فوتبال ایران / شناسه خبر: 99869 / تاریخ انتشار : 1398/4/5 17:21
|
ماجراهایی مدافعی که فقط پول می‌خواست

قرارداد کولی‌بالی در مسجدسلیمان پاره شد

موسی کولی‌بالی چند سالی هست که در لیگ ایران حضور دارد. او در استقلال خوزستان کارش را شروع کرد، به سپاهان رفت و بعد هم دوباره به خوزستان برگشت. رفت و آمدهای کولی‌بالی نشان می‌دهد او به چیزی جز پول فکر نمی‌کند که البته حق هم دارد چون به هر حال بازیکن خارجی وقتی به ایران می‌آید، فقط برای کسب درآمد خانواده‌اش را ترک کرده و آمده که انتظار دارد مبلغ قراردادش هم به موقع پرداخت شود. موسی کولی‌بالی در استقلال خوزستان شرایط خوبی داشت و علاوه بر اینکه با این تیم قهرمان شد، مبلغ قراردادش را هم تمام و کمال گرفت. ظاهرا از آن سال فقط پاداش قهرمانی مانده بود که همه بازیکنان نگرفتند. بعد از آن به سپاهان رفت که آنجا هم به لحاظ مالی شرایط خوبی داشت اما جدایی عبدا... ویسی از سپاهان و بازگشت او به استقلال خوزستان باعث شد او هم جدا شود و برود.

فقط به اصرار ویسی که به او قول داده بود یک فصل خوب دیگر را در خوزستان سپری کند. کولی‌بالی در دومین حضورش در استقلال خوزستان شرایط خوبی نداشت و از آنجا باز هم با ویسی راهی نفت مسجدسلیمان شد اما این بار هم ویسی خیلی زود جدا شد و رفت تا موسی تنها بماند. کولی‌بالی به خاطر اینکه قرارداد داشت به آن پایبند ماند تا مسجدسلیمانی‌ها هم طبق قرارداد، کار را پیش ببرند و مطالباتش را بدهند. او خیلی امیدوار بود که با ماندن نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر، خیلی زود حق و حقوقش را بگیرد اما اینطور نشد. حدود 20 درصد از قرارداد موسی کولی‌بالی که 150 میلیون تومان می‌شد باقی ماند و این مدافع اهل مالی به هر دری می‌زد که آن را بگیرد اما نمی‌توانست. کولی‌بالی خیلی تلاش می‌کرد اما می‌دید نمی‌تواند مطالباتش را بگیرد. به همین دلیل دست به یک کار عجیب زد.

---

او که با فولاد خوزستان مذاکره کرده بود و به توافق هم رسید در باشگاه نفت مسجدسلیمان حاضر شد و گفت در صورتی که مطالباتش پرداخت شود، می‌ماند و قراردادش را تمدید می‌کند. مسئولان نفت مسجدسلیمان هم که می‌خواستند بازیکنان لیست مهدی تارتار را نگه دارند و نفرات جدید را هم جذب کنند، خیلی زود دست به کار شدند تا پول او را پرداخت کنند. مبلغ مورد نظر جور شد و موسی کولی‌بالی هم با طبق قولی که داده بود قراردادش را تمدید کرد اما وقتی پول به او داده شد، ظاهرا کولی‌بالی در همان باشگاه، قراردادش را پاره کرد و رفت. آن هم وقتی که از زمان تمدید قراردادش با نفت مسجدسلیمان عکس هم گرفته شد.

به هر حال موسی کولی‌بالی با این کار عجیبش راهی اهواز شد و در آنجا هم با مسئولان باشگاه فولاد خوزستان برای حضور در این تیم عکس یادگاری انداخت. کولی‌بالی با فولاد خوزستان قراردادی 2 ساله بست که البته سال دوم آن مشروط است. هنوز دقایقی از این امضای انتشار این عکس یادگاری نگذشته بود که باشگاه نفت مسجدسلیمان اعلام کرد قصد دارد از این بازیکن به خاطر داشتن قرارداد با نفت مسجدسلیمان و امضای قرارداد جدید با فولاد، شکایت کند. نکته جالب این است که باشگاه نفت مسجدسلیمان عکس کولی‌بالی در حال امضای قرارداد را منتشر کرد اما خبری از خود قرارداد نبود.

---

در طرف مقابل فولادی‌ها مدعی شدند موسی کولی‌بالی چند روز قبل و با حضور در اردوی تیم‌شان در شهرکرد، قرارداد رسمی امضا کرد اما از باشگاه خواست، فعلا خبر این انتقال را منتشر نکند تا مطالباتش را از باشگاه نفت مسجدسلیمان بگیرد. با این ادعا که البته هیچ عکسی از قرارداد مدافع مالیایی منتشر نشده، حالا فولاد خوزستان هم می‌تواند از نفت مسجدسلیمان به خاطر امضای قرارداد با بازیکنی که قرارداد دارد، شکایت کند اما قبل از آن باید مشخص شود اینکه فولادی‌ها مدعی هستند کولی‌بالی در شهرکرد قرارداد امضا کرده، درست است یا نه. اگر درست باشد کولی‌بالی می‌تواند بدون هیچ مشکلی کارش را در فولاد خوزستان انجام دهد اگر اینطور نباشد، احتمالا شکایت نفت مسجدسلیمان به نتیجه می‌رسد که در این صورت طبق مقررات ممکن است کولی‌بالی ۴ تا ۶ ماه از حضور در میادین محروم شود. ضمن اینکه باید غرامتی هم به باشگاه نفت مسجدسلیمان بپردازد. البته اگر نفت مسجدسلیمان، قراردادی برای شکایت داشته باشد چراکه ظاهرا این قرارداد توسط کولی‌بالی پاره شده و مدرکی در دسترس نیست.

