شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

دیاباته در گفت و گو با ایران ورزشی

انتخاب ایران هرگز پشیمان‌کننده نیست

انتخاب ایران هرگز پشیمان‌کننده نیست

حالا که استقلال قهرمانی لیگ را از دست داده شیخ دیاباته در تلاش است با رسیدن به کفش طلای لیگ برتر خودش را به عنوان آقای گل لیگ برتر فوتبال ایران برساند.

مصاحبه - ایران ورزشی: حالا که استقلال قهرمانی لیگ را از دست داده شیخ دیاباته در تلاش است با رسیدن به کفش طلای لیگ برتر خودش را به عنوان آقای گل لیگ برتر فوتبال ایران برساند.

او اکنون یک گل تا رسیدن به شهریار مغانلو، مهاجم پیکان فاصله دارد و هیچ بعید نیست در چهار بازی آتی این فاصله را جبران کرده و حتی تعداد گل‌هایش را به اعداد بالا‌تر برساند.از دیاباته درباره انگیزه‌هایش برای رسیدن به آقای گلی پرسیدیم که این‌گونه پاسخ داده است: «من مدتی از تمرینات دور بودم چون با اجازه باشگاه برای تولد دخترم به فرانسه رفته بودم، به همین دلیل قدری از آمادگی دور شدم اما بعد از بازگشت به ایران تمرینات اختصاصی را در ورزشگاه انقلاب انجام دادم تا زودتر بتوانم در ترکیب استقلال بازی کنم. خوشبختانه این پروسه به‌موقع طی شد و من موفق شدم خودم را در کمترین زمان ممکن به آمادگی برسانم. الان شرایط خوبی دارم و به‌همراه دیگر بازیکنان تلاش می‌کنیم وضعیت استقلال را در لیگ بهتر کنیم.» دیاباته پیرامون بازی با سپاهان هم حرف‌هایی می‌زند: «همه بازی‌ها مهم است اما این بازی اهمیت بیشتری دارد چون جایگاه ما را در رتبه دوم تثبیت می‌کند. باید سعی کنیم 3 امتیاز این بازی را بگیریم تا برای دومی در لیگ شانس بیشتری داشته باشیم. چهار بازی تا پایان لیگ باقی مانده و هر بازی برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد.» آقای گلی لیگ برای دیاباته اولویت نیست اما او در تلاش است تا با رسیدن به کفش طلای فوتبال ایران هواداران استقلال را خوشحال کند. دیاباته البته قولی نمی‌دهد از انگیزه‌هایش رونمایی می‌کند: «موفقیت استقلال برای من و هم‌تیمی‌هایم اهمیت بیشتری دارد اما برای رسیدن به آقای گلی لیگ هم تلاش می‌کنم. باید ببینم در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد اما تلاش من برای رسیدن به این جایگاه قطعی است و در بازی‌های بعدی سعی می‌کنم به گلزنی ادامه دهم.» این روزها هواداران استقلال کمپین حمایت از دیاباته را تشکیل داده‌اند و در فضای مجازی از مدیران باشگاه استقلال می‌خواهند هرطور شده این بازیکن را در استقلال حفظ کنند. دیاباته نیز خودش بی‌میل نیست که حضورش در ایران تداوم داشته باشد. او درباره قراردادش و فضایی که در ایران برایش ایجاد شده حرف‌های متفاوتی به زبان می‌آورد: «باید بگویم انتخاب لیگ ایران هرگز برای من پشیمان‌کننده نبود و از این انتخاب خوشحالم چون با مردمانی خوب مواجه شدم که عاشق فوتبال هستند. من در ایران روزهای خوبی را سپری می‌کنم و این انتخاب کاملاً راضی‌کننده است. درباره قرارداد هم باید بگویم من با استقلال قرارداد 2ساله منعقد کرده‌ام و برای فصل بعد هم به‌طور قانونی بازیکن استقلال محسوب می‌شوم. من ایران را دوست دارم و برای مردم ایران ارزش و احترام بسیار زیادی قائلم و دوست دارم به بازی در استقلال ادامه بدهم، اما همه چیز بعد از پایان فصل مشخص می‌شود و باشگاه استقلال که باید درباره من تصمیم بگیرد چون من با استقلال قرارداد دارم و تحت قرارداد با این باشگاه هستم.» البته ماندن دیاباته در استقلال منوط به پرداخت به‌موقع حقوق این بازیکن است که مدیران باشگاه استقلال چنانچه می‌خواهند این شرایط تداوم داشته باشد و دیاباته در خط آتش این تیم بدرخشد باید با فراهم کردن مقدمات مالی به ادامه حضور این بازیکن قطعیت بخشند.

کپی