواهی توپ را شوت کرد که دروازه بان پیکان بدون دردسر توپ را در آغوش کشید.

---

دقیقه41: شاهین ثاقبی درمیان انبوهی از مدافعان پرسپولیس به سمت دروازه این تیم رفت و با شوتی دقیق و نرم دروازه پرسپولیس را در میان بهت و حیرت تماشاگران باز کرد. در این گل مدافعان و هافبک های دفاعی پرسپولیس تعلل چشمیگری داشتند و ثاقبی را آزاد گذاشتند.

دقیقه44: مصلح از سمت راست دفاعی پیکان که پاشنه آشیل این تیم از ابتدای بازی بوده نفوذ کرد و توپ را برای منشاء فرستاد اما این بازیکن بی دلیل از روی توپ جا خالی داد! تا موقعیت به راحتی از دست برود.

---

دقیقه45: درنهایت بازی پرافت و خیز پرسپولیس با پیکان در نیمه اول با تک گل ثاقبی به نفع سفید پوشان این میدان به پایان رسید تا سرخپوشان بازنده به رختکن بروند.

دقیقه46: شاهین ثاقبی در همان ثانیه های نخست نیمه دوم بر اثربرخورد با سیامک نعمتی به شدت روی زمین افتاد و درحالی که بازی درجریان بود داور ناچار به توقف بازی شد.

دقیق50: ارسال مومنی وپیامد آن پاسکاری مهاجمان پیکان می رفت این تیم را به گل دوم برساند اما مدافعان پرسپولیس به این غائله خاتمه دادند تا گل دوم را نخورند.

دقیقه54: شایان مصلح دوباره از سمت راست مدافعان پیکان نفوذ کرد و توپ را هم به سمت دروازه شلیک کرد که شیخ ویسی واکنش مناسبی روی این توپ داشت و با کمک مدافعان این موقعیت را خنثی کرد.

دقیقه56: سیامک نعمتی بازیکن سابق پیکان از فاصله 30متری توپ را به سمت دروازه تیم سابقش شلیک کرد که این شوت هم برای پرسپولیس گلی به همراه نداشت و توپ با بافاصله نسبتا زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه59: آدام همتی که خسته نشان می داد از ترکیب پرسپولیس بیرون رفت تا حسین پور بار دیگر در ترکیب پرسپولیس قرار بگیرد.

دقیقه63: همکاری عالیشاه و علیپور می رفت تا پرسپولیس را در موقعیتی مناسب قرار دهد اما این همکاری به سرانجام نرسید. 

دقیقه69: پرسپولیس که دقایق طولانی سعی در به تساوی کشیدن بازی دارد با پاس های بلند به دنبال باز کردن روزنه ای تازه است. دریکی از موقعیت ها نعمتی سانتر خوبی را روی دروازه پیکان فرستاد که باز هم با هوشیاری مدافعان پیکان از دست رفت.

دقیقه76: کمال کامیابی نیا ارسال دقیق عالیشاه را در نقطه کور دروازه بان پیکان با ضربه سر وارد دروازه این تیم کرد. این گل پرسپولیس را برای پیروزی در این بای امیدوار ترکرد.

---

 دقیقه78: عالیشاه دوباره با دهانی آغشته به خون کنار زمین رفت تا از سوی پزشکان این تیم مداوا شود.

دقیقه79: علی علیپور روی پاس منشاء از میان مدافعان پیکان گریخت و از زاویه بسته توپ را به سمت دروازه شیخ ویسی شلیک کرد. درحالی که شوت علیپور چندان مخاطره آمیز به نظر نمی آمد اما ئفع ناقص شیخ ویسی باعث شد تو دوباره به سمت دروازه پیکان کمانه کند و گل دوم سرخ ها رقم بخورد.

دقیقه83: محمد قاضی ارسال هم تیمی اش را سرضرب به سمت دروازه رادشوویچ شلیک کرد که یک لحظه به نظر رسید توپ از خط دروازه گذشته است. قاضی به هوای گل شدن توپ به داور اعتراض کرد اما داور اعتقادی به گل نداشت.

دقیقه84: پیکانی ها که برای بازکردن دروازه پرسپولیس انگیزه بیشتری داشتند این بار با ضربه سر حمودی دروازه رادشوویچ را هدف قرار دادند اما دروازه بان پرسپولیس توپ را گرفت.

---

دقیقه87: شوت کمال کامیابی نیا بار دیگر نفس ها را در سینه پیکانی ها حبس کرد اما این شوت با خوش شانسی شاگردان مجید جلالی راهی به دروازه بان تیم پیدا نکرد.

90+5: درنهایت این بازی با برتری پرسپولیس به پایان رسید تا سرخ ها در روزی که کمبود های نفری بسیاری احساس می کردند به بردی ارزشمند دست یابند. این پیروزی برای پرسپولیس خسته که بازی های بزرگی را پشت سرگذاشته، بسیاری حیاتی است و آن ها را برای ماندن درکورس قهرمانی امیدوار نگه می دارد.

captcha
تازه ها
بیشتر