 

کولی‌بالی: با نفت قرارداد رسمی ندارم

موسی کولی‌بالی ظاهرا از مسئولان باشگاه نفت مسجدسلیمان آنقدر دلخور است که می‌گوید به هیچ وجه حاضر به ادامه همکاری با این باشگاه نبود. کولی‌بالی بعد از اینکه با فولاد خوزستان قرارداد امضا کرد و بحث شکایت نفت مسجدسلیمان پیش آمد، در پست اینستاگرامی‌اش نوشت: «با عرض سلام خدمت تمام هواداران نفت، من دوست داشتم با این باشگاه همکاری کنم ولی متاسفانه این باشگاه اصلا به من احترام نگذاشت و دو ماه که لیگ تمام شده برای من بلیت نگرفت و من هنوز به کشورم برنگشتم. این باشگاه هر روز یک حرف به من زد و مبلغ باقی‌مانده قراردادم را به من نمی‌داد. من به دلیل بی‌احترامی‌ها و بدقولی‌هایی که شد تصمیم به جدایی از این تیم گرفتم.» هنوز چند ساعت هم از این پست نگذشته بود که کولی‌بالی ترجیح داد همه پست‌هایش را پاک کند و فقط یک مطلب بنویسد. کولی‌بالی که انگار خیالش بابت بدون مدرک بودن نفت مسجدسلیمان برای شکایت راحت است، در پست جدید خود اینچنین نوشت: «با سلام، حرف‌هایی برای گفتن هست که شاید بازگو کردن آن کار شایسته‌ای نباشد ولی لطفا قضاوت بی‌جا نکنید. 2 ماه است که لیگ تمام شده ولی من هنوز به کشورم برنگشتم و آقایان مبلغ باقی‌مانده قراردادم را پرداخت نم‌کردند و می‌گفتند اگر می‌خواهی به کشورت برگرد و 4 ماه دیگر باقی‌مانده قرارداد را می‌دهیم، چطور ممکن است من بعد از یک سال که برای کار کردن در ایران بودم بدون پول به کشورم برگردم، وقتی به آقایان اعلام کردم باید باقی‌مانده مبلغ قراردادم را بدهید تا به کشورم روم هر روز یک حرف دروغ و هر روز یک قول دروغ به من دادند تا الان که 2 ماه لیگ تمام شده و من هنوز برنگشتم. در نهایت برای من شرط گذاشتند که در صورتی باقی‌مانده قراردادت را پرداخت می‌کنیم که یک فصل دیگر تمدید کنی. چطور ممکن است وقتی این تیم مبلغ قرارداد فصل قبل را به من پرداخت نکرده و اصلا به من احترام نگذاشد و هر روز قول و حرف‌های دروغ گفتند، من با این تیم تمدید کنم. در نهایت به دلیل بی‌احترامی‌ها و بدقولی‌ها تصمیم به جدایی گرفتم، در ضمن من هیچ قرارداد رسمی با نفت امضا نکردم و اگر قرارداد رسمی وجود دارد و باشگاه می‌تواند شکایت کند، یک هفته قبل من با فولاد مذاکره کردم و به توافق هم رسیدم. ناگفته ماند که حتی اگر با فولاد قرارداد نمی‌بستم حاضر به تمدید با این نبودم و قطعا برای فصل جدید به تیم دیگری می‌رفتم. در ضمن مقداری از باقی‌مانده طلبم به اضافه دو ماه حقوقم که به من پرداخت نشد را به باشگاه بخشیدم.»

 

پرونده کولی‌بالی در کمیته تعیین وضعیت!

فریبرز محمودزاده رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ در مورد اینکه گفته می‌شود موسی کولی‌بالی در روز دوشنبه در نفت مسجدسلیمان و روز سه‌شنبه با باشگاه فولاد خوزستان قرارداد امضا کرده، می‌گوید: «یکی از مشکلاتی که فوتبال ما دارد اشراف نداشتن باشگاه‌ها و بازیکنان به مسائل حقوقی است و به همین دلیل شاهد ایجاد پرونده‌های زیادی در فوتبال هستیم و گاهی اوقات چنین مسائلی را می‌بینیم که یک بازیکن در فواصل کوتاه زمانی با دو باشگاه قرارداد امضا می‌کند و مشکلاتی را برای باشگاه‌ها و بازیکنان به وجود می‌آید. از سوی دیگر از نظر سازمان لیگ تا زمانی که قراردادی در کمیته نقل و انتقالات ثبت نشده باشد ما مبنایی برای رسیدگی نداریم اما ثبت نشدن قرارداد نافی تخلف در عقد قرارداد نیست. اگر باشگاه نفت مسجدسلیمان آنطور که در رسانه‌ها اعلام کرده از باشگاه فولاد خوزستان شکایت کند در آن صورت طبق مقررات پرونده موسی کولی‌بالی به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال خواهد رفت البته به شرط آنکه شکایت باشگاه نفت مسجدسلیمان از مبانی حقوقی برخوردار باشد. گاهی اوقات هم باشگاه اول از این مساله می‌گذرد و شکایتی مطرح نمی‌کند که در آن صورت مشکلی پیش نمی‌آید.»

9-1

captcha
تازه ها
بیشتر