فوتبال ایران / شناسه خبر: 99625 / تاریخ انتشار : 1398/3/28 15:35
|
رضایی در آستانه جدایی از قرمزپوشان اهوازی

آجرلو، رضاییان و نصیرزاده گزینه‌های مدیرعاملی فولاد

فولاد خوزستان در فصل گذشته یکی از پرهزینه‌ترین تیم‌های لیگ برتری بود که نتوانست حتی سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را به دست بیاورد. فولادی‌ها در فصل هجدهم شرایط عجیب و متفاوتی را رقم زدند. آنها 4 بار سرمربی خود را تغییر دادند و در نهایت به خواسته خود که رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا بود، نرسیدند. در فولاد خوزستان، ابتدا سیروس پورموسوی روی نیمکت نشست و قرار بود قرمزپوشان اهوازی را به روزهای خوبی برساند. پورموسوی همان ابتدای فصل حتی از رسیدن به قهرمانی هم صحبت کرد اما این تیم در بازی‌هایش طوری پیش می‌رفت که هیچ نشانی از قهرمانی در آن دیده نمی‌شد. البته با 5، 6 بازی نمی‌شد یک سرمربی را ارزیابی کرد اما پورموسوی به خاطر اینکه فصل هفدهم هم هدایت فولاد را به عهده داشت، نمی‌شد بیشتر از این به او فرصت داد. با رفتن پورموسوی، خبر رسید که عبدا... ویسی قرار است جانشین او شود اما یک سری حواشی مانع شد.

در نهایت تیم به ایلی استان دستیار رومانیایی پورموسوی سپرده شد. استان در ابتدا به عنوان سرمربی موقت کارش را دنبال می‌کرد اما طولی نکشید که حکم سرمربیگری‌اش زده شد. استان هم موفق نبود تا عزیز فریسات سرمربی شود. فریسات فرصت زیادی نداشت که ناگهان خبر رسید افشین قطبی با فولادی‌ها به توافق رسیده. قطبی یک بازی قبل از شروع نیم فصل هدایت فولادی‌ها را به عهده گرفت. او در همان ابتدا خیلی خوب کارش را شروع کرد و توانست تیم مدعی تراکتور را در تبریز شکست دهد. بعد از آن هم، قرمزپوشان اهوازی تنها شکست پرسپولیس در لیگ هجدهم را رقم زدند. اگرچه در مورد این پیروزی، حرف و حدیث‌های زیادی وجود دارد اما در نهایت ثبت شد. با آمدن قطبی و این 2 نتیجه ارزشمند، همه از او انتظار کسب سهمیه آسیا داشتند. قطبی اتفاقا پا را فراتر گذاشت و اعلام کرد به دنبال قهرمانی است، نه کسب سهمیه آسیا. این مساله انتظارات را بالا برد که باشگاه فولاد سعی کرد، وانمود کند منظور قطبی فصل نوزدهم است اما هواداران به هر حال انتظار داشتند حداقل سهمیه آسیا کسب شود. فولاد با قطبی کارش را ادامه داد و اتفاقا بازیکنان گران‌قیمت خارجی دیگری هم به تیم اضافه کرد اما دیگر خبری از درخشش نبود. انگار این تیم هیچ هدف بزرگی پیش رو نداشت و هر روز بی‌انگیزه‌تر از قبل کارش را دنبال می‌کرد. با این تغییرات و البته حضور بازیکنان خارجی که یکی از آنها حتی مجوز بازی نداشت، باعث شد هزینه‌های فولاد بیشتر و بیشتر شود اما به هیچ عنوان در خور توجهی نرسند.

با این اتفاقات، انتقادات زیادی به مدیریت حبیب رضایی شد. مدیری که از زمان حضورش در فولاد، هر بار از رسیدن به عنوان صحبت می‌کرد اما تا الان به هیچ موفقیتی نرسید. با این شرایط، حالا خبر می‌رسد اوایل تیر، آخرین حضور رضایی در باشگاه فولاد خوزستان است. در مورد گزینه‌های جانشینی او هم نام‌هایی مطرح می‌شود که هم عجیب است، هم جالب. گفته می‌شود مصطفی آجرلو مدیرعامل سابق تراکتورسازی تبریز، مسعود رضاییان مدیرعامل سابق فولاد خوزستان و هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل سابق ماشین‌سازی تبریز گزینه‌های مدیرعاملی باشگاه فولاد خوزستان هستند. مطرح شدن نام آجرلو خیلی عجیب است اما او ارتباط دوستانه‌ای با جواد نکونام دارد که بدون شک حضورش می‌تواند به نکو و تیمش کمک کند. رضاییان مهمترین گزینه است که شاید به نظر برسد به نسبت دیگر گزینه‌ها شانس بیشتری دارد چرا که در زمان او، فولاد قهرمان شد و البته شناخت خوبی نسبت به این باشگاه و شرایطش دارد. مدیرعاملی که طرح ورزشگاه فولاد آره‌نا را به کارخانه فولاد داد و آن هم به خوبی اجرا شد. اما آخرین گزینه هوشنگ نصیرزاده است. مدیرعاملی که اگرچه بومی است اما به نظر نمی‌رسد محبوبیت چندانی در بین هواداران فولاد داشته باشد. به هر حال، به نظر می‌رسد تغییرات مدیریتی باشگاه فولاد در راه است و باید منتظر ماند و دید کدامیک از این گزینه‌ها جانشین حبیب رضایی خواهد شد.

9-670

captcha
تازه ها
بیشتر